Rubikon (2022)

Konverzačka troch ľudí vo vesmíre o tom či odletia na zem a zachránia ľudí (môžu umrieť pri tom) alebo ostanú na vesmírnej stanici a budú žiť navždy tam. Popravde je to celé o kyslíku a keď si odmyslíte vesmír, mohlo sa to kľudne odohrávať v dvoch uzavretých priestoroch na zemi, bolo by to to isté. Postavy ohromne nesympatické, fandiť im teda nebudete. Vizuálne je to celkom pekné ale to je asi tak všetko. Ako sci-fi ohromne slabučké, dlhé a nezábavné. Slabšie 2*.

28 dní poté (2002)

Atmosféra je to, čo tomuto filmu rozhodne nejde odoprieť. Opustený Londýn, do toho zombie a vynikajúci soundtrack. Je to však zbytočne dlhé, zombie akcie je ohromne málo a skôr je to len také chodenie a kecanie. Finále neohúri ale ani neurazí.

Terrifier 2 (2022)

Klaun Art sa nám vracia a opäť je to brutálna podívaná. Konečne to má aj nejaký lepší príbeh a vizuálne je to o triedu vyššie ako jednotka. Teda s tým malým rozpočtom je to naozaj zázrak čo sa opäť Damienovi podarilo. Gore je teda topka, a jedna vražda je neskutočne brutálne peklo, ktoré tromfne aj jednotku. Celkovo je to zas a znova poriadne brutálna jazda na ktorú sa miestami ťažko pozerá. Avšak prečo pre boha to má 2 hodiny a 20 minút, takýto film toľko proste mať nemôže. Okrem toho však fanúšikovia gore a brutality budú jasať.

Na západní frontě klid (2022)

V podstate bez prípravy vás film hodí do brutálneho, krvavého a nemilosrdného pekla vojny, kde je blato, špina a všade na vôkol vám umierajú priatelia. Netflix zarezal do čierneho, strhujúca kamera, vynikajúci herci a do toho dychberúci soundtrack. Hrôzy vojny ukázané naozaj parádne a nevyhnutné finále vám možno hrkne aj slzu do oka. Teda tých silných scén je počas filmu mnoho. 5* jasných a jeden z top vojnových filmov.

Halloween končí (2022)

Oživenie série bolo fajn, Kills malo aspoň kopec zabíjania no a END a veľká rozlúčka, je príbeh kde Mišo dostane 5 minút slávy. Prečo vo filme, kde všetko končí (niekoľko desiatok rokov) má titulná postava 5 minút a druhá tak 10 fakt nepochopím. Nepochopím ani to, na  kerú riť tu je celá tá romantická linka, keď v podstate je pre film absolútne zbytočná a zaberie hodinu a pol... A to fakt nepreháňam. Zabití málinko, poteší aspoň jedno drsnejšie. Finále super. Vystrihnúť tak 90% filmu, pozrieť si scénu kde sa objaví Mišo a koniec a neprídete skutočne o nič. Na finále slabšie 2*.

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

Na tento seriál sa musel tešiť každý fanúšik LOTR a u mňa to nebolo inak nakoľko pôvodnú trilógiu milujem. No a to je najväčší problém tohto seriálu, nakoľko na LOTRa nemá ani zďaleka a kto čakal podobnú bombu bude sklamaný. Kto však dokáže povoliť a nebude zbytočne kritický, užije si toto krásne fantasy v stredozemi. Je to pomalé, málo akčné a kladie sa dôraz skôr na kulisy a veľkoleposť, má to však mať 5 sérii tak nečakám v každej obrovskú bitku o stredozem. Postavy popravde nenadchli, Elrond a Durin ťahúni, mne sa Galadriel páči ale chápem, že väčšina ju nemusí no a Halbrand sa mi páčil až do poslednej časti, dúfam že to vykreslia dobre. Rozhodne to má veľa čo vylepšovať ale v rámci normy som spokojný. Zatiaľ 4*.

Two Witches (2021)

Toto fakt nie. Je to rozdelené na dva príbehy, v tom prvom katastrofálne herecké výkony, hororová stránka miestami sa dala, ale inak veľké špatné. Príbeh neprehľadný , nezaujímavý. V druhom sa zlepšili herci, hlavne tá hlavná čarodejnica a jej grimasy, zato aj tá jedna hviezda. Finále som len pretáčal, nie je to dobré, je tam hrozne cítiť malý rozpočet a aj napriek tomu, že je to prvotina tak to je skutočne zlé. Ledva 1*.

Terrifier (2017)

Ja úplne bezduché krváky nemusím, tento počin ale chcem pochváliť. S mini rozpočtom predviesť takéto gore peklo, ktoré ešte k tomu skoro vždy vyzerá skvelo, to sa klaniam. Brutálne to je naozaj až moc (čo je len dobre)  a scénu s pílkou budem dostávať z hlavy ešte dlho. Terrifier je desivý,  je to celé nepríjemné a vraždenia je dostatok. Kto má rád extrémnu brutalitu a nič viac nepotrebuje bude sa mu to páčiť. Reálne za 3* ale jedna navyše zato ako to Damien zvládol.

Barbaque (2021)

Originálna francúzska hororová komédia, kde sa občas zasmejete a miestami ponúkne celkom fajn gore. Postavy vybraté super, niektoré vtípky poriadne rozosmiali, ako celok som sa však nejako extra nebavil. Čakal som to o veľa viac vtipnejšie alebo krvavejšie. Finále také bez nápadu. Čisté 3*.

Monstrum (2022) (seriál)

Kto čaká krvavé a nechutné zábery, bude poriadne sklamaný. Kto však je pripravený na poriadne silný zážitok, s neskutočnou atmosférou a bravúrne vyrozprávaným príbehom o Dahmerovi bude nadšený. Seriál nám ponúkne naozaj detailné spracovanie životu tohto psychopata, ukáže nám jeho obete, ich pohľad, ako to vnímala verejnosť a kde štát zlyhal. Evan v životnej úlohe. Pozerá sa nato ťažko, nakoľko viete, že presne toto sa stalo. Prvých 6 epizód masterpiece, potom to troška zvoľnilo ale stále si to držalo úroveň. Trocha zbytočne veľký priestor pre susedku, ktorej sa reálne nič nestalo a robila tam najväčší cirkus. Koniec skvelý, páčilo sa mi aj porovnanie  Dahmera s Gacym, kde prvý získal sympatie. Rozhodne 5* a tento seriál je topka a vrelo doporučujem.