Servant (2019) (seriál)

Mysteriózne to určite áno horor ani v najmenšom. Napriek tomu ma to bavilo, minimalistické s pár postavami, 30 minútové časti odsýpajú rýchlo a nápad to bol skvelý. Herci hrali skvelo, potešilo vidieť aj Ruperta.Na konci máte viacej otázok ako odpovedí a zrovna tuto to je skôr negatívna vec. Rozhodne to potrebuje druhú série pretože koniec bol nevýrazný a nedotiahnutý. Palec hore aj za tie jedlá čo sa varili, riadne mňamky.

We Summon the Darkness (2019)

Lákadlom bola rozhodne Alexandra, no na filme inak veľa pozitívnych vecí nenájdete.Po hororovej stránke slabota, krvi je málo a nato že má film 90 minút je riadne nudný.Keby to radšej spravili ako komédiu, urobili by lepšie. Slabučké 2 hviezdy a palec dole.

V oku tornáda (2014)

Začiatok troška dlhší a nudnejší ako by sa patrilo, no keď na scénu prídu tornáda tak sa nato pozerá skvelo. Triky výborné a megatornádo na konci budilo rešpekt. Chválim aj nápad ako je to natočené. Vynikajúci soundtrack. U mňa za 4*.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Vôbec si to nezaslúži 53% ale omnoho viacej. Trailer naznačil o čom to bude a presne to sme aj dostali. Vizuálne nádherné katastrofy a do toho nejaký ten príbeh ktorý nie je originálny ale to vôbec nevadilo. Herci skvelí a veľká pochvala soundtracku. Stred je miestami nudnejší a zato by som stiahol jednu hviezdu. Ale koniec je krásny, napínavý do poslednej sekundy. Mne sa to páčilo a rozhodne nepozeraj na hodnotenie , pre mňa nechýbalo veľa k 5*.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Na moje prekvapenie to bolo výborné a lepšie ako ospevovaná jednotka. Ono to horor až na pár masiek teda rozhodne nie je a keby sa vypustili tak to môžme považovať vlastne za fantasy/mysteriózny kde tí hltači pary lovia deti . Ewan výborný tak isto chválim aj malú Abru, pozeralo sa nato dobre a dej ma bavil. Aj keď musím priznať že zbytočne prehnane dlhý. Krásne odkazy na prvý diel a koniec musel byť pre ľudí čo jednotku videli dávno príjemne nostalgický. Ja som sa bavil koniec skvelý u mňa za 4*.

Osvícení (1980)

Nerozumiem čo je na tom tak perfektné a prečo to má toľko percent. Jack Nicholson v roli psychopata úžasný to bez pochyby ale inak som tam nič špeciálne nenašiel. Stopáž je prehnane dlhá a jediné čo sledujeme je ako mu prepne a na konci nejaká tá naháňačka. Po hororovej stránke priemer, po príbehovej už troška lepšie. Tá psycho hudba skvelá, avšak je použitá tak často, že po čase vám začne liezť na nervy. Som však rád že som to konečne videl nakoľko som zvedavý na pokračovanie, no zároveň sklamaný že to nebolo také dobré ako tu väčšina píše. A aby som nezabudol Shelley nič v zlom ale do tváre asi najstrašidelnejšia na celom filme.

Utažení (2020)

Mackenzie ide do veľkého sídla učiť malé deti z ktorých minimálne Finn je pekný spratek a popri tom ju strašia duchovia.Keby to bola typická ducharina s pár lakačkami a jasným koncom tak by to podľa mňa malo lepšie prijatie. Menej je niekedy viac a síce sa tvorca tým koncom snažil šokovať, napokon však celý film akurát zhodil. Lakačiek málinko a slabé, duch o ničom, jediné čo chválim je Mackenzie na ktorú sa dobre pozerá a postupné vystupňovanie deja.Ten koniec ma ale ohromne sklamal nemôžem viac ako 1*.

Rocky IV (1985)

Najlepší Rocky a jeden z najlepších filmov vôbec. Hudba skvelá no a ten zápas famózny. Toto je legenda.

Skinwalker Ranch (2013)

Nebudem sa tu ani rozpisovať o tom ako zadupali potenciál do zeme. Neviem či si režisér myslel že to bude hororová bomba keď tam dá vlkodlaka, duchov a mimozemšťanov ale rozhodne mu to teda nevyšlo. Ešte chýbali nejaký upíri alebo wendigo nech už sme kompletný. Koniec úplne odfláknutý, čo je strašná škoda lebo konečne sa niečo začalo diať. A nato že má film hodinu desať tak je teda pekne nudný. Hviezda za pekné prostredie , rozhodne nedoporučujem.

Creed II (2018)

Za mňa lepšie ako jednotka. Samozrejme o niečom novom nemôžme hovoriť ide to ako kopirák Rockyho 4 akurát bez smrti. Ja som sa však bavil. Súboje sú natočené skvelo ale naozaj skvelo. Tréning parádne motivačný. Stred filmu ma až tak ale nebavil a vedel by som si ho predstaviť aj inak. Drago junior poriadna hora, v ringu som to teda Creedovi juniorovi nezávidel. Posledný súboj úžasný a pri tej hudbe spomienky a zimomriavky. Veľký podiel na celkovom dojme má samozrejme samotný Rocky. PS: Tie nástupy Creeda sú brutálne. U mňa za 5* rozhodne. Neviem ale či prípadné pokračovanie obstojí, lepšieho súpera ako Drago len ťažko nájdu.