Volný pád (1993)

No na mě tohle bylo až moc náhod najednou a taková transformace jednoho člověka během několika hodin, to bylo až příliš. Navíc mi ani moc Michael Douglas nepřipadal herecky zdatný v tomhle snímku.

Svět podle Prota (2001)

Asi ne všíchní lidé si k tomuhle filmu najdou vztah, každopádně když to člověk shlédne alespoň 2x, tak na po 2. už ví o čem film je a vše mu zapadá dohromady. Při 1. shlédnutí jsem měl poměrně chaos v tom závěru, kdo byl vlastně kdo a kom se vyprávělo. Parádní debaty Kevina Spaceyho a Jeffa Bridgese. Navíc herecký výkon Spaceyho byl suprový.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Na mě to bylo poněkud zdlouhavé, na to že to byla vlastně jedna velká debata jedné rodiny a kamarádky. Každopádně herecké výkony zde byly vynikající co se týče DiCapria a Deppa. Škoda, že DiCaprio neměl trochu více prostoru pro předvedení svého hereckého výkonu.

Páni kluci (1975)

Klasická Česká dobrodružná komedie, kterou stačí shlédnout jenom jednou a dozvědět se, že to není vlastně nic moc extra. K srdci mi opravdu moc nepřirostla a vtipy takové ty nevtipné, navíc hlavní hrdiny abych pravdu řekl jsem slušně řečeno moc nemusel a nějak jsem nesdílel jejich dobdrodružství. Je to takový průměr.

Hledá se Nemo (2003)

Slušnej animák, kterej na mě dějově zrovna moc nezapůsobil, nějak jsem neprožíval to dobrodružství s Nemem. Každopádně animace byly moc pěkný a žralok Bruce byl bezkonkurenční ryba :).

Lovec trolů (2010)

Člověk by až uvěřil, že tu opravdu někde v noci pochodují trolové :). Parádní fantasy horor, který je zábavný a nesmírě chytlavý. Otto Jespersen to zahrál jakoby byl opravdový lovec trolů. Občas mi vadila až příliš roztřesená kamera a to tak, že nešlo z toho momentu vůbec nic poznat, ale jinak to bylo natočeno perfektně. Animace trolů byly takové hravé a trolové vypadali velice mírumilovně.

Mrtvý sníh (2009)

Ze začátku velké dobrodružství, krásné prostředí, hned potom navazuje kvalitní lekací horor a na závěr už masová parodická řežba několika teenagerů s nacistickými umrlci. Dohromady to dá docela zábavný a místy vtipný horor s velkým množstvím krve a vnitřností na sněhu. No od těch kvalitních vtipných hororů to má trochu dále, ale není to nejhorší.

Tenkrát v Číně 2 (1992)

Slušnej akčňák, kterej bohužel nabírá na obrátkách až ke konci filmu, kdy jsou 2 zásadní fighty. Mohlo to bejt vklidu zkrácený na hodinku a půl a mohly bejt vynechaný ty kecičky kolem a na místo toho se mohlo více bojovat. Úvodní hudba je mimochodem parádní (ta jak jedou vlakem). Navíc mě velice potěšil boj s Donniem Yenem a Jetem Lim, stejně jako ve filmu Hero.

2001: Vesmírná odysea (1968)

WOW, tohle bylo něco. Velice těžké na komentování a na vyjádření nějakého názoru, ale pokusím se. Po celý film jsem v sobě cítil něco nepopsatelného, jako bych byl přívazaný k židli a musel se na to dívat a jakoby se mi na chvíli vypnul mozek. Efekty naprosto skvělé, do toho dlouhé a děsivé momenty a k tomu všemu nádherná hudba, která jakoby hrála z úplně jiného filmu. Jak tohle mohlo vzniknout už v roce 1968 to prostě nepochopím. Tak neskutečné efekty s gravitací a s vesmírem, že nad tím jen rozum stojí. Řekl bych, že si v tom každý najde něco svého a že na tohle se určitě nedá brát jedinej metr, každej si tenhle skvělý snímek musí poměřit sám. Dlouho jsem neměl takovej filmovej zážitek!

Diktátor (1940)

Krásný místy vtipný film (otáčení s protiletadlovým dělem, scénka s křeslama u holiče, tlustá berta) a na druhou stranu dramatický (proslovy Hynkela). Tohle musel bejt hodně zajímavej snímek v té době a je každopádně zajímavej i dnes. Závěrečný proslov je perfektní, Chaplin dá se říci skvěle vyjádřil danou dobu a zřejmě se snažil říct nějaké poselství což alespoň na mě zapůsobilo. Perfektně se postupně přeměňoval z holiče na diktátora.