Kid (1921)

Tak něco takového jsem od němého filmu nečekal. Po více jak 90. letech je toto zaslouženě určitě jeden z těch lepších filmů. Charles Chaplin musel bejt velká třída, že si tohle vše vymyslel, pak i natočil a ještě perfektně zahrál hlavní roli. Já jsem si z toho užil i tu komickou stránku místy, ale více tu dramatickou, protože ta zřejmě převládala. Krásnej film.

The Art of Flight (2011)

Tohle není třeba nějak zdlouhavě komentovat. Prostě několika slovama neskutečné triky, neskutečné záběry a do toho všeho hraje skvělá muzika. Red Bull si prostě připravuje tu nejlepší show k dostání :).

X-Men: První třída (2011)

Jako každou X-Menovku i tohle jsem si zamiloval. Mladej Magneto a Xavier spolu zakládají školu a bojují proti tehdejšímu čišlo 1 soupeřovi. Příběh byl parádní a zpracování + efekty i herecké výkony taky skvělé. Tenhle žánr jsem si prostě zamiloval a rád shlédnu každý nový díl.

Planeta opic (1968)

V té době by mi to asi řeklo více než dnes, ale po shlédnutí tolika skvělých sci-fi se mi tohle až tak moc nezamlouvá. Masky jsou sice skvělé a prostředí taky, ale asi jsem to prostě shlédnul ve špatném věku, kdy mi to zas tolik neříká ;).

Skála (1996)

Jestli chcete dokonalý hudební zážitek, spoustu skvělých hereckých výkonů a k tomu všemu parádní scénař, tak tohle je jasná volba. Určitě můžu tenhle film zařadit mezi nejlepší akčňáky co jsem kdy viděl. Jediné co mi trochu vadilo byl pomalejší začátek a jeho rozjezd, ale ta druhá půlka filmu a jeho finále mi to bohatě vynahradilo. Určitě se na to podívám i po 5. i po 10., protože tohle prostě neomrzí. Každopádně TA HUDBA! NEPOPSATELNÉ!

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Mám takový nějaký odpor k tomu dát pohádce, nebo alespoň České pohádce nejvyšší hodnocení. Každopádně zde byla spousta skvělých hereckých výkonů a určitě tuhle pohádku můžu zařadit mezi ty nejlepší. Libuše Šafránková spolu s Pavlem Trávníčkem utvořili krásné a kouzelné duo. Vše to doplňuje pěkná hudba.

Donnie Darko (2001)

Tohle je chuťovka, nejsem vůbec překvapen, že tenhle filmek je 25. nejoblíbenějším filmem vůbec. Dlouho jsem o tomto filmu neslyšel a vůbec jsem nevěděl co od něj čekat, ale jak jsem to poprvé shlédnul, tak jsem byl úplně mimo a musel jsem se na to podívat znovu. Jeden z mála filmů, který mi opravdu přirostl k srdci. Tohle bylo něco výjimečného od Jaka Gyllenhaala, výtečně zahrál svou roli podivínského kluka. K tomu všemu perfektní mysteriózní hudba, která dala celé atmosféře skvělý nádech mystična :). Mimochodem postavu velkého králíka mám dodnes jako tapetu na mobilu.

Batman začíná (2005)

1. díl Batmana s hercem Christianem Balem. Byl jsem velice spokojený a nečekal jsem, že po tomhle výtvoru budou následovat takový dvě pecky jako Dark Knight a Dark Knight Rises. Tentokrát měl proti sobě Batman soupeře opět silného a byl jím Liam Neeson, který Batmana dá se říct vychoval v to co momentálně je. Parádní práce od Nolana ostatně jako vždy a spolu s hudbou od Hanse Zimmera, to je prostě nejlepší kombinace pro mě.

Predátor 2 (1990)

Tak já bych řekl, že docela důstojné pokračování 1. dílu, ale prostě to na něj nemělo. Sice krásné vraždy a krásná závěrečná honička, ale nemělo to to nadšení a ani tu krásnou džungli jako v 1. díle. Prostředí velkoměsta mi zde vůbec nesedlo, stejně jako AVPR, v té džungli když běhal Arnold s adrenalinem v krvi a dělal pasti a vůbec už věděl, že to má spočítaný to bylo prostě lepší a divák s ním tak nějak soucítil.

Vetřelec ³ (1992)

První dva díly měly jakejsi náboj v sobě. 1. díl byl prostě ztísněnej prostor a 2. díl byly zase neskutečné efekty a krásné prostředí planety. Tento 3. a zároveň poslední díl na mě nepůsobil asi tak jak měl, protože jsem si nenašel moc oblibu v nějakém trestanci a i vetřelec se hodně změnil od posledních 2. dílů a na můj vkus se změnil špatně. Měla ho bejt vidět radši zase jen část, ale bez jakýchkoliv šílených efektů, dopadlo by to podle mě lépe. Atmosféra šla tak nějak kolem mě a prostory ocelárny a všudypřítomných plátů železa nebyly prostě dostatečně stresující.