Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Vynikající zakončení, s kterým jsem ani po Deathly Hallows 1 nepočítal. Hudba vynikající, krásné hrdinské momenty a skvělá atmosféra. Po několika dílech se konečně Harry vrátil na tu úroveň prvních dílů. Trochu mě naštval konec, který byl poněkud přehnaný už, ale odpustím to, že to bylo velké finále. Teď už jen doufat, že nějaký idiot zase nevytáhne nějaký nový díl s dalším návratem nějakýho mastera. Na tuhle ságu o Harrym určitě nezapomenu.

Drž hubu! (2003)

Poměrně vtipná komedie s dvěma dobrými herci, kteří k sobě skvělě pasovali. Nechyběla zde ani troška akce a troška napětí. Příběhově to nebylo nic extra, ale sledovat dva úplně rozdílné hrdiny bylo zábavné.

Já, legenda (2007)

Skvělý Will Smith v dobrodružném sci-fi snímku. Prostředí opuštěného města a temných místností v barácích mi občas naháněly husí kůži. Trošku jsem nevědel co čekat od tohohle snímku, když na plátně byl vlastně celou dobu jen Will Smith, který předvedl úžasnou práci a nakonec jsem se něčeho dočkal a byl jsem nadmíru spokojený.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Stejně jako předchozí dva díly je i tohle velice povedené. Sice se mi 2. díl líbil o něco víc, ale i tak je tohle mazec. Velice slušný příběh, kde se v závěru prolínaly dva děje. Mrazivá atmosféra samozřejmě nechyběla, stejně jako v druhém díle, jen zde ji tvořili mozkomorové. Závěr tohohle dílu, kdy Harry vyvolal patrona byl doslova dechberoucí a pro mě jeden z nejsilnějších filmových zážitků.

Sherlock Holmes (2009)

Netradičně pojatý Sherlock Holmes v hlavní roli s Robertem Downeym a jeho přítelem Judem Lawem. Hudba od Hanse Zimmera jako vždy vynikající a Guy Ritchie si vše krásně naplánoval. Určitě musím pochválit ty propracované momenty, kdy Sherlock přemýšlí jak koho zmlátí a vše si to přehrává dopředu v mysli.

Samotáři (2000)

Perfektní Česká komedie, u které jsem se velice pobavil a užil si tenhle celý ujetý příběh. Herecké výkony zde byly vynikající a to hlavně výkon Jiřího Macháčka, který byl suveréně nejlepší. Z tohodle filmu jsem si zapamatoval spoustu skvělých scének jako např. státní hymna, oheň a nebo přílet mimozemšťanů. Opravdu jeden z nejlepších Českých filmů, který diváka osloví a najde si k němu cestu.

Titanic (1997)

Pěkný film popisující ztroskotání nově postavené, obrovské lodi s názvem Titanic. Člověk si z tohohle snímku ale neodnese moc to ztroskotání, jako spíš ten příběh hlavního hrdiny. Ty 3 hodiny to na mě bylo prostě přiliš a určitě to mohlo být trošku více prostříhané. Herecký výkon od Leonarda DiCapria byl jako vždy skvělý a zdárně mu dopomáhala i Kate Winslet. Stejně pořád nechápu proč se sakra na těch dveřích nestřídali??!!

Mechanický pomeranč (1971)

Velice velice zajímavý film, který může některé lidi docela šokovat a vyvést je z míry. Každopádně já jsem si ho užil a celý film jsem velice usilovně přemýšlel nad tím, co tím vlastně chtěl autor říct, mám o tom dost teorií a tak nějak netuším, která je ta správná. Film obsahuje hodně násilí a několik docela težkých scének. Malcolm McDowell jako hlavní hrdina byl velice šťastná volba a do role takového psychopata se perfektně hodil.

Stmívání (2008)

Vzhledem k tomu, že jsem většinu těchto twilight dílů viděl zrovna v ten pravý moment :), tak mi tak nějak dá se říci přirostly k srdci. Je to snad největší slaďárna film co jsem kdy viděl a hlavní hrdinka opravdu neví co chce a co vlastně cítí a poměrně dost mě tím štvala a naopak její milý upír je typická Hollywoodská hvězda. Některé momenty jako třeba baseball byly hodně špatné a tak nějak bořily tu tak těžce vybudovanou atmosféru.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

1. díl skvělých pirátů se stal pro mě nejvydařenějším. Herecké obsazení a herecké výkony byly skvělé, příběh zde ještě nebyl tak uhozený jako u ostatních pirátů a držel se tak nějak při zemi. Hudba tomu dodala tu správnou šťávu a celkově temná atmosféra je tu bezkonkurenční.