Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Špatné pokračovaní docela slušného začátku. Než se tahle slaďárna rozjela, to trvalo hezkejch pár minut. Nevím jestli jsem měl tak šíleně blbou verzi, ale když už tam byl nějakej boj, tak jsem z toho neměl vůbec nic, protože to bylo neskutečně tmavé, bohužel z trailerů z youtube bylo vše tmavé jak na mé verzi filmu. 1. díl byl důstojné dá se říci pokračování 2 sci-fi postav, ale tohle už mi přijde, že s nimi nemá co dočinění.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Nebyl to špatnej nápad udělat kombinaci takových 2. zabijáků. I provedení bylo parádní, atmosféra ve staré pyramidě se velice zdařila a byla to taková akční pecka. Příběh se vyvinul poměrně slušně a nebyl ani moc nějakej lehkej nebo stupidní. Náznak na pokračování se mi líbí a jsem zvedavej na 2. díl, jestli to zas nebude nějaké zklamání.

Muž z Acapulca (1973)

Perfektní komedie, u které jsem se suveréně smál každou chvílí. Belmondo je zde vynikající a 2 druhy postav sehrál perfektně. Jsou zde místy tak špatné efekty až je to neskutečně vtipné a celému snímku to jen přidá na kráse. Konkrétně to vystřelení mozečku na talíř. Tuhle komedii si nikdy neohraju a určitě patří mezi mé nejoblíbenější.

Sám doma (1990)

Není to zrovna můj šalek kávy, ale tak není to ani špatná komedie. Sice je to už hodně ohrané, protože to dávají několikrát do roka, ale na poprvé to bylo okouzlující a soucítil jsem s Kevinem. Dodnes jsem nevěděl, že Harryho hrál vlastně Joe Pesci, který hrál takové role v gangsterkách. No je odsud známo spousta hlášek, jako např Harry jdu do baráku. Celkově vydařené, ale už je to pro mě hrozně okoukané.

Obchodník se smrtí (2005)

Úvodní scéna s kulkou, která putuje od výroby až po usmrcení chlapce je krásně šokující a určitě nejlepší scéna z celého filmu. Každopádně film ma spoustu dalších skvělých scén a hlavně dobrých hereckých výkonů např. Nicolas Cage, Jared Leto a nebo Ethan Hawke. Příběh a jeho provedení je určitě na 1* a nemám vůbec nic co vytknout, určitě to stojí za shlédnutí, takový film se netočí denně.

Stvoření světa (1957)

Jako malej jsem se na tohle vždy těšil v televizi. Moc krásné animace a moc krásné vyprávění od Jana Wericha. Tohle by každé malé dítě mělo vidět, protože je to neskutečně pěkně podané a je to vtipné.

Apokalypsa (1979)

Snad nejlepší film, v kterém je nejreálněji popsaná válka. Vojáci kteří mají vše tak nějak na háku a už jsou všichni v tom jednom kole. Všichni si to nakonec užívají a je pro ně válka zábava, protože by stejně neměli kam jinam jít. V tomhle filmu je hodně těžkých momentů na sledování, ale když to člověk vydrží, tak to opravdu stojí za shlédnutí. Samozřejmě nejlepší hláška filmu s vůni napalmu po ránu, kterou jsem slyšel už v mnoha seriálech a filmech.

Smrt krásných srnců (1986)

Koukám, že anglický překlad je stejně úžasný jako když se něco anglického překládá do češtiny. Je to velice smutný a bohužel pravdivý film, ani nevím jestli ho řadit do komedie a pokud ano tak spíše do černého humoru. Herecké výkony byly skvělé a extra pochvala patří určitě Karlu Heřmánkovi, který tak krásně ztvárnil tatínka. Každopádně do dokonalosti mi tam něco chybělo, ale i tak film, který stojí za shlédnutí.

Shrek (2001)

Překrásná animovaná pohádka, která je známá určitě po celém světě. Řekl bych, že neublíží ani starým a ani mladým divákům, každý člověk si v ní něco najde a myslím, že se i pobaví nad některejma situacema. Ta hudba je překrásná a bez ní by to nebylo vůbec ono, pro mě je tu půlka zásluhy dána hudbě a animacím, protože ty písničky slyším denně a jsou nádherné.

Terminátor (1984)

Stále váhám mezi 4-5 hvězdičkama a to hlavně kvůli těm efektům. Záverečný skelet terminátora byl docela otřesně udělaný, ale na tu dobu co se dá dělat a nakonec se to nějak zvládlo. Jinak co se týče příběhu a výkonu mnoha herců, tak to je určitě na plný počet, tam není co dodat. Nechám tomu plný počet, protože všechny díly terminátora mi do celku dávají skvělý filmový zážitek. 90%