Ip Man: Zrození legendy (2010)

Podle mě to nemá s filmama Ip man nic společného, tak nechápu, proč je to tu slovensky nazvané Ip Man 3, když 3. má teprve vyjít. No každopádně další bojovka s Ip Manem, škoda že zde opět neztvárnil hlavní roli Donnie Yen, který je už tak nějak osvědčený, ale tenhle mladý klučina to zvládl taky dobře. Něco málo film napovědel o minulosti Ip Mana, takže já myslím, že se film zadařil a u mě si vybojoval 80%. Tyhle filmy já prostě miluju s timhle bojovým uměním.

Osamělý válečník (2011)

Krása. Bojové scény opravdu stály za to, ale když je v nich Donnie Yen tak stojí za to vždycky. Příběhově už byl film slabší, ale řežby s jehou obouručkou to krásně vynahradily. Smekám před Donnie Yenem a jeho talentem na zahrání bojových scén.

Ip Man 2 (2010)

Pro mě zdařilé pokračování, už sice né s takovým historickým nábojem, ale pořád je to nadprůměr mezi filmy. Srovnání boxu s wing chunem velice pěkně udělaný zápas. Jsem velice zvědavý jak na tom bude 3. díl, jestli klesne dolů nebo se udrží na úrovni prvních dvou dílů. Doufám, že to bude stejný nářez jako ty první 2.

Ip Man (2008)

Jak z hlediska historického tak akčního filmu dokonalost. Pro mě určitě jeden z nejlepších filmů, který je dějově velice vyzrálý a bojové scény suveréně tahají film kupředu. Legendární Donnie Yen vs 10 black belts :). Opravdu promakaný film a hned jak jsem se na něj dodíval, už jsem se těšil na 2. díl. Vždycky mě tyhle bojový umění fascinovaly a zde jsem se opravdu uspokojil.

Železný opičák (1993)

Filmy s Donnie Yenem pro mě maji vždy kvalitu, je to takový druhý Bruce Lee a svým způsobem originální. Krásné mlátící scény a adrenalin stříká každým kouskem filmu. 86 minut, které měly spád od začátku až do konce. I mladý herec se zde prosadil. Velice zdařilý film.

Nabít a zabít (2006)

Mám rad takovéhle filmy, kde rozuzlení příjde nečekaně a celou dobu se vlastně snažím pochopit souvislosti a děj. Parádně zahrané od Joshe a s takovejma hvězdama jako Bruce Willis a Morgan Freeman, by to bylo špatné, kdyby to byl propadák. U mě za rovných 80%.

Kurýr (2002)

Adrenalinová pecka, která nemá dá se říci vůbec žádný děj. Jde se na to podívat jednou, ale víckrat prostě ne. Bojové scény jsou slusné, ale tím to asi tak hasne.

Sedm samurajů (1954)

Za plný počet to pro mě není. Neskutečně hloupí nepřátelé a délka filmu přez 3 hodiny to už na mě bylo trochu moc. Věřím, že na tu dobu epický film, přeci jen je to staré pomalu 60 let, příběh byl krásnej i provedení se mi líbilo, ale ty mlátičky mohly bejt trochu propracovanější a né že tam najíždejí jak smysluzbavení, když je výsledek furt stejnej. Dlouho jsem se rozhodoval, jestli podstoupit tyhle 3 hodiny, ale výsledek mi za to stál.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

K celému filmu posloužila prakticky jedna místnost a 12 lidí. Krásné drama, které vtáhne diváka do děje a od začátku až do konce hltá to napětí, které by se v té mistnosti dalo krájet. Opravdu jsem nečekal něco takového, když jsem se poprvé odhodlal tento film shlédnout a nelituji toho. Plný počet, protože tento film si ani nic jiného nezaslouží.

Velmi křehké vztahy (2007) (seriál) odpad!

Jak po takové katastrofě jako Rodinná pouta, mohl někdo pokračovat s natáčením tohoto? Nejde mi to do hlavy. Tyhle jednotlivé díly snad vymýšleli pacienti v Bohunicích, každej si vymyslel jeden a z toho se dá usoudit, že v Bohunicích je dobrých 248 retardovaných lidí, kteří mají velkou fantazii.