• Thriller

Muži, ženy a děti (2014)

Moc ma to nechytilo, ale fajn. Nebol to vyložený prepadák. Od Jasona Reitmana som čakal troška viac.

iNumber (2013)

Začiatok navnadil, ale potom sa to nejak stratilo v tom že samo to nevedelo akou cestou sa vybrať. Či thriller alebo akčný film. Je mnoho filmov ktoré tieto dva žánre skvelo dávajú dokopy ale tomuto to tak nejak nejde. Hlavný hrdina ma dožral pri tom prepade (stál tam jak dilino) a koniec sa chcel tváriť ako suprový The Raid ale jaksi taksi nem celkom sa to podarilo. Pozrieť sa to dalo zvládnuť, ale druhýkrát to nemusím vidieť. Jednohubka OK.

Dohonit vítr (2013)

Nejak moc ma to neoslovilo. Ale zasa pozerať sa to dalo a herci boli super. Dedo samozrejme na jednotku s hviezdičkou. Nečakal som že to bude také smutné, ale čo už, severania sú taký. Možno keď sa k tomu vrátim hodnotenie zdvihnem vyššie. Myslím že sa to dá pozrieť aj viackrát.

Get On Up - Příběh Jamese Browna (2014)

Pri živote Jamesa Browna sa toho dalo natočiť omnoho viac a lepšie. Škoda, veľká škoda. Funk mám rád a tešil som sa na film, ale nakoniec som bol sklamaný, hoci musím povedať že Chadwick Boseman hral Jamesa Browna super.

Miluj souseda svého (2014)

Nebyť skvelého Billa Murray-ho tak by som film obišiel. Sám Bill ale film neutiahne, keď tam niet kvality scenára. Jeho vtipy a herectvo je niečo úžasné a skvelé, bez neho by film za veľa nestál. Preto že Billyho Vincent je tak skvelo zahratý dostal film odo mňa 1 až 2 hviezdy navyše. Takže čistý priemer 50% z toho Bill 40%

Syn zmaru (2014)

Celkom sa to dalo. Nebolo to nič extra ale ani prepadák. McGregor je tu celkom fajn a mne akurát nesadla, najskôr to pomalé tempo a koniec len huráááá bo sa musíme zmestiť do 110 minút.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Na rozmedzí medzi 3 a 4. Rozhodol som sa pre tri, pretože do pol filmu to bola taká normálna obyčajná kriminálka kde ju niektoré pasáže strhávali na tv kriminálku. Ale potom!!! Potom to nabralo gule a spád a Liam je fakt že cool super a ja neviem čo ešte.

Dva dny, jedna noc (2014)

Niečo to do seba malo, ale mňa ten film príliš neoslovil. Marion bola fajn, ale absolútne som nebol presvedčený o tom že sa nachádza v super zúfalej situácii. Buď som to nevidel, alebo nepochopil.

Krvavé peníze (2014)

Hlavný hrdinovia sú vcelku fajn a moje oko kukalo na Kate Hudson vždy z tým aká je krásna. škoda toho plne nevyužitého potenciálu. Zakiaľ sa film rozbehne tak to trvá, ale ak sa rozbehne tak to stojí za to. Akcia a napätie na konci že SUPER. po niektorých nadšených reakciách tu som očakával asi viac. Je pravda že dej bol trochu na náhody a niekedy až stupídny, ale zasa to aspoň rýchlo odsípalo. Nebyť napínavého záveru hviezda dole.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Čakal som horšie podľa recenzíí a lepšie podľa traileru. škoda že nebolo viac tých skvelých níhodných smrtí . Seth MacFarlane mi tam vôbec nesedel. Sexy Charlize a výborný Liam. Normálne tie tri scénky od veci boli super, na nich som sa zabavil asi najviac. Škoda premárneného potenciálu celého filmu.