Leon (1994)

Leon je opravdu skvělý film. Určitě nejlepší film Luca Bessona a možná i nejlepší Evropský film. Originální pojetí gangsterského příběhu a scénář jsou dokonalé, stejně tak jako režie a všichni zúčastnění herci. Hlavně velmi mladá a skvělá Natalie Portman, i Jean Reno a opravdu vynikající záporák Gary Oldman. Celý film se mi prostě moc líbil a konec pak byl vynikající třešničkou na dortu. Leon je jeden z mích nejoblíbenějších filmů a proto dávám zasloužených 100%.

Smrtonosná past (1988)

První smrtonosná past určitě patří k tomu nejlepšímu v akčním žánru, co kdy bylo natočeno. Obrovským plusem je Bruce Willis ve své nejlepší roli, nezapomenutelně hláškuje a při tom předvádí skvělí akční herecký výkon. První past má velice svižné tempo a nenechá vás ani pořádně vydechnout, a stále výborně baví i po několikátém shlédnutí.Každá scéna je opravdu vynikající a nikde ani po letech nijak neztrácí. Výborný padouch Alan Rickman má skvělé záporné charisma a jeho německé občanství se mu dá uvěřit. Bohužel další smrtonosné pasti byly sice koukatelné, ale rozhodně nedosahovali kvalit právě prvního dílu. Na první Smrtonosnou past se vždy velmi rád podívám, ikdyž nejlepší čas na ní je v období Vánoc. 100%

Kung Fu Panda (2008)

Povedená a vtipná animovaná akční komedie pro celou rodinu. Kung fu panda skvěle pobaví děti i dospělé a určitě při ní nemáte pocit nudy. Skvělá animace jednotlivých postav dodává zvířatům charisma což je také velké plus. Jsou sice i povedenější animované komedie např. Shrek, ale tohle stále patří k nadprůměru v tomhle žánru. Vydařená akce každopádně jistě pobaví malé i velké. 80%

Iron Man 3 (2013)

No tak tenhle Iron Man se rozhodně povedl. Těžko říct jesli je lepší než jednička, mě tenhle díl ovšem možná přijde zábavnější. Třetí Iron-man je také mnohem temnější a možná i dospělejší než jeho kolegové. Iron-mana si ale ve filmu zas tolik neužijeme a spíš sledujeme cestu Tonyho Starka, který v podání Roberta Downeyho Jr. znovu působí sympaticky a jeho charisma je veliké. Ve filmu zazní opravdu mnoho vtipných a vynikajících hlášek, které filmu velmi prospívají. Největší slabinou pro mě jsou tady hlavní nepřátelé, kteří mě v tom filmu moc nesedli, ale nakonec sem se s nimi smířil. Ostatní herci hrají také výborně, hlavně jako vždy skvělí Ben Kingsley i Guy Pearce. Trochu mi tady taky chyběla nějaká výraznější muzika typu AC/DC jako byla v předchozích dílech, a která je už pro Iron-mana typická. Jinak je film dost povedený a ikdyž je i pár lepších komiksových adaptací, tak tenhle Iron-man se mi líbil víc než Avengers. 85%

Hanebný pancharti (2009)

Pro mně zatím asi nejlepší Tarrantino. Pancharti sice nejsou a nebudou tak kultovní jako Pulp Fiction, ale tohle mě prostě zaujalo víc. Celý film je napěchovaný skvělými scénami a stále je film skvěle zábavný. Všichni herci hrají skvěle, ovšem plukovník Landa v podání Christophera Waltze je nedostižný a oscara dostal zcela zaslouženě. Hanební pancharti na mě dýchaly tím typickým Tarrantinovským stylem a ve spojení s válečným obdobím to všechno vypadalo a dopadlo moc dobře. 95%

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Netradiční pohled na Holocaust z pohledu malého nicnetušícího chlapce, který má otce nacistu. Nebylo to sice úplně dokonalé, ale u mně to na slabších 5* dosáhlo. Po celý film jsem se nenudil a konec pak byl poměrně smutný, ale příběhu rozhodně neublížil. Dětští herci hrají překvapivě dobře, a jejich dospělí kolegové jsou také velmi dobří. Celkem nenápadná hudba Jamese Hornera se do filmu také pěkně hodila. Je to takový poměrně neobvyklí film z válečného období, který mě příjemně překvapil 85%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

První Hobit je typický příklad pokračování udělaného pro peníze. Je to neskutečná vykrádačka Pána prstenů, ovšem na Pána prstenů rozhodně nemá. To co bylo tak skvělé u Pána prstenů tu prostě zcela chybí. Všechny ty epické okamžiky zmizely a nahradili je zdlouhavé scény které se snaží napodobit atmosféru Prstenovské Středozemě. Pán prstenů utekl jako voda, a žádná scéna rozhodně nebyla nadbytečná, kdežto u Hobita je spousty scén, které jsou poměrně nudné a vůbec by tam nemuseli být. Hobit je ale stále v oblasti Fantasy filmů silný nadprůměr a řada věcí se v něm povedla, třeba skvělé triky a výborný Martin Freeman a Ian McKellen. Hudba mě trochu zklamala, protože oproti dokonalému Pánovi Prstenů prakticky nepřinesla nic moc nového a snaží se těžit právě z Prstenovské trilogie, to je sice občas správné, ale za nějaký výraznější nový motiv bych se rozhodně nezlobil. 85%

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Pro mě nejlepší Indy, a jeden z nejzábavnějších a nejlepších filmů všech dob. Poslední křížová výprava má skvělé tempo, vynikající režii, výborný scénář a dokonalou hudbu. Co je ovšem na tomhle snímku nejlepší, je ústřední dvojice starý a mladý Jones. Sean Connery a Harrison Ford jsou v těchto rolích vynikající a výborné a vtipné scénky mezi synem a otcem patří k tomu nejlepšímu v tomhle filmu. Prostě po celou dobu ohromná zábava, v nejlepším dobrodružném filmu, který byl kdy natočen. 100%

Avatar (2009)

Tak Avatara jsem poprvé viděl v kině ve 2D a musím říct, že to sem z něj až tak moc nadšený nebyl. Asi jsem měl přehnané očekávání a tehdy to bylo tak na 4*. Asi tak po měsíci když jsem slyšel všechny ty pozitivní ohlasy na 3D verzi tak jsem se na něj rozhodl jít podruhé. Musím říct že to se vyplatilo, protože již jsem věděl co mně čeká a 3 déčko tomu rozhodně pomohlo. Podruhé jsem si už užíval všechny ty dokonalé efekty a Pandorskou přírodu a bylo to opravdu vynikající. Příběh filmu je sice možná slabší, ale má poměrně silné poselství, které by se rozhodně mělo respektovat. Efekty jsou dokonalé, herci také ujdou a hudba je také povedená. Cameron jen znovu potvrdil, že je jedním z nejlepších režisérů. 90% P.S. Avatar na Blu-ray vypadá opravdu fantasticky.

Na doraz (2010)

Nadšení z Pařby ve Vegas mě nějak minulo, a tak sem k tomuhle filmu přistupoval poměrně opatrně. Po prvním shlédnutím musím ovšem říct, že tohle se mi nějakým způsobem líbilo o dost víc než první Pařba. Některé scény jsou opravdu vtipné, jiné sice už trochu méně, stále však film celou dobu dobře baví. Robert Downey Jr. v roli poměrně klidného člověka je jako vždy stejný, a Zach Galifianakis je možná ještě lepší. Na doraz je pro mne příjemná letní Road movie, která splní svůj účel a poměrně dobře pobaví. 70%