Farma (2012) (pořad) odpad!

Proboha, další stupidní pořad stupidní Novy. Nechápu jak se na takovou kravinu někdo může dívat. Bohužel moje babička se na to dívala a já občas kousek z tohoto pořadu díky ní také viděl a úplně dobře mi z toho nebylo. Příšerné dialogy mezi mentálně retardovanými účastníky byli opravdu k zblití. Zcela jasný odpad.

Cellular (2004)

Tak tohle se mi překvapivě celkem líbilo. Ikdyž nejsem úplně největší fanda akčních filmů Jasona Stathama, tak tohle díky svému vynikajícímu tempu, mně celou dobu dobře bavilo a nijak sem se nenudil. Sice to samozřejmě není žádné filmové veledílo, ale jednou na pobavení se tenhle film krásně hodí, a i ten stupidní scénář jsem tu nějak v pohodě přežil. Nenáročná a zcela oddechová zábava, která si u mě vysloužila výborných 75%.

Ben X (2007)

Tak tenhle film byl velice zajímavě natočen, a příběh je také velice dobrý. Vynikající propojení s počítačovou hrou a poté i závěr filmu se tvůrcům opravdu povedl. Hlavní herec byl ve své roli více než uvěřitelný, a na to že to bylo celou dobu o dospívání autisty tak to bylo překvapivě celkem zábavné. Hlavním kladem tohoto filmu je ovšem opravdu jeho zpracování.

SuperStar 2013 (2013) (pořad) odpad!

Znovu absolutni trapnost, která nezná mezí. Vždy jsem viděl jen útržky, ale to co tam moderátoři a porotci předvádí je opravdu příšerný. Nova znovu potvrzuje, že je to absolutní sračka, a v trapnosti snad nemá konkurenci. 0%

Pro pár dolarů navíc (1965)

Další vynikající Leonův western. Vynikající Eastwood, ještě lepší Morriconeho hudba a bezchybná režie sice nemají na Hodný, zlý a ošklivý, ale ve westernovém žánru je to stále jeden z nejlepších filmů. Nově se zde také objevuje také Lee Van Cleef, který se do takovýchhle filmů neskutečně hodí. Prostě špičkový film ve všech ohledech. 95%

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Poprvé jsem prvního Harryho Pottera viděl v kině, když mi bylo asi sedm let. To se mi opravdu líbil a tehdy to byl můj opravdu oblíbený film. Samozřejmě jak člověk roste tak dnes už to beru jen jako poměrně vydařenou dětskou podívanou plnou poměrně pěkných efektů, zábavných postav a skvělé Williamsovy hudby, který znovu stvořil další legendární hudební motiv. Dnes samozřejmě považuji za vrchol ve Fantasy žánru mnohem propracovanějšího a nyní pro mě i zábavnějšího Pána Prstenů, který opravdu nemá chybu. Na Pottera ovšem nezapomínám a samozřejmně ho ani neberu jako nějaké filmové veledílo, ale klidně si ho s chutí někdy zopakuji. 80%

Počátek (2010)

Vynikající a chytré akční sci-fi, které se vyplatí určitě vidět vícekrát. Christopher Nolan opět potvrzuje že je asi nejlepším režisérem současnosti, ikdyž jeho Dokonalý trik a Temného rytíře se mám o trošku raději. Já mám ovšem třeba Inception raději než takový Matrix, ikdyž se to moc srovnávat nedá. DiCaprio znovu předvádí vynikající výkon a ostatní herci mu jsou dobrými společníky. Hans Zimmer složil jeden z jeho nejlepších soundtracků, Christopher Nolan sepasal jeden z nejlepších scénářů posledních let a triky jsou také skvělé. Všechno v tomhle filmu prostě výborně funguje , a zážitek z něj máte i opakovaně. 95%

Superman (1978)

Tak první Superman je sice z celé série supermanů asi nejlepší, ale dnes již moc nezaujme a to hlavně díky poměrně o dostnzdařilejší superhrdinské konkurenci, která v posledních letech vzniká. Každopádně koukat se na to dá, ikdyž jsem se tedy celkem často nudil. Vizuální efekty jsou na tu dobu zdařilé, ale dnes opravdu ničím nezaujmou a působí dosti zastarale. Hudba je výborná, ale to je tak jediný faktický klad prvního Supermana. 65%

Vylomeniny (2013) (pořad)

Tak tenhle pořad se opravdu celkem povedl, a ve velmi chabé konkurenci ostatních zábavných pořadů v novém tisíciletí je možná i jeden z nejlepších. Je to většinou dost sranda, a vždy se na něj rád kouknu. I moderátoři jsou vcelku vtipní a nejsou trapní jak už to tak v českých zábavných pořadech bohužel začalo být zvykem. Vylomeniny konečně vnesli do českých televizí s dobrý nápad a zábavné provedení.

Muž, který nebyl (2001)

Další vynikající film bratří Coenů. Coeny mám hodně rád a tohle jejich dílo by se určitě vešlo do jejich TOP trojky. Je to znovu takový ten Coenovský styl, který je ovšem něčím malinko odlišný od jejich ostatní tvorby. Muž, který nebyl má skvělí noir styl, atmosféru i herce v čele s vynikajícím Thorntonem. Pro mně byl i příběh a jeho vyprávění výborné a nic proti němu nemám. Černobílé provedení pak výsledek ještě určitě vylepšuje. Prostě je to taková stylová tichá pecka, která sice asi nesedne každému, ale mě určitě sedla a beru jí jako silně nadprůměrný film. 90%