Matrix Reloaded (2003)

Přeci jen ne tak skvělé jako první Matrix, ale to se asi dalo čekat. Má to samozřejmě slabší děj, a celé je to trochu zmatečné . Po více shlédnutích a spojení s Matrixem Revolutions to celé sice funguje, ale přeci jen na 5* to není. Co určitě stojí za pochvalu jsou ovšem znovu vynikající triky, zvuk, režie a herci. Akční scény jsou sice perfektně natočené, ovšem je jich tam skoro až moc a někdy máte pocit že se opakují. Vrcholem je pak skoro legendární scéna na dálnici, které se ale vytknout nic moc nedá. Druhý Matrix je prostě mnohem akčnější a příběhově mnohem slabší než jeho předchůdce. Stále se však jedná o velmi kvalitní akční sci-fi, které se ve spoustě věcech určitě povedlo. 80%

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Tak tohle se opravdu povedlo, ani jsem nečekal, že to může dopadnout až takhle dobře. Po jen lehce nadprůměrné jedničce, ve které mám nejraději scénu z kostela, přichází tento druhý díl. kde je spousty nezapomenutelných scén kde se objevují stáří známí akční hrdinové. Právě více aktivity Schwarzeneggera a Willise v tomhle díle dělá určitě hodně a potěší i krátké scény s Norrisem. Také přehnané akční scény jsou pozitivum a ukazují že tenhle film se musí brát opravdu s rezervou hlavně pro připomenutí starejch dobrejch akčních filmů, které s realitou neměli moc co společného. Pěkně a zábavně natočený poctivý akční snímek se spoustou legendárních akčních hvězd, které se vidět po letech a pospolu určitě vyplatí. 90%

Matrix (1999)

Matrix je podle mého soudu jednou z nejlepších a nejrevolučnějších sci-fi jaké kdy bylo natočeno. Je tady velmi kvalitní příběh, revoluční triky, které ani po skoro patnácti letech nezestárli a hlavně vynikající režie. Právě různé režisérské nápady přidávají tomuhle filmu na kvalitě. Není to jen skvělá sci-fi, ale celkově krásně natočený film, kterému k dokonalosti nic nechybí. Také dobře vybraní herci včetně Keanu Reevese jsou opravdu kvalitní. Hudba se za tu dobu také stala legendární a také k ní rozhodně výhrady nemám. Matrix je opravdovou kultovní filmovou legendou, a to zcela zaslouženě. 100%

Nespoutaný Django (2012)

Nemyslím si že Django je Tarantinův nejlepší film a dokonce když jsem ho viděl poprvé v kině, tak jsem z něj možná byl i trochu zklamaný. Čekal jsem asi nějaký opravdovský spaghetti western ve stylu Leonovek a toho jsem se opravdu moc nedočkal. Přeci jen Leone je jen jeden a jeho geniálně natočené spaghetti westerny už asi nikdo nepřekoná a ani se jim nevyrovná. Film je to sám o sobě ovšem velmi povedený a scénáristicky a režisérsky dovedený k dokonalosti, ale takový Hodný, Zlý a Ošklivý z toho prostě nebude. Dokonce bych řekl že se Django celou dobu tváří jako western, ale nakonec sem z něj moc westernový pocit neměl. Po druhém shlédnutí jsem již věděl co mne čeká, a film jsem si již náramně po všech stránkách užíval a nakonec musím říct, že jde o jednu z nejlepších Tarrantinovek. Co stojí opravdu za pochvalu je scénář, jako obvykle skvěle vybraná hudba a hlavně dvojice herců Waltz, který poprávu za tuhle roli získal oscara a DiCaprio, jenž si poradil se ztvárněním záporné postavy zcela skvěle a oscara by si určitě také zasloužil. Djanga prostě musíte brát jako celkem netradiční western s Tarrantinovskou tváří a mnoha skvělými cool scénami které dobře pobaví. Hanební pancharti se mi sice líbili o chlup víc, ale Django je je v mnoha ohledech stále velmi kvalitně udělaný snímek a tak dávám 90%

Společnost mrtvých básníků (1989)

Opravdu výjimečné drama, které působí ještě dlouho po skončení filmu. Výborná režie Petera Weira zajištuje, že se při filmu rozhodně nenudíte, což bych u tématu jako je poezie snad ani nečekal. Konec vás pak zaručeně dostane. Dalším ohromným kladem tohoto filmu je zcela jistě výborná herecká parta v čele s Robinem Williamsem jehož profesora bych rozhodně na nějaký předmět chtěl mít. Celý film je opravdu mistrovská práce s velmi originálním tématem, což se dnes bohužel již moc nevidí. Takhle silný film se silným příběhem a koncem jsem již dlouho neviděl a proto u mě má jistých 5*. 100%

Titanic (1997)

Titanic je pro mě asi ten nejvíc Hollywoodský velkofilm co kdy vznikl. Je zde všechno a všechno dokonale funguje. Je tu láska, napětí, akce a na konci i smrt. Jsou zde i opravdu dokonalé triky, které i po patnácti letech působí dostatečně velkolepě a oslnivě. Je zde také skvělá hudba a ústřední veleznámá písen. Také herci se opravdu povedli a DiCaprio i Winslet hrají na svůj věk opravdu dobře. Cameron svou skvělou režii potvrdil že je jedním z největších filmařů současnosti a že takovéhle monstrozní a trikově napěchované filmy umí on točit nejlépe. I když má Titanic více jak tři hodiny tak na něm nic nenudí a vše působí dokonale. Za tenhle pro mě určitě nejlepší katastrofický snímek prostě musím dát Cameronovi 5* 95 %

Dobrý Will Hunting (1997)

Vynikající psychologické drama s opravdu vynikajícími herci a velice povedeným scénářem i režií. Právě Robin Williams a Matt Damon zde předvádí možná nejlepší výkony své kariéry. Za zmínku stojí také Stellan Skarsgard který je ve své roli matematika také skvělí. I hudba Dannyho Elfmana je velmi povedená. Hlavním kladem filmu je pak ovšem výborný scénář a kvalitní režie. Celkově je to velmi silný a emotivní film, kterému nelze moc co vytknout. 95%

Duch (1990)

Příjemný originální a nápaditý romantický film, který po celou dobu dobře baví a vlastně ani žádné slabé chvíle nemá. Swayze je poměrně sympatický, ale velkým kladem z hlediska herců je Whoopi Goldberg, která do filmu vnáší spoustu komediálních okamžiků, které Duchovi určitě přidávají na zábavnosti. Sice celkový dojem z filmu na 5* nestačí, ale silnější 4* si určitě zaslouží. 80%

Insomnie (2002)

Velmi zábavně a výborně natočená kriminálka od vždy výborného Nolana. Opravdu vynikající Al Pacino, který do filmu perfektně zapadl a jako výborný protivník mu sekunduje skvělí Robin Williams. Také stojí za zmínku pro mě jedna z nejlepších hereček poslední doby, sympatická Hilary Swank. Inteligentní a skvěle zrežírovaný scénář dopadl v rukou Christophera Nolana velmi dobře, ikdyž je to zatím jeho asi nejslabší film, stejně stále stačí na 5*. 85%

Philadelphia (1993)

Vynikající drama z prostředí soudního procesu. Jeden z nejlepších výkonů Toma Hankse, který si po právu zasloužil Oskara a také velmi dobrý výkon Denzela Washingtona tenhle film ještě vylepšují. Také výborná hudba a hlavně ústřední písnička od Bruce Springsteena toho Oskara také právem dostala. Za zmínku stojí také výborná závěrečná písnička od Neila Younga, která také filmu určitě prospívá. Prostě skvěle natočené právnické drama, řešící diskriminaci homosexuálů, které po celou dobu dokáže dobře bavit a nenudit. 85%