Lotrando a Zubejda (1996)

Pro mě jedna z nejlepších pohádek, které kdy vznikly. Výborný příběh, skvělé Uhlířovy písničky a sympatičtí herci se sešli v dnes již klasické a velmi zábavné České pohádce, která v posledních dvaceti letech nejspíš nemá konkurenci. Typické Svěrákoství a jeho klady jsou ve filmu hodně cítit, a to celé pohádce jen a jen prospívá. Písničky jsou všechny také moc a moc povedené a dnešní filmové pohádky jí v tomhle směru mohou jen tiše závidět. V dětství byl Lotrando a Zubejda jeden z mích nejoblíbenějších filmů. 95%

Mulholland Drive (2001)

Další ze zvláštních, ale velmi povedených filmů Davida Lynche. Tenhle film se ovšem poměrně dlouhou dobu tváří jako poměrně normální a celkem pochopitelný, až poslední půlhodina vás úplně vyvede z míry, ovšem to filmu nijak moc neubližuje. Obrovským plusem filmu je hlavně tajemná mysteriozní atmosféra, která panuje od samého začátku až do úplného konce. Atmosféra je podpořená také tajemnou hudbou a vynikajícím výkonem obou hlavních hereček. Je to film který sice nejspíš úplně nepochopíte, ovšem moc pěkně se na něj kouká a tak dávám 85%

Moulin Rouge (2001)

Zcela vynikající audiovizuální zážitek a v rámci muzikálů pro mě i nejlepší film. Právě přehnaná vizuální stránka dodává tomuhle filmu originalitu a zábavnost. Ewan McGregor zde předvádí opravdu vynikající výkon a Nicole Kidman je také skvělá a navíc se na ní i pěkně kouká a oba umí dokonce i výborně zpívat. Celý film doprovází skvělé písničky a opravdu živelná energie, kterou si film celou dobu drží a proto mu nemohu nic vyčíst. Velmi moderně a efektivně natočený muzikál s chytrým příběhem a dokonalou audiovizuální stránkou. 100%

Vyvolený (2000)

Po prvním shlédnutí to není sice tak silný zážitek jako z Šestého smyslu, ale možná je déle trvající. Znovu vynikající a silný konec asi není tak dokonalý jako u Šestého smyslu, ale stále celý film stačí na 5*. Vynikající Willis a snad ještě lepší Samuel L. Jackson, kterému ještě asi žádná role tak skvěle nesedla. Výborný scénář a podmanivá hudba, zajištují že budete mít s filmu skvělí zážitek. Bohužel jedině občas trochu nudící tempo ve filmu trochu kazí výsledný dojem, ale stejně je to nakonec vynikající Thriller, kterému k dokonalosti vlastně skoro nic nechybí. 85%

Osvícení (1980)

Velmi zdařilí horor s velmi zdařilou režii Stanleyho Kubricka. Hlavním tahounem filmu je ovšem zcela bezchybný Jack Nicholson, kterému tato role opravdu neskutečně sedla. Takovéhle role bláznů prostě neumí zahrát nikdo lépe. Podle mne Osvícení sice není úplně dokonalé, ovšem v mém poměrně neoblíbeném hororovém žánru je to vrchol. 85%

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Je to zajímavé, ale Ohnivý pohár mám ze všech Potterů asi nejraději. Ne že by to byl nějak dokonale natočený film, ale mě přišel dost zábavný a když jsem ho poprvé v deseti letech viděl v kině, tak se mi moc líbil a kvůli němu sem začal mít hodně rád Harryho Pottera a vlastně pak i filmy obecně. Z dnešního pohledu by mě asi připadal jako celkem průměrný fantasy film, a určitě by ho ve všem přebil s dnešního pohledu o moc lépe natočený Vězen z Azkabanu. Každopádně si tohoto Pottera klidně i dnes rád občas připomenu a úplně špatný film to rozhodně také není, ovšem těch 5* dávám spíš z nostalgie.

Jurský park (1993)

Absolutní klasika, s absolutně převratnými triky, které ani po dvaceti letech moc nezestárli. Příběh je také zábavný a dobře zrežírovaný, herci také hrají výborně, hlavně výborný Sam Neill. Slavná melodie Johna Williamse také k filmu nepopiratelně patří. Moc tomuhle filmu nemohu vyčíst, protože je legendární a stále zábavná rodinná dobrodružná podívaná, která nestárne. 90%

Pohádky o mašinkách (1985) (seriál)

Tenhle večerníček se mi kdysi dost líbil a myslím, že se celkově i dost povedl. Poměrně temně laděné pohádky díky čaroději Zababovi, doprovázeny pěknou hudbou, panem Blahošem a smysluplným příběhem si u mě určitě zaslouží krásných 5*.

Marketa Lazarová (1967)

Kdyby to nebyla občas taková nuda tak bych dal jistě 5*. Bohužel dějově to pro mne bylo velice roztahané a tak po čase i dost nudivé, ale není to prostě popcornová akční zábava pro divácké masy. Kdyby byl film i o trochu kratší, taky bych se asi nezlobil . Jinak jsou kamera, hudba, režie i herci zcela dokonalí. Každý záběr na člověka nebo na krajinu je prostě nádherný a v České kinematografii nejspíš nemá obdoby. Černobílé provedení má zde veliké opodstatnění a taky dělá své. Temná atmosféra středověku z tohoto díla přímo sálá. Věřím že na velkém plátně by byl zážitek ještě o dost větší. Markéta Lazarová je určitě jeden z nejkrásněji udělaných nejen českých filmů.

Klub rváčů (1999)

Dnes jsem zhruba po roce viděl znovu Fight club a musím říct, že mě to dostalo snad více než když jsem jej viděl poprvé. Není to film pro každého a znám spoustu lidí kteří ho nedokázali docenit, ovšem já si myslím že Klub rváču je velmi originálním filmem, k zamyšlení a že moc chyb v něm nelze najít, jen prostě daná látka někomu nesedne. Scénář, režie i hudba jsou výborné a Edward Norton je zcela vynikající. Brad Pitt je standartně dobrý, ale na Nortona prostě nemá. Konec filmu je pak opravdová filmová lahůdka. 95%