Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Velmi kultovní záležitost, která v kultovnosti nemá soupeře. Všechny hlášky a scény jsou opravdu vydařené, ikdyž si myslím, že by se film klidně mohl o chvilku zkrátit. Občas se musím přiznat, že hlavně po druhém shlédnutí se mi film zdál občas malinko nudný, a proto si myslím že tady i ve světě je film až moc nadhodnocený a zas tak dokonalý není. Ikdyž některé pasáže jsou vážně skvělé. Všichni herci jsou skvělí a dělají v tomhle filmu určitě hodně. Hudba je také skvěle vybraná a také dotváří onu tradiční Tarantinovskou atmosféru. Ikdyž mám některé Tarantinovy filmy raději, tak i za mě, přes drobné nedostatky, musím dát 5*.

Sherlock Holmes (2009)

Nový Sherlock Holmes se víceméně povedl a ikdyž nejde o dokonalý film, tak je přinejmenším dost zábavným a natočeným v takovém moderním duchu. Lepšího herce než je Robert Downey Jr. si do hlavní role nedokážu představit a celý film stojí převážně na jeho hereckých schopnostech a jeho zábavnosti. Jude Law je ovšem v roli Watsona taky víc než dobrý a tak film hodně stojí na vynikajících hercích. Hudba ve filmu je také opravdu vydařená, a tak jako celek film působí jako velmi příjemný, odpočinkový, akční film.

Absolvent (1967)

Výborný film s vynikajícím Dustinem Hoffmanem v hlavní roli. Absolvent má takovou svěží atmosféru, kterou doplnuje vynikající hudba. Při filmu se nenudíte, ale skvěle se bavíte což je v takovém žánru velmi žádané ovšem většině filmů se to tak úplně nepovede. Takhle má vypadat zdařilá romantická komedie, nemám co bych vytknul, proto dávám čistých 90%.

Barton Fink (1991)

Dlouho jsem se rozhodoval jestli tomuhle filmu dát čtyři nebo pět hvězd, nakonec dávám slabích pět, a to hlavně za skvělou Coenovskou režii a za dva hlavní herce, kteří byli opravdu vynikající. Vynikající atmosféra v hotelu pozvedla tenhle film taky o trochu víš. Film je ovšem chvílemi trošičku nudný, a to jinak všem kladům na tomhle filmu ubližuje. Stále jde ovšem o velmi nadprůměrný film, který se vidět určitě vyplatí. Coeni mají ovšem i lepší filmy. 85%

Rocky (1976)

Dnes již absolutní filmová klasika, která ovšem i po více než 35 letech stále skvěle funguje a dobře baví. Sylvestr Stallone je opravdu výborný a celý film se nese v takovém duchu, že to není nátáčeno pro peníze, což se bohužel o dalších dílech říct nedá a jejich kvalita celkem klesla. Tenhle film je prostě takové povedené sociální drama s poměrně štastným koncem, které si v té době podle mého soudu zcela právem zasloužilo Oscary. Podle mne je první Rocky nejlepší role Sylvesta Stalllona.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Tak úplně špatné to není. Je to sice hodně bláznivé a směs gangsterky a upírských filmů je hodně zvláštní, ale zase dost netradiční. Všichni herci hrají dobře, a triky s upíry jsou taky vcelku podařené. Občas mě film ovšem poměrně nudil a proto jsem musel dát sice poměrně silné, ale 3*.

Vetřelci (1986)

Mně se tenhle díl líbil mnohem víc než předchozí. Nevím čím to je, ale asi mám prostě radši Cameronův styl než režii Ridleyho Scotta. Výborné triky, akce, příběh, hlášky i herci dělají z téhle podívané akční jízdu se skvělím tempem, která ani po 25 letech vůbec nenudí. Žádné jiné pokračování se mi asi nelíbilo o tolik víc než první díl, jako právě tohle. A dokonce i atmosféra se mi tady líbila. A hudba byla sice trochu nevýrazná, ale poměrně povedená. Tenhle film si u mně prostě určitě zaslouží plné hodnocení, a vždy si ho rád pustím znovu.

Tenkrát na Západě (1968)

Absolutní klasika ve westernovém žánru, a jeden z nejlepších filmů vůbec. Pro mně je tenhle film jeden ze tří nejoblíbenějších westernů společně s Hodným zlým a ošklivým, kterého mám o trochu raději a Butchem Cassidim, který je tak na stejno. Vynikající režie, herci a hlavně špičková hudba Ennia Morriconeho, která výborně dotváří tenhle film k dokonalosti a navozuje tu nejlepší atmosféru. Právě hudba ve spojení s Leoneho dlouhými záběry na krajinu a postavy, dělají z tohohle filmu vynikající epickou výpravu divokým západem, který nikdo nikdy nedokázal napodobit. Prostě špičkové ve všech ohledech. Viděno v kině, kde je zážitek ještě o dost větší. 95%

Já, robot (2004)

Velice zdařilé a celkem inteligentní akční sci-fi, které ani na chvilku nenudí. Skvělí a inteligentní scénář s vynikajícím Willem Smithem a i s ostatními herci, kteří jsou ve svých rolích výborní, zaručují to, že se budete celou dobu dobře bavit. Já robot má také skvělé triky, které i po devíti letech vypadají stále velmi působivě. Takhle prostě má vypadat povedené vysokorozopočtové akční sci-fi. 85%

Thor (2011)

Kdybych tenhle film měl brát jako Fantasy, tak se mně to zdálo celkem zdařilé. Film je plný žvota postrádá nějakou slabší chvilku a herci jsou velice sympatičtí. Trikově také film nezaostává za ostatními od Marvelu, takže je to úplně ideální nenáročný letní blockbuster. Mně se to líbilo i víc než Kapitán Amerika, takže pro mně je to jednoznačně nadprůměrný komiksový film. Thor prostě dobře pobaví a má v sobě i pár celkem vtipných scén, a to si myslím, že je záměr komiksových filmů, takže dávám sice slabších, ale 5*.