Malý velký muž (1970)

Vynikající, netradiční a vtipný Western. Malý velký muž je pohodová, svižná a velmi zábavná podívaná, která mi přijde jako takový westernový Forest Gump. Svým nabouráváním zažitého pohledu na divoký západ je film také podobný Tanci s vlky, který je ovšem celý o trochu vážnější. Dustin Hoffman své postavě dal potřebné charisma a je zde v jedné z jeho nejlepších rolí. Celkově velmi povedený a zábavný film, který si určitě zaslouží 5*. 90%

Četa (1986)

Četa určitě patří mezi jeden z nejlepších válečných filmů co sem kdy viděl. Z válečného prostředí ji překonává jen pro mě dokonalý Vojín Ryan. Co se týče realističnosti a odpudivosti k válce je Četa skvěle vypovídajícím filmem o válce ve Vietnamu i válce jako takové. Zdrcující válečná atmosféra se rozprostírá celým filmem, což je určitě také velikým přínosem pro snímek. Podle mě je Četa nejlepším filmem Olivera Stonea i Charlieho Sheena a Willema Dafoe, který tady předvádí opravdu výborný výkon. Akce, atmosféra, režie, hudba, scénář i herci jsou zde na filmovém vrcholu, proto si Četa určitě zaslouží 5*. 90%

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Sice nejslabší z Jonesovské trilogie, ale stále velice nadprůměrný dobrodružný film. Skvělé tempo příběhu, vynikající nestárnoucí akce, sympatičtí hrdinové v čele s Harrisonem Fordem a podařené vtipné scény, to vše tenhle Indy nabízí, i když na geniální následující díl to prostě nemá. Nezapomenutelná scéna v dolech s vozíky ovšem patří mezi vrcholy celé trilogie. Výborný scénář a jistá Spielbergova režie zajištují, že se při tomhle filmu stejně jako u ostatních Jonesů rozhodně nudit nebudete. 90%

Ztraceno v překladu (2003)

No tak tohle je opravdu velmi povedený a příjemný film. Režie se opravdu nesmírně povedla, stejně tak jako vynikající výkon Billa Murrayho. Od začátku do konce krásně natočené originální romantické drama v kulisách pro nás exotického Japonska, jehož atmosféra je ve filmu opravdu cítit. Je to vtipné, dojemné, skvěle zrežírované a zahrané, má to vynikající podmanivou atmosféru a hudbu, proto nevidím jediný důvod nedat plný počet hvězd. 90%

Děcka jsou v pohodě (2010)

Děcka jsou v pohodě je poměrně netradiční drama, které nepřináší nic převratného, ale jde spíš o naprosto průměrný ničím zajímavý, ale poměrně příjemný a optimistický film. Je to takový film který vám naprosto stačí vidět jednou, řeknete si že to celkem šlo, ale na vícenásobné shlédnutí to prostě není. Mark Ruffalo je asi největší hvězdou tohoto filmu a i ostatní herci jsou všichni poměrně dobří. Příjemný letní film, který ničím moc neoslní, ale ani nijak neurazí. 70%

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Tak tohle je teda opravdu hodně zvláštní a ulítlí film. Sice je to skvěle natočené a výborně zahrané jak od Deppa tak i od Del Tora, ovšem v tomhle filmu se skoro nic nestane a něco mi tam prostě chybělo. Začátek byl na 5* ke konci mi to ale trochu začalo nudit a tak jsou to čisté 4*. 75%

Čas probuzení (1990)

Velmi dobrý film z prostředí nemocnice, kde se sešli dva moji oblíbení herci De Niro a Williams a oba předvedli jeden z vrcholných výkonů jejich kariéry. De Niro zde byl ale přeci jen o něco lepší. Spolu s výtečným scénářem a režií je radost tenhle film sledovat a vědomí, že je to podle skutečnosti výsledný dojem ještě o trochu pozvedá. 85%

Spalovač mrtvol (1968)

Opravdu dokonalý snímek v každém směru. Geniální režie, nádherná kamera, revoluční střih, skvělý scénář, výborná hudba a hlavně opravdu vynikající herecký výkon Rudolfa Hrušínského. Od začátku do konce má film velmi snovou a mrazivou atmosféru, která je podpořena všemi klady co jsem již vyjmenoval. Opravdu neskutečně krásně a originálně natočený film, který u nás se svou atmosférou nemá konkurenci. Pro mně asi nejlepší Český film a jeden z nejlepších filmů vůbec. 100%

Tanec s vlky (1990)

Krásně natočený film s krásným příběhem. Režisérský debut Kevina Costnera se až nevídaně zdařil. Režie se opravdu moc povedla a působí velice profesionálně. Celý tříhodinový film ani na chvilku nenudí a působí velmi svěže. Kevin Costner je i vynikající herec a tak i po herecké stránce se film určitě povedl. Také obsazení indiáni působí sympaticky a podávají skvělé herecké výkony. Krásné scenérie divokého západu pak dodávají Westernový vzhled, i když mi tenhle film sedí spíš do žánru dobrodružný. Také velmi povedená hudba Johna Barryho pěkně do filmu zapadá. Tanec s vlky je pro mě opravdu skvělým filmem, kterému podle mne k dokonalosti nic nechybí a tak patří do mé osobní TOP 20. 100%

Rychle a zběsile 6 (2013)

Tak tenhle díl je celkově slabší než díl pátý. Pátý díl byl celkově velice zábavný i když v jistých ohledech hodně přehnaný, dalo se to všechno zkousnout a nakonec z toho byl jeden z nejlepších akčních filmů posledních let. Bohužel šestka mi v některých částech připadala na akční film skoro až moc utahaná a chvílemi mě i nudila. Myslím, že kdyby se to tak o půl hodinky zkrátilo, asi by se nic nestalo. Akční sekvence byly ještě přepálenější což se sice dalo očekávat, ale skok Vina Diesela pro Michelle Rodriguez na mostě mi přišel už opravdu moc. Šestka se opravdu musí brát jako ta nejvíce nenáročná letní zábava, kde nečekejte žádný silný příběh, vyšší smysl nebo nedejbože něco realistického. Vypněte při tom úplně mozek a jen sledujte zručně natočené akční scény, sympatické herce a pěkné triky, které určitě nezklamou. 75%