Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Parádní pokračování, které nijak oproti svým předchůdcům neztrácí. Film je nabytý hláškami, staví hlavně na komickém puštochováním dvou hlavních hrdinů a akcí, která i po 20 letech dokáže pobavit. Dokonce se mi zdálo že tenhle díl je ze všech nejvtipnější. Rozhodně je to veliká zábava, která se už dnes bohužel netočí. Všechny tři díly jsou vynikající a těžko bych asi určil který je nejlepší. 90%

Blbý a blbější (1994)

Blbý a blbější je opravdu blbost, ale v tom nejlepším slova smyslu. Je to podívaná u které prostě vypnete mozek a jen se bavíte spoustou dnes již legendárních scén a vtípků. Komedie tohoto typu se povedou jen jednou za mnoho let, ale musím říct, že tohle je možná jedna z těch nejlepších. Jimovi Carreymu je tahle role ušitá přímo na tělo, takže jeho ksichty do filmu přesně sednou. Jako oddechová komedie, s takovým tím přihlouplým humorem je tohle špička. 80%

Hon (2012)

Opravdu velmi povedené, emocemi napěchované drama, zasahující až do psychologického žánru. Celý film se nese v takové typické, pomalejší severské atmosféře, která panuje celým filmem, ale nikde rozhodně není na škodu. Po mnoha akčních a komerčních filmech co jsem poslední dobou viděl v kině byla tohle opravdu příjemná změna u které jsem si ani jednou nemusel říkat že tohle by se určitě stát nemohlo. Celé to prostě působí opravdu velmi realisticky. Režisér měl také ohromné štěstí na herce a všem jejich role stoprocentně uvěříte. Mads Mikkelsen je opravdu vynikající herec, jehož postavu ztvárnil natolik dobře, že sem s ní vždy plně soucítil. Snímek se obešel bez hudby, ale ta mi tady vůbec nechyběla. Perfektní režie se snoubila s výborným scénářem a snad ještě lepšími hereckými výkony a vznikl z toho pro mě jeden z nejlepších filmů za posledních pár let. 95%

Maléry pana účetního (1980)

Jiné díly než tento, podle ČSFD nejzdařilejší sem neviděl. Ze začátku jsem se do stylu humoru který je v tomhle filmu použit musel chvíli dostat, ale poté jsem se až do konce dobře bavil. Je to taková nenáročná zábava, která pro jednou dobře pobaví, ale vícekrát už jí asi vidět nepotřebuji. Každopádně na to že je film z roku 1980 i dnes se u něj vcelku zasmějete a to se musí ocenit. 70%

Americké psycho (2000)

S původním Hitchcockovým Psychem tenhle film opravdu nemá moc společného. Působí občas tak trochu béčkovým dojmem, ale to bych neviděl jako jeho hlavní chybu. Mě tam asi nejvíce z toho všeho zklamal ten konec, proto jen 4*. Jinak se celý film nese v takové velmi zajímavé atmosféře, kterou táhne hlavně výborné herectví Christiana Balea. Balea sice moc nemusím, ale tohle bych řekl, že byla možná jeho nejlepší role a svojí psychicky narušenou postavu ztvárnil opravdu dokonale. Děj se sice nenese v moc zběsilém tempu, ale drží vás stále při vnímání. U tohohle filmu chápu že pro někoho může být kultem a chápu také, že někomu prostě vůbec nesedl. Mě se poměrně líbil, ale původní Hittchcocovo Psycho bych viděl znovu asi raději. 70%

Až na krev (2007)

Perfektní drama s opravdu zajímavým a originálním tématem. Opravdu bezchybná režie s propracovaným scénářem P. T. Andersona dělají z tohoto nenápadného snímku jedno z nejlepších dramat za posledních mnoho let. Když se k tomu ještě přidá po právu Oscarové herectví Day-Lewise vznikne nám bezchybný snímek se zajímavou atmosférou a ještě zajímavějším příběhem. Hudbu filmu hodnotím jako jednu z nejoriginálnějších a tento film zajímavě doplnujících faktorů, které přidávají na temnější atmosféře. Pochválit se musí také vynikající kamera. Opravdu originální mistrovské dílo, kde vše funguje naprosto perfektně. 95%

Muž z oceli (2013)

Malinko zklamání. Po všeobecném nadšení a mém většinou schovívavém hodnocení musím dát novému Supermanovi slabší 4*. Bohužel jsem se občas docela nudil a poměrně velká část filmu mi přišla taková dost rozvláčná. Když potom přišla na řadu akce tak v ní nebylo nic co bych u nějakého jiného filmu už neviděl a zdála se mi i trochu nepřehledná. Občas z ní sice epická atmosféra cítit byla, ale neřekl bych že to bylo až tak silné jak někteří zminují. Hlavně při první polovině jsem se občas nudil a myslím si, že by klidně mohl být snímek tak o půl hodiny kratší. Flashbacky byli vydařené, ale možná se to celé až moc soustředilo na jednotlivé postavy a právě supermanovi schopnosti se odsunuli až na druhou kolej. Zack Snyder prostě není tak brilantní režisér aby zvládl všechny faktory jako Nolan, i když ten Nolanův nádech Muž z oceli občas měl. Rozhodně to ale nemá na jakýkoliv díl z trilogie o Temném rytíři. Skoro se mi zdálo, že někdy tvůrci chtěli až moc aby se film tvářil temně a dospěle což se jim na konec až tak moc nepodařilo. Nicméně sympatickým doplnkem byl určitě Russel Crowe i malá role pro Kevina Costnera. Henry Cavill je pro mě zatím asi nejlepší představitel Supermana a působil také poměrně sympaticky. Zimmerova hudba je sice příjemným doplnkem, ale občas se mi zdálo že něco podobného jsem od něj už slyšel, nicméně poslouchat se to určitě dalo. 75%

Muž ve stínu (2010)

Sice pěkně zrežírovaný a příběhově velmi originální, ale na konci se mi zdálo že filmu docházel dech a začal mě pak i trochu nudit. Ewan McGregor je jako obvykle vynikající a Brosnan je také dobrý, i když se ve filmu opravdu na moc dlouho neobjeví. Hudba je sice poměrně nenápadná, ale zato dosti podařená. Kdyby si i konec dokázal udržet mojí pozornost stejně jako začátek, určitě bych šel už jen kvůli zajímavému a originálnímu námětu s kvalitní režii mnohem výš. 65%

Amadeus (1984)

Formanův druhý nejlepší film. Přelet na mě udělal největší dojem při prvním shlédnutí, ale Amadeus na mě zapůsobil nejvíce až při shlédnutí druhém. Opravdu vynikající režie i scénář a skvělé spojení Mozartovy hudby s obrazem, z toho všeho mistrně Amadeus čerpá. I když je to celé sice fikce vše působí neuvěřitelně opravdově a velmi zábavně, což by obyčejný životopis určitě takhle nezapůsobil. Také herci jsou vynikající a to hlavně Abraham. Na konci má film také opravdu vynikající pochmurnou atmosféru, kterou je třeba také pochválit. Musím se přiznat, že pro mě je Amadeus nakonec působivějším filmem než samotný Přelet. Všechny Oscary jsou zcela zasloužené. 100%

Olověná vesta (1987)

Velmi dobré. Od jako obvykle skvělé režie Stanleyho Kubricka počínaje po skvělé herecké výkony konče. I když je film jakoby rozdělen do dvou dosti odlišných částí a až ta druhá je válečná, tak se mi překvapivě ta první ve výcvikovém táboře líbila o trochu víc. V celém filmu jsem sice nenašel tolik známého Kubrickova rukopisu který je v jeho ostaních filmech očividný, ale i tak je režii třeba pochválit. Opravdu kvalitní válečné drama z prostředí Vietnamské války, kterému pomohl také výborný scénář. 90%