2012 (2009)

Další z mnoha veleprůměrných katastrofických, a trikově bezchybných snímků. Nějaký inteligentní příběh tomu zcela chybí, režie je zcela průměrná a herci jsou nevýrazní. 158 minutová stopáž je zcela přehnaná a ke konci už nudící. Tohle je opravdu film na zcela vypnutý mozek, který rozhodně nijak nepřekvapí, ale disponuje aspon podařenými, monstrozními triky. 55%

RoboCop (1987)

V době svého vzniku to sice byla asi celkem pecka, dnes to ovšem nijak neohromí a ani moc nepobaví. Rozhodně se to nedá srovnávat s Terminátorem, který je i dnes velmi zábavný a celkově geniální. Je to prostě zcela průměrný béčkový akční sci-fi snímek, dnes působící skoro směšně. V osmdesátých letech to ale špatné asi být nemuselo a tak zcela chápu, že je to pro někoho kultovní záležitost. 65%

Piano (1993)

Zajímavý snímek z velmi exotického prostředí, což snímek dost ozvláštnuje a přidává mu na ataktivnosti. První polovina byla jasně na 5*, v druhé půlce jsem se už ovšem bohužel trochu nudil. Přesto je režie vynikající, a v žánru romantické drama je to veliký nadprůměr. Velkou roli tady mají také všichni čtyři hlavní, herci kteří své postavy ztvárnily opravdu bezchybně. Harvey Keitel byl v tomhle filmu velmi sympatický a Holly Hunter si Oscara po právu zasloužila. Také soundtrack a scénář si určitě zaslouží pochvalu. I když tomu k dokonalosti něco málo chybí na slabších 5* to nakonec stačí. 85%

Poslední Mohykán (1992)

Tak zas tak dokonalé jako můj velmi oblíbený Tanec s vlky to rozhodně není. Poslední mohykán je ovšem dosti rozdílným a rozdílně natočeným snímkem oproti vynikajícímu Costnerovu režijnímu debutu. Právě způsob natáčení je ze začátku dosti zmatečný a tak je potřeba chytnout tu správnou vlnu, aby jste si film dostatečně užili. Příběh je pak sice zajímavý, ale myslím že jsem od něj čekal možná i trochu víc. Jednoznačnou pochvalu si ovšem určitě zaslouží vynikající soundtrack, který je opravdu jedním z nejlepších v dějinách filmu. Také herci jsou všichni velmi dobří, a scenérie krásné přírody fungují skvěle. Závěr filmu je pak dnes již dost legendární a povedený. Celkově je to dobrý dobrodružný film s krásnou hudbou, ale slabším odvyprávěním příběhu než je třeba ve filmu s podobným tématem, Tanci s vlky. Po prvním shlédnutí dávám 85%

Star Trek: Do temnoty (2013)

Hned z prvních minut filmu byla cítit ohromná svěžest a bleskové tempo, které naštěstí z druhého Star Treku nevyprchalo až do konce. Celkově by se to celé dalo přirovnat k předchozímu dílu a jen těžko určím, který díl je vlastně lepší. J. J. Abrams ze svého dravého a zkušeného režírování opravdu neopustil a tak předvádí stejně dobrý režijní výkon jako v jedničce. Znovu se setkáváme s příjemnou kompletní posádkou na lodi Enterprise , kterou tvoří skvěle vybraní a sympatičtí herci. Hlavní záporák Cumberbatch dodává filmu tu správnou temnou atmosféru a tak proti němu také rozhodně nic nenamítám. Za pochvalu stojí jistě i dokonalé triky. Star Trek Do temnoty je zručně zrežírovaný, inteligentní letní blockbuster, při kterém se nudit určitě nebudete. 90%

Chcete být milionářem? (2000) (pořad)

Díky Vladimíru Čechovi jsem se vždy jako malý kluk na Milionáře těšil. Byla to napínavá soutěž s vynikajícím moderátorem, na kterou se tehdy dívalo opravdu spoustu lidí. Bohužel co odešel hlavní tahoun pořadu pan Čech a přišli sem jiní moderátoři, kvalita Milionáře prudce klesla a moje sledovanost také. Čtyřmi hvězdami proto hodnotím pouze původní díly, ostatní stály za nic.

Expendables: Postradatelní (2010)

První Expendables určitě nejsou špatným filmem, na plné hodnocení jim ovšem něco málo chybí. Vrací se tady ta přehnaná osmdesátková akce, zasazená do slabšího příběhu o který jde ovšem až v druhé řadě. Stallone je i ve stáří dostatečný drsnák, Statham tam rozhodně skvěle zapadl a ostatní herci také ušli. Chybělo mi tu akorát prostě mnohem více památných scén s triem Arnold, Bruce, Sylvester než ta jedna v kostele, i když ta určitě stojí za to. Ve druhém díle byly mé prosby vyslyšely a proto už dvojce nemám problém dát 5*. Jednička si zaslouží silnější 4*. 80%

Výměna (2008)

Tak Clint opět nezklamal. Svůj dramatický a emotivní příběh z dvacátých let podle skutečné události zrežíroval excelentně. Právě film o takovýchhle lidských osudech Eastwoodovi sedne nejlépe. Sice to má takový pomalejší rozjezd a pak i dojezd, ale na to se dá lehce naladit a film si pak náramně celý užijete a nudit vás nebude. Možná to celé není tak zábavné a bezchybné jako ve stejný rok natočené Gran Torino, ale je to prostě zase úplně jiná látka a víc se z toho asi vymáčknout nedalo. Musím také pochválit Angelinu Jolie v její zatím asi nejlepší roli, a všechny bezchybné dětské herce. John Malkovich ve snímkku moc prostoru neměl, ale i tak byl jako obvykle vynikající. Také Eastwoodova hudba se opravdu moc povedla, a filmu dodává smutnou atmosféru. Dojemný a originální film, kterému k dokonalosti mnoho nechybí. 90%

Skrytá identita (2006)

Sice je to remake údajně o dost lepší Volavky, kterou jsem teda neviděl, a spoustu lidí je vůči tomuhle filmu dost kritických, ale mě se to prostě líbilo a dobře jsem se bavil. Je pravda, že druhá polovina je o trochu lepší a zábavnější než první a že by to celé mohlo být o trochu kratší, výsledný dojem mi ovšem přijde vynikající. Scorseseho bezchybná režie spojená s tradičně výbornými písničkami navozují tu správnou Scorseseho gangsterskou atmosféru. Pochvalu určitě zaslouží i vynikající DiCaprio, kterému jsem jeho roli zcela věřil a bylo mi jeho postavy i líto, záporný Damon, a zestárlý, ale výborný Nicholson. Závěrečná vyvraždovací půlhodinka měla grády a byla pak velmi příjemnou třešničkou na dortu. 90%

Psycho (1960)

Pro mě asi nejlepší Hitchcock, a také jeden z nejlepších hororů vůbec. I po více jak padesáti letech dokáže film zaujmout a napnout, což je u tak starého filmu opravdu obdivuhodné. Hitchcock zde opravdu předvádí svoje režisérské mistrovství a ani na chvilku nezaváhá. Všichni herci jsou ve svých rolích také velmi přesvědčivý a výborní, a legendární hudba z filmu je povedená a přidává na děsivé atmosféře. Právě ta zde také hraje zásadní roli a věřím, že v době jeho vzniku to musel být opravdu velmi děsivý film. Psycho se svými ikonickými scénami je filmovou legendou, které i dnes dám s klidným svědomím 5*. 90%