Až vyjde měsíc (2012)

Příjemná a rozhodně zvláštní rodinná komedie, která možná sice není pro široké masy diváků, ale za to je originální a výborně pobaví. Má to zajímavý nápad a je to opravdu pěkně natočené, navíc je tu mnoho opravdu kvalitních herců, kteří ani tady nezklamou. Zvlášt Bruce Willis, který je tu v pro něj netypické roli, která mu ovšem nadmíru sedla. A dokonce i hudba se mi k tomu líbila. 85%

Cliffhanger (1993)

Hodně povedený, typicky devadesátkoví dobrodružný akčnák, kterému k pěti hvězdám dnes již přeci jen něco málo chybí. Kdybych Cliffhangera viděl v době jeho vzniku, nejspíš bych ho ocenil všemi pěti hvězdičkami, viděl jsem ho ale až téměř dvacet let po jeho vzniku, a některé věci jsem mu prostě odpustit nemohl. Něco je až moc přehnané a něco mě přišla skoro až nuda, ovšem jsou tady i perfektně natočené, velice napínavé scény, které jsou působivé i dnes. Stallone je tu ještě poměrně mladý a v plné síle, a pro tuhle roli se hodil perfektně, a ani ostatní herci také nejsou špatní. Tenhle film je každopádně povedený a oddechoví akční film, který je zasazen do zajímavého horského prostředí s mnoha napínavými a zábavnými scénami. 80%

Předčítač (2008)

Je to tak nějak akorát na 4*. Jsou tu části, které jsou opravdu podařené, zábavné a na čistých pět hvězd. Je tu ale bohužel také mnoho částí, které mě nudily a nemuseli by tu vůbec být. Celé se mi to zdálo dost nevyvážené a jednotlivé části velmi různorodé. Jako celek, ale nakonec musím říct, že to mělo docela zajímavý příběh, který by se ale možná dal zpracovat o něco málo záživněji. Za velkou pozornost stojí ještě zatím možná nejlepší výkon Kate winslet, ale i Fiennes, kterého si ve filmu ovšem moc neužijeme. 70%

Mechanik (2004)

Velice povedený mysteriozní snímek, který má vynikající takřka snovou atmosféru do níž absolutně zapadá vyhublí a zmatený Bale. Jestli sem o Baleovi jako o herci někdy pochyboval, tak tenhle film je jasným důkazem toho jak moc je dobrý herec a co všechno je pro svou roli schopný podstoupit. Pochválit si zaslouží určitě i režie, která ovšem možná trochu doplácí na malinko slabší scénář. Řekl bych, že tady malinko vítězí forma nad obsahem. 80%

Život je krásný (1997)

Je zajímavé jak je pozitivita většiny tohoto snímku v druhé polovině propojena s něčím tak negativním jako je koncentrační tábor. Skoro bych ani nevěřil, že se někomu podaří natočit takovýhle film, aby spojením příjemné komedie a válečného dramatu, nepůsobil nějakým způsobem divně. Robertu Benignimu se ovšem perfektně podařilo skloubit tyto žánry, a na to co měl za povětšinou zcela průměrné filmy za sebou, tenhle se mu povedl opravdu výjimečně. Jak režie tak scénář a dokonce i jeho herectví bylo vážně strhující. Ostatní herci ovšem byli také výborní a hudba příjemně dokreslovala atmosféru celého snímku. Je to prostě výjimečně pozitivní film z výjimečně negativní doby, který se opravdu povedl. 90%

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Tak zas taková tragédie to nebyla, nesmíte samozřejmě moc zkoumat prakticky nuloví příběh a mizerné výkony herců. Vypněte mozek a jen sledujte pěkná auta s ještě lepší akcí v líbivém technickém provedení. Exotika Japonska také filmu prospívá, i když její potenciál není využit na maximum. Je to opravdu snímek jen na efekt, který se podle mě ovšem celkem podařil a rozhodně je zde zbytečné hledat něco hlubšího. 60%

Moneyball (2011)

Velmi vydařený film ze sportovního prostředí. Dokonce jeden z nejlepších sportovních jaký jsem kdy viděl. Ač se podle popisu může zdát že to bude celkem nuda je to po celou dobu opravdu dobrá zábava. Režisér si s filmem poradil tak dobře, že i já, který se o Baseball nikdy nezajímal, jsem byl překvapen jak mě film dokázal bavit. Navíc zde Brad Pitt hraje jednu ze svých nejlepších rolí, kde jsem mu jeho postavu zcela uvěřil a také s ní soucítil. Výsledný dojem posiluje fakt, že celý film je podle pravdivého příběhu, který je tady opravdu umě převeden na plátno. Možná že to mělo pár hlušších míst a sneslo by to mírné zkrácení některých pasáží, ale můj výsledný dojem mi ještě na 5* stačil. 85%

Klepání na nebeskou bránu (1997)

No tak tahle krimi komedie se Němcům opravdu povedla. Scénář i režie se nesmírně povedli a když k tomu přičtu ještě opravdu kvalitní herecké výkony obou hlavních protagonistů vzniká z toho výjimečné dílo. Výjimečné už jenom kvůli tomu, že se režisérovy podařilo skvěle propojit komedii s jinak velmi depresivním tématem. Vše tady funguje takřka bezchybně a ani na okamžik jsem se nenudil, proto dávám silných 5*. 90%

Pot a krev (2013)

Ale jo, mě se to celkem líbilo. Rozhodně je to lepší film než Bayovi poslední dva Transformeři. Režie působí dospěle a je opravdu zvládnutá na jedničku a všechny scény v tomhle filmu působí opravdu cool. Musím ovšem říct že sem od Baye čekal o dost víc akce, které tady bylo opravdu jen po málu. Skoro bych řekl že to je asi nejmín akční Bayův film. Scénář je povedený, i když to celé mohlo být trochu kratší. Přece jen stopáž více jak dvě hodiny na akční komedii je hodně, ale Bay si s tím poradil celkem dobře a nějaké výrazně slabší místo film postrádá. Pochválit se musí i herci, Walhberg i Johnson umí hrát a tady to jen potvrzují. Potěší také přítomnost Eda Harrise. Nečekejte od toho nějaké vysoce kulturní veledílo, které vás kdovíjak nadchne, je to prostě jen akční komedie u které se budete poměrně dobře bavit. 75%

Muž na Měsíci (1999)

Tak tohle se Formanovi opravdu povedlo. Lepší životopisný film jsem zatím asi neviděl. Od začátku do konce promyšlená a propracovaná režie, u které je vidět že člověk kterou jí dělá měl Kaufmana opravdu rád. Příběh je zajímavý a to hlavně proto, že sám život Andyho Kaufmana byl velmi zajímavý. Kaufmana sem do tohoto filmu skoro neznal, ale tenhle snímek mi ho přiblížil natolik, že mi přijde jako bych ho znal odjakživa a že znám celý jeho život. Dalším obrovským pozitivem byl Jim Carrey, kterému role neskutečně sedla, a nikdo by ji nezahrál lépe. Za to měl opravdu dostat Oscara. Dvě hodiny utekly jako voda, a já musím říct že to byly opravdu povedené dvě hodiny. 95%