X-Men 2 (2003)

Dôstojné pokračovanie príbehu, ktorý plynule nadväzuje na film X.man. Slabší príbeh, v ktorom dobrí a zlí mutanti musia dočasne uzavrieť prímerie a spojiť svoje sily, v boji pri vyhladení mutantskej rasy, nahrádzajú znateľne kvalitnejšie efekty, než ako nám ponúkal film pôvodný. V jednotke som nemal žiadne výhrady k logickosti, ale v dvojke už ich pár bolo. Nebolo to síce boh vie ako dokonalé, ale pozerať sa na to dalo.

Zelené peklo (2003)

Priemerný akčný film. John McTiernan nakrútil už iste lepšie. Páči sa mi John Travolta ako cynický agent Hardy, ktorý má sám maslo na hlave a vyšetruje prípad. Vo filme je veľa falošných stôp aj akčných scén, ktoré majú diváka udržať v napätí až do konca, čo je ale na úkor logiky. John Travolta a Samuel Jackson mali síce slušné výkony, ale veľmi to film nepozdvihlo. Mohla to byť celkom zaujímavá a miestami dramatická vyšetrovačka, ale od určitého bodu sa to začalo lámať.

Neprůstřelný mnich (2003)

Toto je typický film, pri ktorom si po dopozeraní poviete, o čo tu vlastne išlo. Veľká zlátanina s evidentne digitálnymi bojmi a okrem Seanna Williama Scotta s veľmi nesympatickými hercami, predovšetkým teda Jaime King. Najviac čo pokazilo film je strašne pocukrovaný koniec. Posledný klinec do rakvy už potom dávajú strašné dialógy - postavy konajú viac ako nelogicky. Nepriestrelný mních ma stál takmer 2 hodiny môjho života, ktoré nikdy nedostanem späť.

Nezvratný osud 2 (2003)

Pokračovanie veľmi podareného teen hororu už nemá tak mrazivú atmosféru ako prvý diel a okrem nových úmrtí v podstate neprináša nič zásadne nové. Napriek tomu ide o vcelku veľmi podarené pokračovanie, pri ktorom človeku občas tuhne krv v žilách, ale tiež je tu viac čierneho humoru. Niekedy sa akoby film snažil pôsobiť ako komédia, pretože mnohé úmrtia sú v skutku komické. Úvodná scéna s nákladiakom na diaľnici je ale naozaj fascinujúca a je asi tým najlepším z filmu.

Peklo (2003)

Snáď posledný z Van Dammových filmov na ktorý sa naozaj dalo pozerať. Trúfam si povedať, že je to jeden z najlepších snímkov Van Dammea. Je to niečo iné ako len akčný film. Príbeh muža, ktorý sa dostane do väzenia kvôli pomste. Vo väzení stratí svoju dušu a jeho láska k milovanej žene ho k nej zase dovedie. Film je veľmi pútavý a hlavný hrdina, čuduj sa svete, je veľmi výrazný. Jeanovo herectvo je o 100% lepšie než v jeho všetkých predchádzajúcich filmoch dohromady.

Poslední samuraj (2003)

Tom Cruise vydarene uletel zo svojho skvelého filmového štandardu s týmto akože historickým filmom. Japonsko bolo, je a bude natoľko vlastenecká krajina, že akýkoľvek "biely" muž nesmel a nesmie kecať do vnútorných záležitostí Japonska, aj keby to bol sebeväčší stratég. Ono by to snáď ani nebolo tak zlé - celkom dobrá téma, ani zápletka nepatrila k najhorším. Len keby to nebolo tak tupo hollywoodske. Tento film sa teda nezapíše ničím neobvyklým do filmových dejín, ani žiadnou maličkosťou.

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Veľmi dobré zakončenie prcičkovskej trilógie u ktorého som sa veľmi nasmial. Stifmeister naozaj kraľuje a celé je to zábava. Až na pár veľmi vydarených Jimových trapasov stojí trojka prcičkovej ságy na svojom "superhrdinovi" Stiflerovi, ktorého superschopnosti sú predovšetkým neslušnosť a nadmieru sprostá reč. Škoda že tu chýba Chris Klein, ktorý by určite dostal tiež zaujímavý scenár. Ide o ďalšiu veľmi podarene natočenú komédiu pre mladých a pre ľudí s nadhľadom, nádherne prehnané scénky vás donútia vybuchnúť smiechom.

Presumpce viny (2003)

Denzel Washington je dobrý herec, film je pekný, stojí za pozretie, len možno dosť prekombinovaný. Nechýba akcia, pointa je zaujímavá, ale nič extra. Nie je to zase tak zlý film, ale úvodné scény sú strašne zdĺhavé a pre mňa nezáživné, než sa konečne začne niečo diať, potom to naberá na otáčkach a vykľuje sa z toho pekná snímka, hoci nie trhák. Pre milovníkov krásnych žien je dobrou správou, že tento film okrášlila Eva Mendes.

Snílci (2003)

Tento film ma celkom prekvapil. Je ale dosť kontroverzný, takže asi veľa ľudí mu nepríde na chuť. Je to príbeh troch mladých ľudí, možno priateľov, ktorí sa bavia o filmoch a užívajú si prepychu rodičovského domu. Bolo pre mňa prekvapenie, že sa všetko odohráva na pozadí študentských nepokojov roku 1968. Všetci traja mladí herci boli skutočne dobrí a mladučká Eva Green nám ukázala úplne všetko. Film je proste zručne natočený a vzrušujúci.

Rychle a zběsile 2 (2003)

Stále ešte celkom slušný akčný film u ktorého sa budete baviť a dá sa u neho relaxovať, avšak kvalít prvého dielu zďaleka nedosahuje. Na druhú stranu ak sa vám jednička páčila, dvojka vás určite neurazí, aj keď proste už trochu chýba tá rýchlosť a zbesilosť. Vo filme síce nechýbajú opäť super autíčka, krásne ženy a dobrá hudba, ale nie je to ono, aspoň že Paul Walker ostal, inak by to bolo snáď len voľné pokračovanie, ale stále je to slušný akčný film.