Dnes neumírej (2002)

Celkovo je snímka poňatá úplne odlišne od toho, na čo sme boli po celú sériu zvyknutí. Začiatok je typicky na Brosnana temný a megalomanský, ale potom sa všetko uvoľní a odvíja v pomalšom tempe. Tvorcovia sa pozreli trochu do budúcnosti a Bondovi naservírovali také high tech hračky, že si nejeden fanúšik hovorí, že už to asi zrejme trocha prepískli. Značne ubudlo aj hlášok, taktiež na Bonda netypické. Ono sa vlastne vedelo, že sa jedná o poslednú Brosnanovu bondovku a tak ma napadá, či sa tým nenasvedčovalo, že s novým predstaviteľom bude aj nové filmové vyznenie. Každopádne sa určite nejedná o zlý film. Len si na tie zmeny musí nejeden fanúšik zvyknúť.

Doba ledová (2002)

Vydarená rozprávka, naozaj sa veľmi vydarila. Nechýba tu vtip a neskutočné putovanie mamuta, tigra a leňochoda, spoločne s ľudským "mláďaťom" je vskutku nezabudnuteľné. Hoci vedľajšia, ale hlavne pre mnoho malých detí hlavná postava, je tu jedna z najvtipnejších postáv - šablozubá veverička, ktorá vlastne nevšedné putovanie troch priateľov spôsobí. Aj napriek chabému príbehu sa tento "animák" vyšvihol medzi digitálne klasiky. Nielen vďaka osobitým figúrkam, príjemnému sentimentu a všadeprítomnému a osviežujúcemu humoru, ale hlavne vďaka celkovej atmosfére.

D-Tox (2002)

Mega napínavý a drsný thriller hneď od začiatku. Od filmu so Stallonem by som takú dobrú a premyslenú krimi nečakal. Hoci je tu opäť niekoľko ľudí odrezaných na samote v prostredí, ktoré samo o sebe desí, je to výborne natočené a tiež dobre herecky obsadené. Do poslednej chvíle nemáte tušenie, kto to vlastne vraždí. Podľa mňa vydarený film, ktorý zodpovedá svojmu žánru.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Veľa zvláštneho humoru a ako tak postavených skečov, ktoré vám buď sadnú alebo nie. Inak ten film ale nie je nič iné. Aj keď pravdou je, že sem sa pri filme celkom nasmial, ale že by som z toho mal nejaký zas tak dobrý pocit, to nie. Nieje to zase ten pravý Asterix, aké som mal možnosť vidieť v detstve kreslené, ale keď si na toto človek hneď z kraja filmu zvykne, je to pohodová a celkom aj vtipná sledovačka.

Austin Powers - Goldmember (2002)

Toto už bolo veľa. Nudné, trápne, aspoň, že to človeka odoženie od obrazovky robiť niečo užitočného. Mike Myers nebol vtipný a mňa bohužiaľ nerozosmial ani raz. Jediné čo stojí za reč je hviezdne obsadený úvod, ale inak nie je veľmi o čo stáť, vtipy väčšinou nie sú vtipné a príbeh je nudný a zdĺhavý. Asi najvtipnejšie na tom všetkom bol ten začiatok s Tomom Cruisom, inak nič. Vhodné snáď len ako zvuková kulisa k žehleniu.

Česká spojka (2002)

Česká spojka ma dokázala udržať v kresle a s vygúľanými očami čakať, čo sa bude diať ďalej. Chris Rock, ktorého poznám skôr z komédií predvádza fajn výkon a dokonalý Anthony Hopkins ukazuje, že nám aj vo svojich rokoch zbohom nedáva a nehodlá sa znížiť len k rolám senilných starčekov. Najvtipnejšie na filme sú potom tie vtipy s českým jazykom, ako snaha prečítať slovo "záchod" alebo vtip o menštruácií a vaginálnej infekcií, ako aj song Pretty Woman v podaní Káju, z čoho museli Amíci pukať od smiechu.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Mňa trojka rozhodne nesklamala. Počítal som s tým, že to 2. diel netrumfne. Doba pokročila, Arnie zostarol, technika išla dopredu a tento film šiel s dobou výborne. Na vtedajšie roky to bola pastva pre oči. Bol som na tom v kine. Terminátorka mi vôbec nevadila, jediné, čo už nebolo ono, bol ten koniec a zmierenie sa s tým, že v štvorke už nebude Arnie celú dobu filmu. Tretí diel Terminátora ale predovšetkým vzdáva hold pôvodným dielam ságy, čo sa mu darí výborne, a to ako cez drahé, prehľadné akčné scény, tak aj za pomoci odľahčujúceho humoru, ktorý filmu dáva úplne nový rozmer.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Videl som viac Texaských masakrov a tento sa mi páčil asi najviac. V porovnaní s predchádzajúcim masakrom v Texase, je to o niekoľko tried lepšie. Remaky nie sú práve najšťastnejšou skupinou filmov a preto musím tento len chváliť. Odsýpalo to svižne, je to zručne natočené a Leatherface je opäť v celej svojej "kráse". Nechýba tu surovosť a brutalita, v čom vynikali staré diely a pre ľudí, ktorí o pôvodnom TChM nikdy nepočuli, to môže byť slušná porcia "zábavy".

Baba na zabití (2003)

Duplex divákovi najprv ponúkne zo začiatku odhadovaný priemer a to vo všetkom od scenára, námetu, či vývoja deju cez herecké výkony po režijné poňatie. Inak Duplexu chýba aj jasný strhujúci spád, razantnejšia dynamika, či stále vypointovanie konkrétnych scén, keď sa ale od všetkého náročný divák filmu oprostí, dočká sa vo finále príjemného oddychu. Duplex sa tak môže v sumári začleniť medzi slabo nadpriemerné diela z dejín svetovej kinematografie.

Vítejte v džungli (2003)

Dobrá akčná oddychovka s humornými prvkami a zaujímavým prostredím. The Rock sa našťastie nehrá na veľkého herca a plní svoju akčnú rolu výborne a zdatne mu komediálne sekunduje aj Seann William Scott. Johnson a Scott - skvelá dvojka, akurát v miestami chabom scenári. Walken ako záporák nedostal veľa priestoru, čo je tiež škoda. Príbeh by na komédiu ušiel, ale vtipov je tu naozaj málo. Ako oddychový film je to skvelá voľba, pri ktorej si nemusíte lámať mozgové závity. Film doporučujem.