Tetris (2023)

Důkaz o tom, že i takové téma jako je získávání práv k videohře se dá natočit takhle zábavně. Od začátku do konce to má výborné tempo a pořád se tam něco děje. Tady se lidé od Applu vytáhli. 8,5/10

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Neskutečná jízda od začátku do konce. Nikdy bych nečekal, že jeden z nejlepších animáků posledních let bude druhý Kocour v botách. Animace, příběh, humor top. 9/10

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

CGI bordel v říši kvant. Jediné, co mě zaujalo je Kang. Vypadá to, že bude v budoucnu úctyhodným záporákem. Zbytek je taková prázdná zábava pro celou rodinu. 4/10

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Tohle mě citově smetlo! Třetí díl jako první výrazně odskočil od hry. Ukázal nám příběh Billa a Franka. A můžu říci, že sice nejsem zastáncem dnešního všudypřítomného LGBT, ale tady to vůbec nebylo natlačené. Výborná ukázka lidského vztahu. A přiznám se, že dobrých 15 minut ke konci jsem nestíhal utírat slzy.

Babylon (2022)

Damien Chazelle je génius. Ten tříhodinový dramatický skvost mi utekl rychleji než kdejaký dvouhodinový akčňák. Spousta šílených scén, spousta humoru, ale také spousta výborného herectví. Úžasná pocta kinematografii. 9/10

The Last of Us - Nakažení (2023) (epizoda)

Možná chápu, že neznalci her si k tomu budou hledat pomalu cestu. Ovšem pro ty, kteří hru hráli a milují ji, tak pro ty je zatím tenhle seriál naprostý orgasmus. Tomuhle prostě říkám geniální převedení videohry na televizní obrazovky.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Důkaz o tom, že se dá natočit film, který nepotřebuje žádnou akci ani výpravu. Stačí jenom jedna místnost, 12 výborných herců a skvěle napsaný scénář. Viděl jsem Dvanáct rozhněvaných mužů 66 letech po uvedení a můžu s klidem říci, že i v dnešní době je to bezkonkurenční podívaná. Prostě klenot světové filmografie. 10/10

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Nejlepší videohra všech dob je konečně převedena na televizní obrazovky. A pomalu se zde rýsuje i nejlepší videoherní adaptace. Celý první díl jsem si připadal jako bych znovu hrál. Je to hodně věrně natočeno s hodně detaily. Největší pochyby byly na téma casting. Většina odsuzovala Bellu Ramsey (i já byl na pochybách), ale nakonec ona je zatím největší překvapení. To čekání na další pondělí bude nekonečné.

Na nože: Glass Onion (2022)

Na dvojku Knives Out jsem se těšil už od oznámení, protože jednička za mě byla obrovské překvapení a jeden z nejlepších filmů roku. Sice byly obavy, protože práva odkoupil Netflix, ale nakonec to nedopadlo vůbec zle. Na jedničku se to sice nechytá, je to ale další zábavná detektivka s naprosto úžasným detektivem v podání Daniela Craiga. Palec nahoru za super narážky a easter eggy. Ten Covid si ovšem mohli odpustit. Úvod filmu byl trochu roztáhlý, poté ovšem přišel vynikající prostředek plný vysvětlování a zvratů a nakonec trochu šílený a přehnaný konec. Já se bavil a těším na další záhadu Benoita Blanca. 7,5/10

Nevyzpytatelné cesty Boží (2022)

Oriol Paulo je španělský thrillerový génius. Příběh s psychiatrické léčebny plný zvratů. Režisér je známý tím, že si rád hraje s divákem. A tady mu to jde jedna báseň. Snímek hodně připomíná Scorseseho Prokletý ostrov, ale bohužel mu chybí atmosféra tohoto filmu. Jinak si ovšem nemůžu stěžovat. I přes 155 minutovou stopáž jsem se nenudil a byl jsem unešený ze všech zvratů, které tam nebyly jen tak, ale opravdu dávaly smysl. Prostě další Paulovo majstrštyk. 8,5/10