El páramo (2011)

Atmosféra a originální prostředí je moc fajn, ale faktem je, že hutota děje se tak asi rovná hustotě cimrmanovského tmelu a zvratů je tu jak při hře na mrkanou.

Mladé pušky II (1990)

Nevím moc, co by se tomuto snímku dalo vytýkat ani s odstupem let. Tento young western možná není citit atmosférou starých fláků, které definovaly mnohým trampům životní styl, ale zábava je to velmi dobrá a proti prvnímu dílu nevidím žádný bolestný propad. Plejáda tehdy mladých nadějných herců se sice dnes poflakuje většinou spíš někde na okraji hlavního filmového dění, ale nikdo z nich nebyl a není totální dřevo a ve filmu to, myslím, mezi nimi fungovalo velmi dobře a dokázali vesměs zaujmout. Se snímkem nemám prostě obecně problém a už vůbec mě netankuje nevěrohodnost zápletky s poněkud odlišnou verzí osudu Billy Kida, podepřené jen reálnou historkou s menší mírou věrohodnosti.

Ghoul (2015)

Jsem lehce na rozpacích. Ono to vůbec není špatné a fakt jsem se u toho bál. A věděl jsem do čeho jdu a co to bude za film, ale přesto se nakonec nemůžu ubránit zklamání, že je to ve své podstatě opravdu klon Blair Witch. Ano, příběh je jiný, ale děs je budován naprosto stejně jako přes kopírák a tak nějak jsem všechno čekal. V zámoří si z toho na zadek nikdo nesedne. Velká škoda, přeci jen to chtělo trochu invence, aby v tom ta Záhada Blair Witch nebyla tak moc znát. Zajímavý byl námět snímku, to musím říct. Jen mi k příběhu masového vraha, z jehož skutečného příběhu se toho ale do filmu moc nedostalo, zase nesedí ta duchařina a spiritismus. Na druhou stranu nemůžu jen hanět, to by bylo hodně nespravedlivé. Snímek je samozřejmě natočený zručně, lekačky obvykle fungují, klaustrofobický záběr mě mrazil i v poledne a celkově to vypadá sympaticky "nečešsky". Navíc jsem strašně rád, že nějaký dobrý český filmař si konečně vzal na paškál pořádnou žánrovou záležitost. Přeji filmu úspěch a aby ukázal jiným kolegům, že i u nás to jde a nemusí se točit pořád jen to samé.

Hacker (2015)

Sice jsem byl unavený, ale na faktu, že jsem v polovině filmu zachrápl nudou, to nic nemění. Je to jednoduše blbě natočeno a některé scény jsou tam fakt jen jakože "tuhle scénu ve filmu musíme mít taky". Nutkání pustit si zachrápnutý zbytek znova mě rychle opustilo.

Outpost: Black Sun (2012)

Jestliže bychom první díl přirovnali zhruba k Vetřelci, mohly bychom Outpost: Black sun přirovnat k Vetřelcům. Zhruba tak se asi změnila povaha od prvního dílu. Až na to, že Steven Barker není ani v nejmenším Ridley Scott nebo James Cameron...

Pustina (2006)

Michel J. Bassett umí rozhodně mnohem lepší věci, což dokázal už svým předchozím počinem. Survival horror mi celkem voní, ale tady je to strašně amatérsky podané.

Mrtvá hlídka (2002)

Military horor není zrovna stěžejní filmařský žánr, nedá se v něm prodat ani kdovíjaké umění a dobrých filmů s touto tematikou je jak šafránu. Je to žánr veskrze béčkový a jako takový ho také beru při svých hodnoceních. Alfou a omegou žánru je podle mě dokonale ponurá špinavá atmosféra s postavami, které jen málokdy vzbuzují velké sympatie a mají za úkol především neutíkat před nebezpečím jako blbá blondýna v jiných žánrech, ale postavit se netušeným hrůzám s kvérem v ruce, s výrazem "lepší chcípnout než v tom žít" ve tváři a následně se poroučet k zemi na matraci z vlastních střev. Mrtvá hlídka není zrovna přehlídka inteligentního scénáře a chvílemi člověk opravdu neví vo co sakra go a proč jako, ale má přesně tu potřebnou míru psychedelické atmosféry, která vás za ponurého osamělého večera s panákem něčeho silného v ruce dokáže vtáhnout ať už ve filmu jde o cokoliv. Pak jste rádi, že sedíte na gauči u televize a ten špinavý, shnilý a beznadějný svět je zatraceně daleko.

Jeskyně (2005)

Tak podle komentářů a hodnocení jsem to čekal ještě mnohem horší. Nakonec z toho vylezlo jen obyčejné nudné béčko, které klidně mohlo být děsivým filmem v atraktivním prostředí. Celé to shořelo na faktu, že scénárista neumí psát a pan režisér točit horory, protože jeho cit pro atmosféru strachu skončil někde u prošlého salátu s majonézou. Nedá se u toho bát, děs na mě padal jen při dialozích, které skutečně nepocházejí z tohoto světa. Koukat se na to dalo, ale proč to vlastně dělat. Vracím se k Pádu do tmy...

Jurský svět (2015)

V podstatě není moc co vytknout, snad jen s výjimkou originality. Film balancuje na hranici pomrkávání k původnímu Jurskému parku a čistého opisování. V úvodu, který je jednou velkou vlnou nostalgie (včetně krásného hudebního podkresu), je to velmi příjemné a odkazy na Jurský park v průběhu filmu (opuštěné původní návštěvnické centrum uprostřed džungle - při prvním vstupu do haly najdou navíc hrdinové po zemi poházené kosti z dekoratiních koster a zmuchlaný tramsparent, které sem popadali v závěrečné scéně Jurského parku) jsou také jen k dobru, ale mnoho scén je i jinak jak přes kopírák a to už budí otázku, jestli by nebylo lepší vymyslet jiné scény se starými známými dinosaury než opakovat již viděné. Ale zábava to rozhodně byla, povedlo se vytvořit velmi důstojné pokračování.

Orfeova pieseň (2013) (studentský film)

Já bych tomu za normálních okolností asi pět nedal, spíše čtyři, ale jakožto studentský film ze slovenské produkce je to dílo nadmíru sympatické a těch pět si proto zaslouží. Nechť je vzorem i pro naše tuzemské filmařské naděje...