Outpost: Black Sun

Píše se rok 1945 a zvrhlý nacistický vědec Klausener pracuje na zhotovení strach a hrůzu nahánějící nové technologie, která dokáže vytvářet nezranitelné a nezničitelné jednotky nacistické třetí říše. Jenže taková myšlenka se ani trochu nezamlouvá současnému vedení NATO a do oblasti východní Evropy posílá speciální jednotky, aby postupující nacistickou invazi všemi dostupnými prostředky zastavili. Ta po sobě zanechává mrtvá těla místního obyvatelstva a chorobný zápach smrti. A právě po této stopě se vydává odhodlaná investigativní novinářka Helena (Catherine Steadman), hledající pomstu za smrt rodičů právě Klausnerovou rukou. K jejímu cíli, hluboko za nepřátelské linie až do jejich tajného podzemního bunkru, jí dopomáhá starý známý inženýr Wallace (Richard Coyle), který se v posledních letech snaží přijít i na ta nejposlednější nacistická tajemství. Speciální úderná jednotka má za úkol v příštích hodinách lokalizovat a zničit ono podivné zařízení, neboť v případě neúspěchu se vedení rozhodne pro vypuštění sedmikilotunové nukleární střely, která po sobě zanechá snad ještě větší spoušť než Klausnerova armáda chorobných nacistických zombies. (Conspi)

darkrobyk

Akční oddechovka o cestě plné překážek v podobě nemrtvých nácků ke stroji, který je drží při životě. Lena je lovkyně hlav, nacistických hlav, a vydává se neohroženě tam, kde vládne smrt. Tedy, občas dělá koniny, tudíž mé sympatie značně kolísaly. Místy příjemně napínavé, třeba při sestupu do nitra bunkru, rozkošná babizna s injekcí a stroj z něhož srší blesky jak z archy úmluvy. Líbily se mi žlutavé filtry, kamera byla obstojná, hudba fajn. O herecké výkony moc nešlo, jelikož v tomhle žánru nejsou podstatné. Důležité je, kdo a jak zařve. První film si už moc nepamatuji, ale tohle jako jednohubka šlo. Jsem zvědav na třetí část. ()

Karamanlis

Pokračovanie, ktoré podľa môjho názoru v niektorých ohľadoch predčilo ťažkopádnu jednotku. Nazi zombíci síce nie sú v rámci subžánru dávno žiadou novinkou, Black Sun však bolo predsa len o čosi svižnejšie a záživnejšie než prvý Outpost a disponovalo aj nejakými menšími vylepšeniami (napr. chichotavá zombie starena ma pobavila...). Do projekcie som išiel s nízkymi očakávaniami, takže som nakoniec určite nebol sklamaný a vzhľadom na otvorený koniec, zaváňajúci akousi poetikou á la Resident Evil som celkom zvedavý na to, čo Steve Barker predvedie v prípadnej trojke. ()

Fiftis

Pokračovanie tejto série sa mi na začiatku úplne nepozdávalo. Opäť trvalo, kým sa dej dostal k tomu na čo všetci čakali. Aj tento film ma však prekvapil. Pripomínal v druhej časti hru Wolfenstein 2009, kto ju hral tak vie čo myslím. Film nebol veľmi predvídavý, postavy umierali rýchlo, či už boli hlavné alebo vedľajšie, to mám na filmoch rád, že si myslíte že ten, čo má najčastejšie dialóg prežije ako posledný, ale nakoniec tomu tak nieje. Opäť dávam dobrých 80% predovšetkým za postavu Klausenera, nečakané zvraty, nepredvídateľnosť situácií a samozrejme nášup nazi-zombíkov. ()

ricci.s

Hlavná hrdinka sa snaží nájsť vojnového zločinca, ktorý zatiaľ pokračuje vo svojich experimentoch, samozrejme sa do toho zapletie zopár vojačikov a je jasné, kam to bude smerovať. Úplne zbytočné pokračovanie. Zatiaľ čo v jednotke sa mi páčila pekná atmosféra vo fašistických podzemných tuneloch, toto je už len čistý vojnový akčák, v ktorom sa len strieľa po zombíkoch a nedeje sa nič. Ani jeden atmosferický moment, ani jedna ľakačka, plytký dej. Masky sú vlastne to jediné, čo sa dá pochváliť, príp. ešte ma trochu pobavila vysmiata škriekajúca zombica ku koncu. Zdĺhavá nuda a pre mňa veľké sklamanie. ()

AlistairMir

Tak tohle mě velmi příjemně překvapilo. Jednička byla čistý průměr když se mi celkem líbila nebyla to žádná pecka tak jsem se docela bál jak dopadne dvojka. Známe to všichni - pokračování je málokdy lepší. Tentokrát ale za sebe hrdě hlásím, že pokračování mě bavilo podstatně víc. Proč? Díky super ponuré atmosféře, díky sympatické ústřední dvojici, díky té psycho SS babizně kterou bych opravdu nechtěl potkat osobně, díky překvapivému závěru který jsem fakt nečekal. Nenudil jsem se ani minutu, film mi krásně utekl a jak to tak vidím ještě dnes si pustím trojku. ()

• Natáčení probíhalo ve Skotsku ve Velké Británii. (Terva)