Pozemšťan (2007)

Myšlenka filmu je v západě velmi zajímavá. Nicméně nemohl jsem se přenést přes svůj vlastní názor - člověk, který je na tomto světě tak dlouho jak je zde vylíčeno, by tak obrovské množství času musel zákonitě přetavit v absolutně odlišný názor na svět od všech ostatních, v nekonečné moře zkušeností a znalostí a v absolutní životní zralost, které by ho museli nutně katapultovat (i nedobrovolně) do naprostých výšin lidské společnosti, protože náskok proti zbytku populace by musel být hmatatelný v každém jeho gestu, v každé větě. Měl jsem tudíž při sledování trochu filozofický problém. Možná to je ale dobře a ukazuje to na kvality snímku.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Mělo to fajnovou atmosféru a super obsazení, zajímavou zápletku a vůbec to bylo pěkně udělané, ale nic to nemění na tom, že si to brzo už nebudu pamatovat. Prokletý ostrov se mi proti tomu zaryl hluboko pod kůži, tohle spíš prošumělo. Nicméně na tom ale neshledávám nic vysloveně závadného, taková jednohubka na večer.

Jurský park 3 (2001)

Tohle už považuji za zabřednutí do béčkových vod. Sice se vrátil Alan Grant, ale to je tak všechno. Ono se na to taky nekouká vyloženě blbě, ale je to pitomost od začátku až do konce. Je to prostě plné nápadů přes čáru únosnosti a to mě na filmu dost odrazuje - spinosaurus má tak zubatou hubu že ji prostě nikdy nemůže úplně zavřít, má v žaludku mobilní telefon, který zůstane kupodivu funkční a jehož zvonění je slyšet i tak široko daleko (zvonící dinosaurus), prorazí betonovou ohradu výběhu, ale už ne stará vrata se závorou, potápí se na dno řeky a útočí na loď odspodu, všichni velociraptoři se honí přes celý ostrov za dvěma ukradenými vejci ačkoliv u krádeže ani nebyli, na závěr propagace americké armády...Těch blbostí a samoúčelných scén je tam neuvěřitelné množství a bohužel už to příliš mlátí do očí. Dejme tomu, že to není vyložené špatné a jako dobrodružná oddychovka se to dá, ale už je to prostě na hraně...

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Jako zas až takový ústřel proti prvnímu dílu mi tohle pokračování nikdy nepřišlo. Jeff Goldblum jako tahoun celého filmu mi přijde skvělý a zbytek osazenstva taky dobře vybraný a nenudí. Dinosaurů přehršel, dobře natočené akční a napínavé scény...Nikdy jsem neměl problém se u filmu dobře bavit. Vytknul bych tomu snad jen to, že některé akční scény ze snímku strašně vyčnívají a jsou vyloženě samoúčelné. Celkově je to takové pitomoučké a závěr v San Diegu celkem praštěný, ale pro mě to vždycky byl velmi slušně stravitelný popcorn, nic co by mě nějak vnitřně uráželo, to přišlo až se třetím dílem.

Predator Dark Ages (2015)

V zásadě celkem sympatický přírůstek do predátořího světa. Postavit proti mimozemskému lovci rytíře ve zbroji je zajímavý a nosný nápad, zahrané a udělané to bylo taky celkem snesitelně, ale chybí tomu invence v samotném příběhu, který je prostě plytký a okopírovaný. Na podívání docela dobré, ale není důvod se k tomu vracet. Ale slušná práce na amatéřinu...

Kung Fury (2015)

Tahle dokonalá pocta osmdesátkovému braku asi nesedne každému, ale za vidění prostě stojí ať už si o ní pak budete myslet cokoliv. Vidět cool amerického kung fu policistu, jak nahání dírami v čase Hitlera spolu s Thorem, tyranosaurem a vikingskými válečnicemi s kulomety, to vše v dokonalé stylizaci jak z pirátské VHS, to nemáte šanci si snad ani představit. To prostě musíte vidět. Snímek srší brakovými nápady, je to jedna velká smršť přepálených osmdesátkových ikonických výjevů, dokonale namíchaných v naprosto ujetý koktejl. K tomu perfektně padnoucí soundtrack a i David Hasselhoff po dlouhé době s něčím zabodoval - s titulní písní a klipem. Výborný počin, sám bych tak neuvěřitelnou cool šílenost rozhodně nedokázal vymyslet.

San Andreas (2015)

Možná trochu přísné hodnocení pro film, který mě v zásadě bavil, ale přeci jen se nemohu oprostit o toho, že i přes zábavnost to byla strašlivá pitomost. Dokud film běžel v akčním nebo destruktivním módu a všichni se omezili na provolání typu Proboha! Pomoooc!! nebo Uaaaaaaaa!!, tak všechno běželo skvěle. Ale hned jak byla chvilka na klidný dialog, měl jsem nutkání si ukousnout ruku v lokti. Dialogy jsou někde na úrovni vogonské poezie a promluvy hlavních postav a jejich přemítání o rodinných vztazích a vzpomínky na společné dovolené, když se všude kolem bortí domy a povalují haldy mrtvol, to mě skutečně dojímalo až k slzám smíchu. Herecké výkony asi úplně neurazí, ale to je tak všechno co k nim říct. Takže nakonec dávám jednu hvězdu za katastrofické scény a jednu hvězdu za Alexandru Daddario, ovšem nikoliv za její herecký výkon...

Andělé a démoni (2009)

Po několika shlédnutích mě to stále baví, takže nechávám hodnocení poměrně vysoko. Sice je ve snímku maximálně přesymbolováno a valně to nedává smysl, nakonec to ale nijak zvlášť nevadí. Přední je svižné tempo a přitažlivé interiéry a exteriéry Vatikánu, který je sám o sobě opředen mnoha legendami. Herecky jsem byl velmi spokojený, nakonec ten Langdon je z nich možná nejméně zajímavý. Od vtělené nevinnosti Ewana McGregora přes nevraživost a přísnost Stellana Skarsgarda až po chladnokrevnost a eleganci elitního vraha Nikolaje Lie Kaase je každá z postav přitažlivá a skvěle zahraná. Závěrečné rozuzlení jsem vážně nečekal, to musím říct, to je taky bod k dobru. A samozřejmě skvělá hudba. Po tomhle všem mi bláznění se symboly a zápletka přitažená za vlasy nakonec ani moc nevadili.

Výchozí bod (2014)

Originální námět ve velmi chytlavém provedení, opírající se především o střet víry a spirituálního světa s exaktní vědou a její snahou popřít boží přítomnost. Velmi dobře vybrané obsazení snímku. Palec nahoru.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Tohle se nedá jinak než za plný počet. Úchvatné vykreslení umírajícího světa a naprostého šílenství, které ovládlo lidstvo poté, co ztratilo i poslední zbytky naděje. Film neskutečně mrazivý vyjádřením naprosté beznaděje, aneb vše je zlé a vše se ve zlo obrátí. To celé ale doplněné fantasticky vyhlížejícími rekvizitami a zarámované neskutečně nadupanou a originální akční jízdou, která bortí všechna měřítka. O výborných hereckých výkonech nemluvě. Hardy a Theron nepřekvapivě skvělí, ale především životní trefa pro Nicholase Houlta. Takovou pecku snad nečekali ani největší optimisté.