Avengers: Endgame (2019)

Ultimátní završení comicsového univerza, které je o level výš než všechny ostatní marvelovky. Parádně napsaný, vynalézavý, originální, opravdu napínavý, překvapivý (díky za tajnosnubnou kampaň!) a nakonec regulérně dojemný megablockbuster, který je absolutním požitkem. Bůh žehnej kryse!

Creed II (2018)

Škoda, že to sportovní sexy big-muscles-nigga-porn je v menšině oproti poněkud únavnému rodinnému drámu, které není zdaleka tak záživné. Parádně nasnímáno a ozvučeno, ale už jsem cítil jisté vyčerpání série.

Captain Marvel (2019)

Fajn oddychovka, na marvelovském standardu. Pořád si ale myslím, že bylo u téhle látky zaděláno na trochu víc a že z těch příběhových i produkčních základů šlo vytěžit silnější (osobitější?) comicsovou popcornovku.

Leaving Neverland (2019)

Michael Jackson byl největším hudebníkem, tanečníkem, zpěvákem, hvězdou své doby. Ale taky prznil děti a je dobře, že to tenhle dokument takhle přesvědčivě a tématicky komplexně zaznamenal. Silná věc.

My (2019)

Hezky to vypadá a parádně zní, ale v napínání to je nevěrohodné, ve vraždění bez koulí a ve filozofování tak nabubřelé a doslovné, až to ztrácí smysl. Po Uteč sešup.

Zelená kniha (2018)

Klasická hladivá oscarovka, která je báječně napsaná, zahraná i odtočená. Hřejivě hollywoodská instant classic.

Rédl (2018) (seriál)

Solidní, skvěle nasnímaná a chytlavě napsaná kriminálka, která je ale nesmyslně roztažená na pět hodin. Uklízeči Hofmann a Novotný boží, Sokolovi jsem ale úplně nevěřil. Hlavně se tam ale asi hodinu jen chodí a jezdí autem... Ukázková televizní natahovaná. Mrzí to.

Bergmanův relikviář (2018)

Prázdný fashion klip postavený na povrchních asociacích z Bergmanova díla.

Trilobit 2019 (2019) (pořad)

Audiovizuální ceny, jejichž ceremoniál je audiovizuálně totálně ponořenej v minulým století. Pak to má k něčemu být.