Apartmá v hotelu Plaza (1971)

Ach jo, měl jsem si předem zjistit, že je předlohou divadelní hra. Waltera mám fakt rád, a je asi jediny herec, kterého snesu v podobné multiroli, ale tahle dvouhodinová kritika manželství mě moc nevzala. 55 %

Zpátky do ringu (2013)

Myslím, že se Stallonemu po úspěchu šestého Rockyho někde hluboko uvnitř hlavy honila myšlenka o dalším pokračování. Ale ze série už asi nebylo možno vyjít tak, aby se Rocky důstojně vrátil do ringu. Proto autoři Grude Matche udělali to nejlepší co mohli, k "Balboovi" přidali ještě "Zuřícího býka" a vzniklo úžasné rodinné dramátko, které i přes tu hromadu boxerských filmů, má stále čím překvapit, vzbuzuje spoustu emocí a dokonce celou dobu dobře baví a to až do závěrečných titulků. Dám tomu čas a budu přemýšlet jestli jsou 4* vůbec dost. 85 %

Tanec na vlnách (1997)

Koukalo se na to stejně příjemně jako na Podivný pár, ale rozdíl je v tom, že u Tance na vlnách jsem se i nahlas smál. Za což přihazuju rozdílovou čtvrtou hvězdičku. Duu Lemmon+Matthau to i po třiceti letech dokonale klape a ani chvilku nenudí. I když o zábavu se stará spíše Walter díky svým nezapomenutelným grimasám a pohybům. 70 %

Noe (2014)

Aronofsky musí být buď silně věřící nebo si potřeboval zajistit nějaké finance na své další "malé" filmy. Jinak nechápu, proč by se tak výrazně odchýlil od konceptu komorních dramat, se kterými sklidil takový úspěch. Občas mě potěšila hra s barvami či obři kameňáci, zaujal střih, u kterého jsem si zavzpomínal na Rekviem, ale z herců, tedy spíš postav, mi nikdo nebyl sympatický, digitální zvířátka mě zrovna nezaujaly a vůbec příběh o Noemově arše je natolik debilní a NELOGICKÝ, že vlastně ani nemá potenciál na dobré zpracování. Aź budu mít zas náladu na povodeň, dám si znova 2012! 65 %/CSFD KINO PROJEKCE

Babovřesky (2013) odpad!

Tak to byla síla! Slovní spojení "amaterský herecký výkon" dostalo úplně nový rozměr. V první půlce mi přišlo, že herci dostali za úkol při rozhovorech improvizovat, ale dařilo se jim to, asi jak dětem na prvním stupni základní školy. V druhé půlce jsem si na to už asi zvykl. Vždycky když už jsem začínal mít pocit, že bych nemusel dát odpad, přišlo něco naprosto neuvěřitelného, například ten Troškův předčasný konec. 10%

Já, Frankenstein (2014)

Zatím jednoznačně největší průšvih roku. Naprosto idiotský příběh, s příšernýma démonama, kteří vypadali jak z Čarodějek, Buffy nebo nějakého podobného starého hloupého a kýčového seriálu, ještě mnohem horšíma "andělama", tak nepřirozenou animaci jsem ve filmu s áčkovým rozpočtem (předpokládám, že byl, když tam hrálo tolik hvězd) dlouho neviděl. Přitom už samotný scénář musel vypadat hrozně. Když ho předali Billu Nighymu, nejspíš za každou větu napsali slušnou sumičku, která mu bude odměnou. Jinak si neumím vysvětlit proč se tohoto projektu účastnil. 40 %

Aftershock (2012)

Konečně někdo natočil katastrofák v hororovém podání. Aftershock je strašně hloupý ale o to víc zábavný. Film obsahuje tolik hororových prvků a situací, že mi chvílema bylo hlavních hrdinů až líto čím vším si museli projít - zemětřesení, tsunami, násilní vězni, mrtvolky dětí, takže divák nemá šanci se u této béčkové slátaniny začít nudit. Nutno dodat, že mě parkrát i překvapil vývoj děje, což u tohto druhu filmů není zrovna obvyklé. Znova jsem si potvrdil, že mám Eliho Rotha radši jako herce než režiséra. Ne že by tu podal nějaký oskarový výkon, ale do těchto rolí se prostě hodí. 75 %

Wilfred (2011) (seriál)

S1

Machete zabíjí (2013)

Existují pouze dvě možná vysvětlení. Buď se Charlie Sheen na place pravidelně dělil s celou bandou o své zásoby drog, nebo si Rodriguez řekl, že se dostane do Guinessovy knihy rekordů za největší množství porušených fyzikálních zákonů v jednom filmu! Neuvěřitelné!!

Likvidátoři (2013)

Příšerná hovadina, ale nějak jsem nemoh přestat slevat tu sexy kočku s obříma zbraněma, co se první půlku prohání v Mustangu a druhou na mašině. 65%