• Krátkometrážní

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Při nejmenším je tato poupravená pohádka zajímavá a rozhodně povedená. Hodně akce, vtipný český dabing, dle traileru nejspíš i anglický, ale s tím jsem neměl tu čest. Nevím co dále říct, líbilo se mi to, někdy sice až moc zdlouhavé scény, ale ty vynahradil ze začátku rychlý spád do děje, což jistě určitý čas zkrátilo, znám filmy, kde úvod do děje trvá hodinu. Podle mě asi nejdůležitější negativní věc, která stojí za zmínku je finální boss fight, který podle mě byl až moc zdlouhavý a zbytečný, ten boss fight mohli podle mě udělat lépe a zajímavěji, byť je pravda, že to skončilo, kde to začalo :).

Vařte jako šéf! (2013) (pořad)

Zdeňka mám rád, ale zde, kde se snaží učit, a kuchaříci se ho ptají na různé otázky, tak jak to mají obě strany ve scénáři a je na ně milý, semtam něco vysvětlí rozhodně není to, co jsem očekával. Tento pořad se bohužel nepovedl, radši jsem si šel lehnout, než koukat na něco co mě nebaví. To, že zde hraje hlavní roli Zdeněk nemusí nutně znamenat to, že bude stejně perlit jako při natáčení skvělého Ano, šéfe.

Úkryt (2002)

Sice je to dlouho, ale i tak si tento film velmi dobře vybavuji. Ač se o horor nejedná, tak musím přiznat, že jsem se před lety při sledování místy bál, nejspíš kvůli hudbě, která se taktéž moc povedla ;).

Městečko na dlani (1942)

Sice to na mě bylo chvilkama moc Hrrrr.. , ale i tak opět hezká podíváná na starý dobrý český film. Tyto pamětnické české filmy by si klidně zasloužily i vlastní žánr, protože jsou prostě dokonalé, jak herecky, tak příběhově.

Máj (2008) odpad!

Ubohá trapnost. Snímek se snaží být dramatický a vážný, bohužel je vše jinak. Dost mě štvalo časté nelogické přeskakování scén, kamerové efekty mi přišli ubohé a co se týče hereckých rolí, tak mě bohužel také nikdo nezaujal. A na závěr byly ze zoufalství přidány často "kozaté" scény? Proč? K upoutání pozornosti a diváků? Tomu bych ale i docela věřil, protože je to možná tak jediné, proč by měl divák setrvat až do konce.

2001: Vesmírná prda (2000) odpad!

Jsem zvyklý, že filmy s Nielsenem jsou trapné, úchylné a trhlé, ale aspoň se na ně dá koukat a bavit se, na tohle se opravdu koukat nedalo, volovina prvního stupně.

Hon na Šakala (1997)

Dobrý film. Donald Sutherland opět osvědčil svoji profesionalitu, jeho striktní role společně s věčným filmovým záporákem Benem Kingsley byla zvládnuta na výbornou. Lehce nadprůměrný film, chybělo mi tam ale více akce. 65 %.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Nebojim se říci, že tento film je nejlepší počin této dvojice. Podle vzorce rvačka + padouchové = úspěšný film s Hillem a Spencerem, který je zde ukázkový, se řídí většina zbylých filmů tohoto typu, ale zde je to asi nejvtipnější a nejpromakanější. Opravdu film u kterého se člověk nenudí.