Vrtěti psem (1997)

Dobrý nápad, dobré výsledky herců a osobní úskost, co je a co není pravda. Media jsou mocná ale v honbě za tím, kdo první tu zprávu oznámí, snadno ovlivnitelná-zneužitelná. 100x opakovaná lež se stane pravdou. Bavilo mě kreativní myšlení obou hlavních představitelů. Byli američani na měsící? Byla válka v zálivu? ......

Útěk do divočiny (2007)

Pro mě celkem nepochopitelný příběh (film je natočen podle reálného příběhu-Bože). Průměrně (jasně říkám průměrně) inteligentní člověk (né tak asi Američan) by tohle nemohl udělat. Toulat se OK, ale ten konec...... Tím, že mě nebere ten přiběh jsem byl poznamenán i při shlédnutí filmu. Nádherné přírodní scenérie, hudba a vše kladné na tom filmu převálcoval názor, že ten kluk musel být na houbičkách už při rozhodnutí tam zůstat s tím co zná, s tím co má....svoboda...to nemůže nikdo myslet vážně! Ukřivděný fracek nespokojený se světem kolem sebe, co svým rozhodnutím dokázal? Mimimálně za sebou nechal dva zdrcené lidi, své rodiče. Podle mě ho málo řezali! Tak a teď čekám na ukamenování za svůj zde dost ojedinělý (pro mě překvapivě) názor.

Do hlubiny (2005)

Zajímavý film pro milovníky podmořských záběrů a fandy Jessicy Alby. Z potápěčského hlediska překvapivě reálný film, bez zásadních technických chyb (asi měli dobrého poradce pro potápění). Krásné záběry žraloka tygřího a Jessicy Alby, dvou hlavních postav :) Dávám 4x * i když ve srovnání s jinými filmy je to nefér měl by mít 2-3, ale ty krásné záběry podvodního světa a Jasiccy to o tu hvězdu u mě prostě zvedly.

Cesta rajské smrti (1977)

Když jsem viděl tenhle film poprvé, tak jsem z něj byl úplně odvařenej (za totáče) a do dnešních dnů si na něj vzpomínám. Nevím, jak bych ho hodnotil po 30-ti letech, ale televize na něj nějak zapomněly, nebo není tak dobrej jak jsme ho kdysi vnímal. Spíše ho nenabízejí prodejci práv na ty srágorky co teď v TV dávají. Škoda, rád bych viděl znova!

Zombieland (2009)

Zábavná jízda na téma zombie a poslední žijící lidé. Má to tempo, dá se říci, že jsem se bavil. Příjemná stopáž odpovídající druhu zábavy. Občas vykradený jiný film, ale to na zábavě nic neubralo.

Anděl na horách (1955)

Méně agitace a více legrace. K ostatnímu viz. můj komentář u Anděla na dovolené. Hlášky Vyhlítko, Vyhlítko už umím zastavit nebo Plužení - to je pro zemědělce to přeskočím, Skáču dobře skáču rád.... nás na horách vždy provázejí.

Dovolená s Andělem (1952)

Ano je to částečně agitka, ale filmový týdeník z II. sv. války je pro mě také zajímavý, i když ukazuje hrdinnou německou armádu. Mnoha mladým uživatelům se tohle zdá úplně hrozné, ale ruku na srdce, kdo byl někde v Egyptě nebo Turecku na dovolené, co jsou animátoři=kulturní referenti? A od svých rodičů vím, že film zase není tak přehnaný. Jezdili na brigády pomáhat do JZD, když byli v Československém svazu mládeže, zadarmo a večer vždy poseděli u kytary a bylo to prý moc fain. To poválečné nadšení chytlo i běžné občany, ne jen ty co byli v KSČ. Pravdou je , že nadšení časem vyprchalo, hlavně když KSČ a socialistický režim ukázali co v nich je. Pro mě osobně je to hodně zábavný film, u Tarantina vám nadsázka nevadí a tak to zkuste i tady koukat na ten film s trochou nadsázky.

Mentalista (2008) (seriál)

Zcela průměrný seriál. Někdy horší někdy trošku lepší zábava. Řekl bych, že to není nic nového , převratného. Jedinou výhodou je, že když neuvidím nějaký díl, tak mi to bude prostě jedno. Nova zaplácla díru po Hauzovi dost slabou náhražkou.

Třinácté patro (1999)

No s Matrixem jak tu někteří píší velkou souvislost nevidím (lehce jsou podobné nápady-děj a zápletka zcela odlišná). Velice originální sci-fi film (jde to i bez vesmírných lodí a zelených mužíčků – i když tyhle mám taky rád ). Velmi dobrý scénář režisér umocnil citlivým přístupem. Zajímavé pojetí různé barevnosti světů – jako by člověk porovnával fotky z třicátých let (zažloutlé bez barev) a dneška. Jak Anthony píše na jiném místě – velmi dobrá hudba. A nezbývá nám než věřit, že žijeme opravdový život a že za humny se náš svět nerozpadá na pixely, bity, vektory,…..

2012 (2009)

Mnozí tady tento film zatracují, ale jak tu psal už Malarkey, každý věděl, do čeho jde. Já se jen nemohl celý film rozhodnout, zda kokám n katastrofický či dobrodružně zábavný film. Katastrofická část se mi dost zamlouvala, pěkně udělané uvěřitelné efekty. Zubař letící poprvé letadlem, který prostě to letadlo nad město nevytáhne a nevytáhne-proletí snad všechny možnosti (čekal jsem i metro, ale to už bylo zemětřesením asi poškozeno  ). Trošku mi neseděli některé hlášky-např. vykradené Čelisti „Myslím, že budeme potřebovat větší letadlo“… Občas bych nechal někoho umřít (ne hlavního hrdinu), ale černý americký prezident, který se zvedá ze země – kolem jen mrtvoly-on to přežil a zabije ho letadlová loď, to už mě rozesmálo trapností. V každé katastrofickém filmu jsou všichni skvělí potápěči, pod vodou vydrží déle než mistr světa ve freedivingu M.Štěpánek. Zkuste si až budete v bazénu nebo v rybníce otevřít oči pod vodou-nic nevidíte - ano to je ta věčná chyba všech scénářů, že hrdina bez potápěčské masky najde páku, zmáčkne správný knoflík, trefí pod vodu přes tři místnosti… blbost, blbost, blbost- voda by byla studená, že by nemohl dýchat ani nad hladinou, špinavá, že by neviděl nic, no neviděl by nic ani kdyby byla čistá jako v bazénu….Je toho ještě více co mě u toho filmu vadilo, ale nakonec jsem se místy docela bavil. Tři hvězdy díky efektům-ty byly velmi slušné.