Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál)

Proč tak nízké hodnocení??? Vždyť je to vtipný až k pláči :D Jedna perla za druhou :DDD To vymyslel někdo s velkým smyslem pro humor :D Když máš depku tahle telenovela Made in ČR tě zaručeně rozchechtá :DDD Božeee.........!!! LoL

Přepadení ve vzduchu (1992)

Čistej průměr. Snipes asi nebyl zrovna ve formě, nebo spíš se k němu ta role nehodila ale prostě mi tam neseděl. To nebývá pravidlem! Což je u ústřední postavy výraznej problém. Tenhle film táhne nahoru hlavně záporák Bruce Payne. Takovýho s*ráče aby člověk pohledal :) Jo ty scény s ním jsou boží. Jinak je to chvíli lepší, chvíli horší - takový nemastný a neslaný. Bohatě stačí vidět jednou. 2,5* za 57%

Kawasakiho růže (2009)

Od doby co vzniklo Musíme si pomáhat je to spolu s Pupendem asi nejlepší Hře-Bejkovina! Má to svůj standard dá se říci evropských měřítek, je to velmi silné téma a navíc si Hřebejk vybral skvělé ale i neokoukané herce. Musím vyzdvihnout zvláště Hubu a Chudíka. Kawasakiho růže je silné emocionální drama které nejednoho překvapí. Bohužel snímek je nevyvážený a nedrží si svoji kvalitu po celou dobu filmu. Spoustu zbytečných momentů, nudných scén, prázdných dialogů - jak už je taková ta naše česká klasika ve filmech ve třetím miléniu. Ale naštěstí v tomto případě v ne tak hojném počtu jak je zvykem u jiných režisérských "expertů"! Proto si u mě Hřebejk spravil trošku reputaci po těch několika předchozích propadácích a dám 3* za 64%

Peklo s princeznou (2009)

Tak 61% je mírně nadhodnocenej průměr abych pravdu řekl. Já zde neviděl nic převratného, co by mělo tomu snímku vynést tolik procent. Kostýmy byly tak standard, masky čertů pod průměrem, herci povětšinou průměrní jiní hůře, zápletka neoriginální, pár dobrých vtípků a to je tak vše. Ke všemu několik dialogů bylo příšerně uměle strojených. A to nemluvím o pár věcech co byli mimo mísu a do pohádky tohoto typu se prostě nehodily! Za mě spíše podprůměr - 2,5* za 53%

Hon na ponorku (1990)

Nevím, do jaké míry je scénář k filmu "Hon na ponorku" reálný ve skutečném životě, přesněji co se námořnictví, vojenství, strategie a taktiky týče. Co vím však zcela určitě je, že toto podmořské dobrodružství z období studené války, nabité akcí a zvraty je neskutečně zábavné po celých 134 minut. Víc takových filmů o studené válce a tehdejších "problémech" mezi západem a východem! Je to velmi silné téma. 4* za 77%

Vojna a mír I: Andrej Bolkonskij (1965)

Velkolepá adaptace Tolstého literárního skvostu v sobě nese jen samá superlativa. Soudruzi to zvládli na jedničku a z Andreje Bolkonského vytvořili nevšední válečné drama s pohnutými lidskými osudy široké škály postav, z nichž některé odkryli více a jiné méně. Ty masové pochody a bitvy jsou na tu dobu přinejmenším obdivuhodné. Toto je zářivý příklad toho že to jde i bez digitálních triků a překombinovaných akčních scén. Vojna a mír je v tomto ohledu naprosto vyváženým dílem kde ničeho není málo ani moc a každá scéna a dialog má svůj význam. Moc se těším na další díly. Očekávám ještě pompéznější pojetí. 4,5* za 85%

Útěk z planety Země (2013)

No, pecka jako Toy story nebo Ice Age to není ale znám rozhodně dost animáků co jsou horší a mají mnohem lepší hodnocení. Já jsem se u těchto vesmírnejch příšerek celkem dobře bavil a klidně bych se podíval i podruhé. No je pravda že to zatím nemá ani 1500 hodnocení tak uvidíme časem. Ale rozhodně další rodinný Sci-fi co mě určitě neurazí a na který jednou rád mrknu s děckama. 3* za 64%

2001: Vesmírná odysea (1968)

2001: Vesmírná odysea je grandiózní fylozoficko-spektakulární Sci-fi epos. Pro mě zcela nepochybně nepopiratelný základ a pomyslný vrchol Sci-fi žánru a to jak v knižní tak ve filmové podobě. A za mě též jeden z nejlepších filmů vůbec. Ve svém žánru zcela určitě! Těžko říci který z Kubrickových filmů je nejlepší ( netroufám si řict ani za svoji osobu, jeho filmy jsou tak odlišné a obsahují velké množství myšlenek a skrytých významů ) ale tento bych zařadil rozhodně do TOP3. Je jen hrstka dalších snímků které mě kdy donutily tolik přemýšlet a které ve mě vzbudily právě takové emoce. Svým způsobem jde již v tomto případě o filmové umělecké dílo jakých mnoho není, do nějž tvůrci zašifrovali řadu zásadních otázek. Ve filmu samotném však nenajdete odpovědi ani na polovinu z nich. A právě to je pro toto dílo stěžejní tak, že se stává rozdílovým a odlišným filmem od jiných Sci-fi žánrovek. Tento film Vás donutí přemýšlet nad podstatou..... vlastně všeho kolem nás! 2001: A Space Odyssey je zkrátka a jednoduše kultovní záležitostí a emocionální bombou jenž má nemalý společenský, filozofický a duchovní význam pro ty, kdo přemýšlí co tím chtěl A.C.Clarke a samozřejmě také Stanley Kubrick vyjádřit. 5* za 97%

Rio (2011)

Rio je bohužel jen průměrný, tuctový flák ze světa novodobých animáků! Je zde pár lepších nebo horších vtípků ale to je asi tak vše co mě napadá ve spojení s tímhle filmem. Ono se zde totiž moc o něčem dalším mluvit nedá! Ten zbytek totiž velmi často padá pod bod mrazu, kdy se musí nudit snad i Vaše pětileté děcko. A to je právě ten problém! Není tu žádný silnější moment či výraznější podnět za který by se mohl divák zachytit a soucítit s hrdiny, nebo se nechat více vtáhnout do děje. 3* za 58%

Zmizelá (2014)

Perfektně natočený Thriller co se atmosféry celého příběhu týče. Zápletka mi velmi sedla a od postupného rozmotáváni nitek dalších a dalších faktů jsem nechtěl odlepit oči! Hlavní představitelé rovněž skvělí s vynikajícím citem pro ztvárněné role. A o závěru ani nemluvím to byla lahůdka. Knihu jsem sice nečetl ale myslím že film je jejím minimálně důstojným ztvárněním ať je to sebevětší literární skvost. Po dlouhé době nový thriller za 5*. Přesněji 86%, alespoň za mě!