Lovci lvů (1996)

Mírně nadprůměrný dobrodružný film se skvělými herci. Beru-li samostatně zápletku tak ta je spíše průměrná ale hlavní představitelé se svými výkony i tak postarali o to že jsem se nenudil a tenhle "Hon na lvi" mě vcelku bavil! 4* za 75%

SpongeBob v kalhotách: Film (2004)

Občas jsem si nebyl jistý, pro jaký publikum tvůrci vymýšleli některé scény a gagy ale to nic nemění na tom, že "Spongebob v kalhotách" je perfektní bžunda :) Spongebob a jeho kámoš Patrick jsou stylová dvojka která rozesměje i tu nejkamennější tvář, ať dětskou či dospělou. Jejich příhody jsou nabité vtipem a originálními nápady tvůrců stejně jak tomu je i v seriálu. Rozhodně doporučuji jako nevšední zpestření pro celou rodinu 4* za 82%

Nepřítel před branami (2001)

Velice slibný Jean-Jacques Annaud a jeho Enemy at the Gates je silným příběhem jednoho vynikajícího vojáka. Jako válečný film to skvěle šlape a to i přes to, že zde příliš moc nenajdeme masové bitvy a řeže o každý blok, uličku a dům, jako třeba v jiných snímcích o Stalingradu. Toto je hra dvou mužů, elitních odstřelovačů, z nichž každý stojí na opačné straně barikády. A jejich souboj a zápolení je neméně zábavné než by byly velkolepé bitvy což je možná i plus tohoto filmu jelikož americká produkce nezřídka kdy děj přesytí přemírou akce a digitálních triků. 4* za 84%

Dobrý voják Švejk (1956)

Česká komediální klasika a co se týče válečné satiry tak u nás naprostá špice. Prostě a jednoduše hláška střídá hlášku a Vy si jen říkáte kdy to skončí, jelikož ta bolest břicha ze smíchu je neutichající. Steklého Švejk má navíc opravdu obdivuhodný herecký arzenál a je to nesmírně znát v jednotlivých podání a to se týče i menších rolí a roliček. A Rudolf Hrušínský, ten je zde naprosto kouzelný, jediný a opravdový český Švejk :) 5* za 88%

Rodinná dovolená a jiná neštěstí (2006)

Sem tam nějaký povedený vtípek ale že by jich bylo tolik jak jsem u komedií s Williamsem zvyklej, to se říct nedá. On sám zde podává spíše průměrný výkon ale i tak tento snímek táhne alespoň trošku výše, než by bez něj zcela určitě byl! Nejvíc mi vadily ty herci z jeho povedené rodinky. Manželka stíhačka a děti nesympatický, majetnický a nevychovaný spratci. Mimochodem rolička Jeffa Danielse byla alespoň menším zpestřením této průměrné, americké rutiny. 2,5* za 49*

Matilda (1996)

Cejtím z toho Roalda Dahla až na sto honů....a to je moc dobře. Podle mě skvěle ztvárněná atmosféra jeho knih je zde jasně znát. Báječná dětská pohádka s fantasy prvky a ponaučením pro dětského diváka. 3,5* za 70%

Koule (1998)

Prvních 30 - 40 minut to jelo ve vysokém tempu a Sphere měla čím dál svěžejší náboj. Musím říci, že po tuto dobu se mé hodnocení pohybovalo někde mezi 4 - 5*! Pak se ale něco zvrtlo a tvůrci začali vymýšlet buď nesmysly, nebo začali překombinovávat děj, až ke konci vzniklo takové dobrodružné sci-fi pro rodinné filmové večery. Ono mi to jako celek vážně přijde spíše jako pohádka pro starší děti než vyzrálé drama pro dospělé. Ale nijak zklamaný jsem nebyl. Bylo to zábavné a tak nějak správně americké. Tedy zhruba to, co jsem od toho čekal. Zdejší hodnocení tomu vlastně zcela odpovídá. Za mě 3* a 65%

Napola: Hitlerova elita (2004)

Tenhle film jede dost na jistotu a tak místy spadá do zavedených klišé obdobných filmů na tuto válečnou tématiku. Nicméně herci jsou dobří, kostýmy, interiéry i exteriéry povedené a vezmu-li to celé dohromady tak musím říci že jsem se rozhodně nenudil! 4* za 75%

Holky to chtěj taky (2001)

Tady je znát že to točili němci. Hrajou tam nesympatický slepice a ještě k tomu příšerně ošklivý :D Dám 1,5* za 35%

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Velmi zvláštní podívaná která se mi složitě hodnotí. Příběh i celková podstata pohladí po duši stejně jako poměrně vydařená audiovizuální stránka Waltera Mittyho. Humor je zde vcelku ležérní a vytváří na diváka sympatický dojem. Přesto jsem čekal po shlédnutí traileru že to bude ještě o něco více procítěnější po stránce emoční a s malebnějším vizuálem než ve finále bylo. I tak ale mohu jen doporučit. Velice příjemný snímek, který by neměl nikoho urazit. 3,5* za 73%