Dobrodružství malé pandy (1995)

Trošku nevím co tím chtěl básník říct... byla podstata o odloučení otce a syna? Možná! A nebo záchrana pand/y? Kdo ví! Každopádně hned co se objeví malý, roztomilý, černobílý klubíčko - strhává na sebe veškerou pozornost a původní myšlenka se kamsi vytrácí! Pro děti dobré. Vše dobře dopadne atd. atd. atd. Ale pro dospělé SAMOZŘEJMĚ nabírá na intenzitě přehnaná infantilnost, která leze ke konci na nervy. Ale jasně, je to hlavně pro děti! Proto je to přeslazený až to kape. 2,5* za 44%

Skvělí chlapi (2000)

Velmi rozporuplná záležitost. Film mě ani chvilku nenudil ale byl poněkud strohý a působil vlažným dojmem, nicméně v dobrém slova smyslu. Přišlo mi, jakoby to herci hráli na pohodu někde na dovolený jen tak pro zábavu. Takový film tedy musí působit dobře a svěže! Ale je zde velmi tenký led mezi humorem a dramatičností který se místy prolomí a to co mělo být vtipné či vážné jaksi vyšumí do ztracena. Tyto chvilky jsou zde ale situované pouze místy. Wonder Boys bych označil jako pseudotragikomedii. Ačkoliv mé pocity jsou smíšené, jako celek to musím po uvážení všech aspektů zhodnotit kladně. 3,5* za 73% a myslím, že se na to rád podívám někdy ještě jednou!

Princezna Mononoke (1997)

Myšlenka i animace postav je krásná. Hudba je mysteriózní a přesně sedí do příběhu. Princezna Mononoke je rozhodně kvalitní, animované, fantasy dílo a to platí i pro dnešní dobu. Nicméně TOP dílo to určitě není. Tak nadšenej že bych se z toho rozplýval jsem rozhodně nebyl. Víc se mi líbily třeba i Příběhy ze Zeměmoří. Ale to je můj osobní názor. Za mě to je na 3,5* a 72%

Hostel (2005)

Až na mučení a útěk z posledních 30ti minut je to o ničem. Nejlepší herec co se tu objeví a jehož zde asi jediného lze nazvat hercem ( Táborský ) zde má bohužel jednu z nejmenších rolí. Buď jak buď, pár drastickejch scén s mučením mě nemůže přesvědčit o tom že nejde o brak. Již od začátku je to jalový a já chvíli nevěděl jestli čučim na horor nebo podřadnou komedii alá American Pie! 1,5* za 28%!

Hotel Transylvánie (2012)

Myslím že u takovýchto amerických, naivních, dětských animáků se při zdatné režii a scénáři nedá moc zkazit. Většinou si je jako všechny ostatní pustím pro odreagování a nechávám se bavit hloupoučkým, nenáročným, dětským příběhem. Transylvánie je mírně nad průměrem a já se bavil od titulků po titulky. Námět shledávám poměrně nápaditým a hodnotím 4* za 77%.

Šílení (2005)

Film má zajímavou kompozici a ubírá se spíše uměleckým směrem. Jak jinak u Švankmajera! Na český snímek jsou zde používány poměrně kontroverzní filmové prostředky což je znát zejména při rituálu, v blázinci či scénkách s "živým masem". Nepochybně jde o zajímavý a pozoruhodný filmařský počin. I když styl a forma jaká je zde použita není přímo můj šálek čaje, jistou kvalitu tomu nelze upřít - tím spíš že jde o český film. 3* za 62%

Král videoher (2006)

Taková ta odpočinková přiblblá komedie v dobrém slova smyslu. Žádné velké filmové umění ani žádný propadák. Celkem jsem se u toho dobře bavil a nasmál se. Toť vše. 3* a s 63% se ztotožňuji.

Arn (2007)

Průměrný historický výpravný románek co neurazí ani nenadchne. Naštěstí jsem od toho moc nečekal, takže vyloženě zklamanej určitě nejsem. Závěrečná bitva byla trošku odfláklá. Nejlepší scény byly ty z kláštera které působily velmi sugestivně. Podruhé to vidět nemusím. Víc asi nemám co bych k tomu dodal než: 3,5* za 64%.

Ďábel v těle (2012)

Zde jsem vzhledem k 50% co zde Devil Inside má čekal něco daleko horšího. Ale viděl jsem poměrně slušný horor jenž čerpá tématem a nápady z Exorcisty a originalitou z Blair witch. A řeknu Vám že mi to ani trošku nevadilo. Spíš naopak. Už dlouho jsem neviděl nějaký film natočený stylem Blair witch a mile mě to překvapilo. Na atmosféře tvůrci také zapracovali, to jim upřít nemohu. Horší už je to s herci. Smutné je, že vedlejší postavy zde předčí v leckteré věci ty hlavní. Určitě bych vybral jiné představitele a hlavně starší. Působilo by to důvěryhodněji a výkon by byl lepší, než co předvedli ty dvě ucha v rolích vymítačů. Ale konec byl bezvadně otevřený a nikoli tuctový. Mé hodnocení je 3.5* a 67%

In America (2002)

Za poslední dobu je to jeden z nejlepších snímků co jsem viděl. Kvalitně zpracovaný děj a scénář filmu je plný emocí, je o obyčejných lidech a jejich problémech. Už to je základ pro nadprůměrný snímek. Ale tento skvost zdobí navíc vynikající herecké výkony od neokoukaných tváří. Emotivní děj je ke všemu i zábavný a tak má In America příjemný spád. Navíc vás od začátku do konce donutí přemýšlet nad spoustou otázek které si v průběhu pokládáte. 5* za 87%