Vincent jede k moři (2010)

Asi bych dal normálně 4* ale 75%??? To je prostě málo a trošku mě to pohoršilo :D Tak inteligentní film si u mě zaslouží 84%. Je to sice oddychová jednohubka ale excelentní!!! A dokonce i vtipná ale zároveň vyvážená, což jsem nečekal. Proto jsem se rozhodl že Vincentovi trošku přilepším na 5* i přesto že u mě není TOP snímkem!

Serpico (1973)

Pacino exceluje a táhne nahoru již tak průměrné krimi. Ale tuto průměrnost ze sebe udělal film sám.....nevyužitý potenciál, nedotažené dějové linie, nedokončené myšlenky které v sobě snímek má - asi tak bych to shrnul! A konec byl na mě příliš odbitý. Nechápu proč se tam 2 hodiny řeší něco, co se na konci odbude v 10 minutách a nezanechá ani příliš silný dojem, takže si pak divák příjde o něco ochuzen. Ano je to dobrý film! Ale v tomto případě být dobrý nestačí. Těch negativních vlivů, jenž narušují dokonalý prožitek ze snímku je tam poměrně dost. 3,5* hlavně a především díky Velkýmu Alovi a beznadějné atmosféře která z příběhu Serpica sálá. 76%

Tři mušketýři (2011)

Vidím to na slabé 3*. Udělat z klasického románu akční biják, nutně obsazený hereckými hvězdami mi přijde, řekněme nešťastné. Největší slabina je asi to, že tam nejsou absolutně žádné emoce které by divák cítil, potažmo vstřebal. Nejlepší byl za mě Waltz. 3* za 54%

Polární expres (2004)

Je to moooc VÁNOČNÍ, ale tak nějak po "emericku" což mi například u Grinche nevadilo ale zde MÍSTY ano! Také mi přijde že Zemeckis občas nevěděl čím těch 100 minut vyplnit a proto tam jsou chvílemi absolutně přebytečné scény. Bohužel těch 100 minut je zbytečně moc - bohatě by stačilo 80 a bylo by to až moc! A i když tam je ke všemu ten přeslazený sváteční závěr, přesto to ve mě zanechalo nějaký kus nostalgie.... animace se mi zdá rovněž zdařilá a jelikož vím, že Zemeckisův záměr byl směřován především na dětského diváka, trošku mu prominu ty výtky a ve finále tedy zaokrouhlím své 3,5* na 4*. Sečteno a podtrženo 3,5* za 68%. Merry Christmas!!!

Spaceballs (1987)

U této parodie jsem byl mile překvapen! Film jsem vůbec neznal a když jsem náhodou zapnul TV a viděl narážky na Star Wars hned mě to chytlo. Očekával jsem spíše trapnější humor a sem tam něco dobrého ale film sršel vtipnými skeči a hláškami až jsem byl překvapen. A nejlepší byl bezpochyby Rick Moranis a jeho helma :D. Dávám s radostí 4* a 76%.

Carrie (1976)

Upřímně - moc hororové mi to nepřišlo a asi jako jedna z mála věcí co stojí za zmínku a co mě upoutalo bylo posledních 20 minut. Ty mi dostatečně vynahradili mé nenaplněné očekávání. Ale i tak jsem čekal víc Kinga!!! Nejvíc hororová mi přišla asi Carriena matka-fanatička která měla na 100% dostat ve filmu více prostoru. Čert vem předlohu!!! Ale jak jsem říkal konec to trošku zachránil. 3* a 65%!

Černočerná tma (2000)

Řekl bych, že kdyby se toho ujal někdo schopnější, mohlo by to konkurovat špičkám svého žánru. Takto je to jen průměrný sci-fi s nadprůměrnými nápady ( bohužel často nedotaženými ) a okoukanými efekty. Ale pár originalit by se přece jen našlo a k tomu je Riddick velkej sympaťák..........tudíž 3,5* za 67% shledávám jako zasloužený příděl.

Mechanický pomeranč (1971)

Tohle má prostě svůj nezaměnitelný styl! Navíc nejde jen o bezhlavou ukázku násilí a zvrhlostí ale má to v sobě i myšlenku která něco vyjadřuje o lidech a naší společnosti. Ostatně to i kniha, kterou považuji za přibližně stejně kvalitní dílko. A Malcolm? Ten je tak k sežrání až je na pěst :D....ty gesta a prupovídky - ano! scénář je také silnou stránkou tohoto filmu! Svým způsobem to v sobě skrývá i nadčasové myšlenky které Burgess i Kubrick pojali tak, že jim zcela rozumím a hltám každý okamžik tohoto ( pro mě!!! ) stěžejního díla. V té době to musela být MEGApecka....dnes je to "jen" pecka :D. 5* za 91%

Hooligans (2005)

Ten slaďouškej hobitek se do té role bijce vůbec nehodí ( na rozdíl od toho úchylnýho maniaka v Sin City!!! ). Vím že jde sice o přeměnu osobnosti z americkýho uťáplýho blbečka na anglickýho rowdies ale Elijah mi tam prostě vadí. Je tam i méně bitek než jsem od takového filmu čekal...bohužel!!! 3,5* za 74% - Hunnam to drží dost nad vodou!

Království ohně (2002)

Kdesi jsem četl že to mělo mít velké ambice, což mi přijde směšné! Efekty nebyli nejhorší, herci také ušli když přimhouřím očko. Ale ten příběh??? Takovou banální ptákovinu by vymyslelo i pětileté děcko nebo tvůrci japonských animáků....fuuuj 2* za 38% a o nic víc! A to tomu ještě dost pomohlo posledních, nabitých 30 minut!