Jak na věc (2002)

Podle mě se tento film vymyká z konceptu klasických, amerických, romantických filmů a jde si svoji vlastní cestou. Což je velmi dobře protože Weitzové nám neservírují stokrát ohranou písničku. Mělo to pár much a slabších míst ale jako pokus se odprostit od kýčovitého kliše, zůstává tento film stále velmi kvalitní. 4* za 74%

Dračí doupě (2000) odpad!

Tohle bylo hodně zlý. Místy jsem nevěděl zda je to fantasy a nebo jen parodie na něj. Chvílema to bylo až neúnosně trapné, ubohé a maximálně amatérské ztvárnění žánru poztrádající jeho základní principy a parametry. Velmi špatný výběr herců s příšernými výkony. A efekty, to co drtivou většinu filmů drží nad hladinou odpadu či podprůměrnosti, zde bohužel nefunguje. Pro mě odpad na 15% snad jen za roli sexy elfky!

Velká země (1958)

Krajina - nádherná! Herci - skvělí! Bohužel to nemůžu nazývat westernem a až na posledních 50 minut jde spíše o telenovelu která má zasazený děj do divokého západu. Podle mě tak film působí i proto, že je decentně řečeno zastaralý! A já sám dnes vnímám přednosti a standardy tohoto žánru někde úplně jinde. Ale konec byl dobrý. Podle stejné noty se měl snímek vydat po celý děj filmu. Takto musím se zklamáním říct, že to vidím na 3* a 64%.

Noe (2014)

Po vizuální stránce jde o biblický epos. Po obsahové stránce spíše o biblickou frašku ( nebo sračku? ). No prostě a jednoduše fantasmagorie, která má sice líbivý a dobře promyšlený děj tak, aby lahodil oku "popcornových" diváků! Vezmeme-li ale v potaz starý zákon, tak k tomu snad ani nic nemusím říkat že??? Řekněme, že si tvůrci šlehli trošku víc LSD. Nejvíce na mě zapůsobila část kdy Noe vypráví své rodině příběh o stvoření světa - to byla pro diváka extáze. Vizuálně a epicky dokonalá scenérie. Kdybych hodnotil pouze to, má Noe 5* jako nic. Ale takhle prozatím za 3,5* a 71% ( hodnocení opravdu dost přispívá vizuální zpracování a použité efekty). Nejspíš to potřebuju vidět vícekrát abych se rozhodl pro konečné stanovisko ( kdo ví jak mě film osloví příště ??? ). Přes všechny ty negativa, zábavnost a výpravnost tomu nelze upřít ( pominu-li že jde o slátaninu )!

Vraždy na Rue Morgue (1986) (TV film)

Jako horor by to ode mě mělo 2* za 35% a víc bych se s tím nemazal! Ale když to beru jako detektivku ke které to má blíže tak dám 3* a 56%. Nic co bych musel vidět znova.

RRRrrrr !!! (2004)

Taková blbost až jsem se musel smát :D Nevím jestli některé věci byly myšleny vážně nebo jen jako žert ale u filmu tohoto typu je asi lepší to neřešit. Každopádně Gérard je borec že jde do takovýho úletu jako je tohle! 2* za 37% za těch něco málo originálních "blbých" vtipů :D zbylá většina je bohužel dost trapná.....

Žena v černém (2012)

Perfektně vystižená doba do které hororový příběh prostě pasuje. Velmi kvalitně podsunutá atmosféra a smysluplný příběh. Vyzdvihnout musím hlavně kostýmy, interiéry i exteriéry a vlastně i masky. Navíc jsem si u Radcliffa ani jednou nevzpomněl na Harryho Pottera ( a to jsem měl za to, že už ho tak uvidím navždy i kdyby hrál vetřelce :D ). Kvalitní temná podívaná. 4* za 80%.

Příběhy ze Zeměmoří (2006)

Hezký animák s obstojnými fantasy prvky a slušně promyšlenými charaktery postav. Nejlepší byl závěrečný boj s černokněžníkem. Pán prstenů to není, ale jako fanoušek fantasy jsem to ocenil :) . Škoda jen že japonci kreslí vše ve stylu alá Pokémon.....rozmanitost by občas zcela jistě neuškodila. 4* za 76%.

Bílá vrána (2008)

Z tohoto snímku jsou cítit emoce. Chvílemi dost silné emoce! U filmu tohoto typu mi však chybí jedna zásadní věc. A tou je myšlenka! Tenhle film nic neřeší a kromě emocí v sobě v podstatě nic dalšího nemá. Nic co by alespoň rozebíralo či rozvíjelo zvolené téma příběhu. Nic co by se nějak hlouběji pozastavovalo nad danou problematikou. Sorry ale i přes několik dobrých scén.....emoce prostě nestačí! 3* za 68%.

Klíč (2005)

Velmi průměrný horor. Místy mi to přišlo dost narýsované. Jako by to šlo po předem nalajnované cestičce po tenkém ledu. Ten se ale někdy neproboří! Proč? Protože tenhle film hraje na jistotu! Držet se při zemi a hlavně nic velkého nezkoušet. Oddychová hororová jednohubka se zajímavým námětem a propracovanou atmosférou, která paradoxně nenadchne ale ani neurazí! 3* za 66%.