Jak jsem poznal vaši matku - Pravda nebo zvěř (2010) (epizoda)

Bylo naprosto dokonalé vidět Lily, jak ji Marshall složil ledničkou a ještě lepší, když ji dal dělo! Za všechen ten humor, co v tomto seriálu pohřbila si zasloužila naložit víc a pravidelně. Robin opět nesnesitelná, Ted se plahočí s hodně vedlejší kolejnicí a tak to zachraňuje Barney se svým moudrem. A něco na něm asi fakt je. Marshall po dlouhé době "zklamal", ústřední zápletka nic moc, jak spíchnutá hodně horkou jehlou.

Jak jsem poznal vaši matku - Řekni sýr (2010) (epizoda)

Neuvěřitelné, jak Lily dokázala zkurvit tak dokonalý díl. Nebejt Lily, tak by Barney s Robin (překvapivě) nedokázali jít pod 100%. Ted, Barney, Marshall... dokonce i Robin jedou na plný plyn. Fotografování epic, hry o Lily skvělé, náhledy do minulosti? Také super. Ale ta Lilyina neuvěřitelně přitroublá nátura, to je zkrátka vrah humoru. Pokrytecká mrcha.

Jak jsem poznal vaši matku - Ne (2010) (epizoda)

Samozřejmě, že jsi singl, koukni na sebe couro! Aneb "šuk, šuk, šukyty šuk, šukyty šukyty šuk!" Epickej song. A taky nemůžu popřít, že si Robin nic lepšího ani nezaslouží (to zesměšnění). Že se Barney vysral do helmy stormtroopera po skryté hrozbě je důkaz vkusu, věřím, že až uvidí co ze SW udělal Ja.ja. Abrams tak toho stormtroopera rovnou rozdrtí pod parním válcem.

Jak jsem poznal vaši matku - Na háku (2010) (epizoda)

Poměrně podařený díl s originálním námětem, takže příjemná změna. Nakonec každý, až na Robin, v sobě našel čest, svědomí a sílu čelit nepříjemnému háku.

Jak jsem poznal vaši matku - Králík nebo kachna (2010) (epizoda)

Slabý slepenec moc nezapadajících gagů do konceptu kachna nebo králík. Toto dilema vlastně nikoho nezajímalo, ústřední postava dílu je Barney a jeho mobil. Což není zas tak zlý nápad, ale rychle se to ohraje a pak už to je jen setrvačnost.

Jak jsem poznal vaši matku - Dokonalý týden (2010) (epizoda) odpad!

Vážně založit ústřední vtip dílu na fekálním humoru? To už spadli tak hluboko? Dokonce i Barney jede jen na výpary. Žel, Lily jede svou typickou roli prudiče kazivtipa na plné pecky. Tede, Ty máš na víc (i když ne o moc)...tohle byl určitě jeden z nejslabších dílů, rozhodně jeden z mála, u kterého jsem se cítil trapně.

Jak jsem poznal vaši matku - Jenkins (2010) (epizoda)

A takhle to dopadne, když dáte díl do rukou těm nejhorším dvou ženskejm, co můžete najít. Poměrně nechutná epizoda založená na ponižování Marshalla s Tedem. Když nepůjde o sex, Lily s Robin nemají co nabídnout, ta jejich nechutná nabubřelost je vážně trapná a nemístná. A Marshall zahrál nejhorší reakci na polibek všech dob, měl ji přefiknout. Nic jiného by si Lily ani nezasloužila. A pak ten konec... těžce iracionální díl. Jedna hvězda a to s hodně odřenýma ušima za scénky s Tedem. Od něj to člověk moc nečeká a tak to potěší dvojnásob.

Dva výtečníci (1977)

Naprosto pohodová komedie k odpolednímu oddechu. Perfektní situační humor, který přežil svou dobu. EDIT: Dnes po dalším náhodném shlédnutí přidávám hvězdu na plný počet. Jasně, je to asi přepal... ale jak se naši výtečníci stále podráží (zejména u šéfa policie), to je prostě morda.

Srdečně vás vítáme (2017)

Poměrně slabá komedie s hodně nerealistickým řešením nepřizpůsobivých. V mých očích tomu hodně ubližuje, že se komedie snažila o nadsázku, ale takoví sluníčkoví idioti skutečně existují. Před dvaceti léty by se tomu člověk zasmál jakožto absurditě, nyní je to spíše k politování hodná reflexe upadající bílé společnosti. Člověk, pokud se mu nepodaří naprosto vypnout mozek a racionální uvažování, má neustále tendenci přát Fougerolově ženě a především synovi smrt. Za mě se zkrátka nedá stavět komedie na absurditě, která je ovšem v reálném světě smutnou skutečností. Největší průser je, že naprosto prázdnému či hloupému člověku by po shlédnutí filmu mohlo připadat, že se "ti druzí" přizpůsobí a ještě budou pomáhat, nebo snad pracovat.

Jak jsem poznal vaši matku - Holky versus obleky (2010) (epizoda)

I kdyby nic jiného, než Barneyho hudební číslo, tak je to za plný počet! Další Barneyho majstrštyk. Robin sice kazí atmosféru svou sebestředností a vážně hodně přehnanou a neopodstatněnou sebedůvěrou, ale celkově vzato se díl skutečně vyvedl. Stojí za opakované shlédnutí pro každého, kdo má rád Barneyho styl.