Jak jsem poznal vaši matku - Poslední cigareta v životě (2009) (epizoda)

Antikuřácký díl ve stylu HIMYM. Stejně tak jak v USA, i u nás kdysi dávno byla svoboda v podnikání a smělo se kouřit v soukromých podnicích. Nijak to s dílem (až na jednu scénu) nesouvisí, ale vždycky mě namíchne, když mi někdo připomene další část demokracie, co nám byla odepřena. Nápad to není zlý a jednotlivé gagy nebyly špatné, ALE tohle vyhrocení do extrému ničemu nikdy nepomůže.

Jak jsem poznal vaši matku - Okno (2009) (epizoda)

Vzhledově průměrná Robin ze sebe dělá ještě dost nechutnou couru. A následně se rozhodne zcela sobecky (i s vědomím, jak to u dívky od vedle funguje) zničit Tedovi šanci na nejlepší vztah, co mohl mít. Jinak vcelku průměrný díl, který ničím moc nenadchne a uráží ho pouze Robin.

Jak jsem poznal vaši matku - Fackodání 2: Facka vrací úder (2009) (epizoda)

Důkaz o tom, že perfektní díl se musí střídat s odpadním. Tedy úplně hrozné to nebylo, mělo to náboj i šmrnc. Nicméně Lily to musela zničit. Iracionální, neférová, trapná... Nemám rád tyhle uřvané díly. Bez Lily 4-5 hvězd, ale takhle skromné dvě.

Jak jsem poznal vaši matku - Rukověť (2009) (epizoda)

Barney v jeho čisté, vydestilované síle! LEGENDÁRNÍ výčet těch jeho největších triků, habaďůr, lstí a malých či velkých podvůdků. Barney nedal příležitost nikomu dalšímu, tohle je zkrátka jeho jízda a na této silnici ho nemá kdo trumfnout! Doporučuji všem, kterým tahle legenda v sukničkářství říká pane. Plný počet, bez váhání. Tohle nelze popisovat, to se musí vidět!

Jak jsem poznal vaši matku - Složité období (2009) (epizoda)

Dodávka je zkrátka dodávka, Tede! Parta se snaží zničit vztah Barnyeho s Robin (což plně podporuji!), ale nakonec to bylo celé jinak. Lilyina trapnost soupěří s Tedem a Marshallem, Barney s Robin spolu soupeří na nože o totil Božího! Ale dvě boží se navzájem vyruší a tak to nakonec vše dobře skončí. Čtvrtou hvězdičku dávám za nástup Barneyho zpět do své role! Už bylo na čase.

Machři 2 (2013)

Oproti jedničce, zde se už nedostavuje efekt nostalgie a přání k návratu "našeho" dětství - bez super inteligentní a všude dostupné techniky. A proto nemůžu být tolik shovívavý k fekálnímu humoru, kterého zde žel, bylo více. Když ovšem pominu těchto pár scén (a že se to vydržet dá, vydržel jsem i nové SW:7-9), je to poměrně pohodová komedie. Kde se mí "oblíbenci" v jedničce pohybovali kolem trojky, zde volí krajní meze - na obou stranách. A já to chápu. Tak co mě nakonec překlonilo na rudou stranu? Alma Hayek(ová) je stále výstavní kus. Poslední bitva lepší jak OG: Nesmrtelní. Humor místy skutečně pobavil. Na nic si to nehraje. A v neposlední řadě, gayové byli gayi tak nějak přirozeně. Necítil jsem z toho žádný politický tlak, jak je dnes již pravděpodobně nutností. Zkrátka a dobře, někdy se na to klidně podívám znovu. A jako třešnička na dortu, Jacob Black už zde ukázal, že je to "opičák". Takže jeho budoucí proměna ve vlka je pro něj spíše "pokrokem". Určitě alespoň co do honoráře.

Machři (2010)

Pamatuji si, že zhruba před deseti léty... tedy v dobách, kdy tento počin spatřil světlo světa jsem to po shlédnutí nazval klasickým Sandlerovským béčkem. Téměř všichni mí "oblíbenci" zde hodnotí třemi hvězdami, občas čtyřmi a výjimečně dvěma. Určitě jsem tenkrát byl podobného názoru (jejich komentáře vychází z roku 2010-2011), ale za tu dekádu se něco změnilo. A tím něčím není nic menšího, než náš SVĚT. Ta obrovská dávka nostalgie a vzdoru proti dnešním hodnotám a stylu života udělala mocné kouzlo, které mi do rukou dalo malinké okénko do minulosti. A jediné na co teď myslím je, že musím vytáhnout partu přátel někam do přírody, na pár dní do hor. Bez signálu, bez mobilů, notebooků a všech těchto vymožeností, které ukradli dětství dnešní generaci.

Dešťová víla (2010)

Kdo by nechtěl Vicu Kerekes. A vy proti ní postavíte všední, vzhledově podprůměrnou Anetu Krejčíkovou? Ondra neměl jinou možnost, než trvat si na svém. Ten rozdíl mezi dívkami je naprosto drtivý. A nejen co do krásy, ale i co do herectví. Jinak obsazení na naše poměry velice dobré (Dejdar, Donutil, Kerekes(ová), Stašová...), ale pohádka trpěla na scénáři. Oproti tomu opět (jak to u nás bývá dobrým zvykem) nádherné prostředí malebného venkova. První úkol mi přišel neuvěřitelně triviální a nikdy nepochopím, proč Květuška nevylila rovnou celý džbánek na rozžhavený klíč - bylo to přeci tak logické a hlavně nasnadě ani nebylo jiné volby. Než se začaly plnit úkoly, pohádka se vezla na čtyřech hvězdách, pak to šlo svou jednoduchostí dolů, ale i tak to nepadá dál, než k průměru. Naštěstí stopáž podala záchrannou berličku.

To není moje sestra! (2015) (amatérský film)

Na film natočený ve dne a s dětmi... klobouk dolů. Hodně znepokojivý snímek, který mi připomněl, že se dají natočit horrory i v dnešní době. Hravě svou atmosférou strká do kapsy některé velkorozpočtové snímky.

Což takhle dát si špenát (1977)

Od té doby miluji špenát. Vážně, když se umí udělat, je to úplně jiné kafe, než nám cpali na ZŠ. Menšík, Sovák, Nárožný, Janžurová a další filmové ikony našeho herectví, kterým dnes nikdo z našich současníků nesahá ani po kotníky. A to ani kdyby se nechali zmenšit a měli kotníčky "cenťák" nad zemí. Rozhodně film, který nezapadne ani po sto létech. Což se s dnešními filmy nedá zkrátka srovnávat. V kategorii skutečných komedií a pravého herectví tedy stojí "Špenátovka" na piedestale a směje se přímo pětihvězdičkově!