Zo života dona Juana (1994) (TV film)

Trochu nudný don Juan. Zo začiatku ešte nie, kým obháňa trojicu Studenková, Sládečková, Čobejová, ale neskôr sa to vekom zvrtne, a nastáva nudnejša časť filmu.

Kde je dům mého přítele? (1987)

Má to malý Ahmed so slabým hlasom ťažké. Hľadať spolužiaka v cudzej obci, kde sa všetci volajú rovnako a nikto nikoho nepozná. Film je to trochu iný, veď je z odlišnej krajiny, a tak na dramatizáciu si treba zvyknúť. Chápanie zodpovednosti u malého chlapca bolo vo filme dotiahnuté do dokonalosti. Pritom v kontraste so svetom dospelých, ktorý bol svetom bitky, zbytočného tliachania a nezodpovednosti.

Koktejl (1974) (TV film)

Toto je riadny slovenský bizár pozerateľný len pre skutočných fajnšmekrov, ktorí potrebujú vidieť naozaj všetko. Smiešny scenár a nudnú hudbu zachránili len špičkoví herci, zvlášť Zora Kolínska, ktorá zvládla robotickú ženu tak dobre ako Majka z Gurunu, a ešte pri tom aj výborne vyzerala.

Slovenský panteón - Andrej Hlinka (2020) (epizoda)

Trochu veľa politiky, ale tak to tentokrát muselo byť. Hrané pasáže o niečo slabsie oproti štandardu série. –––– Pozrite sa na túto holotu, na toto pustošenie, čo alkohol spôsobil na našej krajine!

Hlídka (2019)

Niet nad to, keď nás chráni polícia, kde pracujú samí čestní a charakterní policajti. –––– Býval som na ulici Triedneho boja, teraz je to Európsky rad. Ale nič sa nezmenilo. –––– Tak Rocky, Rambo a Sylvester. To ste bratia, či čo?

Lví král (1994)

Jednoduchý príbeh pre deti a veľa (nevýrazných) pesničiek, aby ten čas nejako uplynul. Je z toho akurát bežný priemer, nič extra zaujímavé pre dospelých, ako trefné vtipy alebo hlášky, sa nekonalo. A nekonal sa ani žiadny poriadny leví obed alebo večera, aby bolo jasné, na čo má ten leví kráľ toľko poddaných. –––– Byť kráľom znamená niečo viac, ako presadzovať svoju vôľu.

Marína Havranová (1964) (TV film)

Pridlhé dialógy a celková zdĺhavosť zvíťazili nad mojou schopnosťou plynulo sledovať.

Z Paříže do Paříže (2017)

Veľmi poctivo a pútavo vyrozprávaný vojnový príbeh dvoch chlapcov. Napriek tomu, ako je príbeh ťažký, je film príjemný a aj tragické udalosti sú očami detí trochu iné, jednoducho v tomto veku sa musia veci vidieť ináč, čo sa filmu podarilo sprostredkovať. –––– Radšej dostať pár faciek, než prísť o život, lebo sa ich bojíš.

Keď jubilant plače (1984) (TV film)

Ľudská hlúposť a viera v lekárske hoaxy sú veľmi aktuálne aj dnes. V tomto filme je to ale veľmi nezáživné a nezábavné aj pri tomto dobrom obsadení. –––– Stačí, keď zradím svoje povolanie, a zbohatnem.

Musím tě svést (2002)

Veľmi zvláštna trojica akoby vystrihnutá z iného vesmíru, a nebude to len tým, že film už má svoj vek. Postavy sú jednoducho čudné bez ohľadu na obdobie a tým aj celý film. Výborné obsadenie tak zostalo bez efektu, ale aspoň je film pozerateľný, hoci bez dlhodobejšieho zážitku. No a Ivana Chýlková, tá sa asi môže odhaľovať v akomkoľvek veku bez straty umeleckého dojmu.