Vodník - Epizoda 3 (2019) (epizoda)

Záverečné stretnutie všetkých zúčastnených na mieste činu je už čistá Poirotovka, a to v tom nalepšom zmysle slova. Bohužiaľ, to neskončí odhalením, a opitá kamera nás naďalej sprevádza až k vodníkovi, ktorý sa do deja vynorí akoby nič. Pri tom policajnom riaditeľstve, kde prebieha nepretržitá párty, sa nejaké rozumné odhalenie ani nedalo čakať. Ale po väčšinu času fakt úžasná atmosféra a ponorenie diváka do deja. –––– Vy budete litovat dne, kdy jste začala strkat nos do věcí naší rodiny!

Řeka bez návratu (1954)

Western z filmovej doby, keď Indiáni boli ešte vraždiace monštrá, ktoré bolo treba kosiť guľkami. Marilyn je aj uprostred divočiny božsky krásna, naviac mokrá z rieky a nikto ju v žiadnom inom filme takto dôkladne nevymasíroval. V tomto westerne sa strieľa pomenej, o to viac sa spieva (celkom dobre) a dokonca váham nad štyrmi hviezdami. Možno keby mal tento film sad-end, ako naznačuje záverečná pieseň, tak by si ich aj zaslúžil.

OTO 19. ročník (2019) (pořad)

Herci bavia seba aj nás a Hudák sa zhostil moderovania, spevu a čiastočne aj réžie na výbornú.

Jak se fotí... - Jeruzalém (2019) (epizoda)

Nie všetky epizódy Jak se fotí som vydržal pozerať od začiatku do konca, ale tu sa spojilo úžasné miesto a výborné fotografické nápady. Vznikli tak skvelé fotky a pútavý film, a tak som aj na konci zniesol ten PP, aké je úžasné platiť kávu mobilom.

Slaměný vdovec (1955)

Veľmi príjemná komédia o manželstve, vernosti a hlavne o predstavivosti. V tej predstavivosti hlavného hrdinu vznikajú dramatické príbehy, ktoré predčia aj skutočnosť, že v posteli má Marilyn. Spústa dobrých fórov, pobavil som sa. –––– Oblečení je náš nepřítel. Bez oblečení by nebylo nemocí a válek. –––– Všechno je senzační: ženatý muž, klimatizace, šampaňský, brambůrky. –––– Blondýnka v kuchyni... Možná je to Marilyn Monroe.

Spieva Miroslav Žbirka (1981) (pořad)

Menej známe Žbirkove pesničky aj zopár veľkých hitov, ktoré pretrvali dodnes. Keď ešte nebol Rhytmick ani Triangel, tak sa mimo koncertov a estrád dala vidieť hudba len v takýchto programoch. Laco Lučenič a jeho oduševnené výrazy pri hre na gitare tu nemali chybu.

Príbuzní ľudia (1988) (TV film)

Práca s problémovou mládežou určite nie je jednoduchá. Tento psychológ si svoju prácu dokonca nosí až domov k veľkej nevôli susedov, ale na počudovanie, manželka s tými výrastkami problém nemá. Film sa potáca od ničoho k ničomu, takmer žiadna zápletka a záver do stratena.

Chaplin si vydělává na živobytí (1914)

Chaplin prvýkrát ako herec je s imidžom slušného pánka takmer na nespoznanie. Ten imidž ale dlho netrvá a rýchlo sa všetci zbláznia a nastane to správne groteskové peklo. Až sa nakoniec nechajú hlavní sokovia bezbolestne zraziť električkou.

Carmen (1915)

Skutočne výpravná groteska s dejom, ktorá sa dosť vymyká ostatným z prvých rokov Chaplinovej tvorby. Až sa čudujem, že som ani časť z nej nikdy doteraz nevidel. Edna ako celkom biela cigánka Carmen je počas filmu, keď prichádza o odev a strojený účet stále krajšia. Film obsahuje množstvo veľmi vydarených scén, jednou z nich je pokojne konzumujúci chlapík počas šermiarskeho súboja nad jeho hlavou. –––– Your words hit hard, but I hit harder. –––– Carmen belongs to no man. She is free.

Posledný cocktail (1993) (TV film)

Veľmi zvláštny počin je tento film. Asi taký zvláštny, ako Fredy Ayisi s hlasom Jozefa Vajdu. Veľvyslanectvo na čele s Lasicom uprostred totalitného režimu chráni utečenca žiadajúceho o azyl. Popritom sa filozofuje a prebieha nejaký abstraktný dej, revolúcia, alebo niečo také. Zaujímavé na filme je len to, že bol odvysielaný presne v deň, keď ekvádorské veľvyslanectvo vydalo Juliena Assangea, ktorý bol u nich sedem rokov v azyle uprostred Londýna. Musela to byť len náhoda, že to takto sadlo, pretože televízia to určite nemohla vedieť týždne vopred.