Deadpool (2016)

Tohto superhrdinu si deti v hračkárstvách asi nekúpia. Už tu bolo veľa vtipných, trápnych a smiešnych superhrdinov, ale tento z nich rozpráva určite najsprostejšie. Ani v dabingu v telke sa s tým vôbec nesrali, a to vysielali aj v bežnom večernom čase. Film v každom momente niečím prekvapí, asi nie každého v dobrom, ale ja som sa po celý čas bavil. –––– Nočná mora s Liamom Neesnom: Uniesol som mu dcéru, čo ho vážne nasralo. A spravili z toho tri filmy. Možno by sa mal zamyslieť, či nie je zlý rodič. –––– Najhoršie na rakovine nie je to, čo spraví vám, ale tým, ktorých milujete.

Počúvaj tú melódiu (1986) (TV film)

Do jednej hodiny sa toho zmestilo celkom dosť. Medzigeneračný konflikt, dokonca dvojnásobný, medzitriedny konflikt, pracovné konflikty a intrigy a dokonca aj akčný záver. Najzložitejšou postavou je zmätene pôsobiaci Peter Kočiš, ktorý pri vážnej hudbe sníva o svojej víle na bicykli zo susedstva. Starší aj mladší herci odviedli poctivú prácu na tomto príbehu zo socialistickej smotánky. –––– Si ako kremeň, ako je možné, že Jakub narába s tebou ako s voskom? – On má prax v kameňolome. –––– Vy predsa zariadite všetko, Don Corleone. –––– Dobro a zlo sú rekvizity z rozprávok pre deti. Život je zložitejší.

Zkáza Dejvického divadla (2019) (seriál)

Pohľad do zákulisia divadla s poriadnou dávkou mystifikácie, inteligentného aj nekorektného humoru a dobrých hereckých výkonov. Ako by mohli byť výkony zlé, keď hrajú samých seba...

Zkáza Dejvického divadla - Zkáza (2019) (epizoda)

Skaza sa nekoná, veľmi fajn posledný diel s vyvrcholením ducha Dejvického divadla. Do polhodiny vtesnali množstvo nenápadných vtipov, občas aj nesúrodých, ale ako celok je to slušný úlet do úplne inej reality.

Monna Vanna (1973) (TV film)

Štandardná kvalita inscenácie na historické motívy od zručného režiséra, ktorý aj z mála dokázal vyťažiť veľa emócií. Láska a vernosť verzus hrdinské činy v podaní ženy majú ešte o niečo väčšiu silu, zvlášť, keď to zahrala jedna z najlepších slovenských herečiek vôbec. Keby ma námet oslovil o niečo viac, mohli by to byť aj štyri hviezdy. –––– Najhrdinskejší je ten skutok, ktorý je pre nás najťažší. A smrť je často menej krutá ako život.

Mělčiny (2016)

Skutočne napínavé. Tak ako môže byť napínavé plávanie medzi žralokmi a medúzami s jednou funkčnou nohou. Hodnotenie mohlo byť aj lepšie, keby si odpustili záverečnú fantasy scénu so žralokom, ktorý kvôli kočke v plavkách je ochotný si vylámať zuby na oceľovej konštrukcii a stvárať ďalšie úplne neprirodzené veci. No asi nebol jediný, kto na ňu mal chuť už od prvej plavkovej scény. –––– Dávaj pozor, je to tu drsné pre malé dievča z Texasu.

Mefisto a Faust v Paríži (1983) (TV film)

Do príchodu mladej krvi je to pomerne slabé, ale keď Mefisto nachystá na Fausta svoju ústrednú pascu, tak sa to slušne rozbehne. Motív Fausta sa vo filmoch dá obmienať asi donekonečna a vzdy vznikne niečo nové.

Zkáza Dejvického divadla - Smrad (2019) (epizoda)

Tentokrát z reálneho života divadelníkov. Trampoty s kritikou, fanúšikmi, fanynkami, a s veľmi horlivými fanynkami. –––– Čistý. Teda, musel jsem to trochu prošťouchnout. Byl tam nějakej... mechanická překážka. Jinak čistý, bych řek.

Vodník - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Naozaj dobrá atmosféra, priebeh vyšetrovania, ktoré nepovie príliš veľa, aby si niečo nechali aj do ďalšej epizódy, a dokonca aj kamera sa ukľudnila. Ak sa bude seriál takto zlepšovať, tak ďalšia epizóda to môže dotiahnuť aj na plný počet. –––– To ti namluvila ta pizda, co jí děláš chlapa?

Hmyz (2018)

Ani vrcholné Švankmajerove diela ma neoslovili, takže toto som, okrem fajnového predslovu, takmer vôbec nestrávil. Sedia mi skôr jeho krátke filmy a Hmyz mohol byť tiež slušný kraťas, no pridaním filmu o filme a ďalších nesúrodých komponentov vzniklo niečo nepozerateľné. Herci sa len pitvoria, dej chýba, a absolútne mi nie je jasné, čo je vlastne vo filme od bratov Čapkových.