Hluboký spánek (1946)

Možno to nie je pre krimi žáner šťastné, keď sa nezorientujem v postavách a môj chaos sa stále novými menami iba zväčšuje. Ani sa veľmi nedá zorientovať, keď je stále na scéne súkromný detektív Marlowe a pokiaľ nestrieľa, tak neustále rozpráva. Myslel som, že sympatické dievča z kníhkupectva dostane ešte ďalší priestor.

Bohéma (2017) (seriál)

Keby ten seriál nebol trochu zaspatý, mohlo by to byť lepšie, aspoň priemerné. Nápad zobraziť známe herecké postavy minulosti v seriáli je dobrý a zaujímavý, ale okrem skvelého Javorského Buriana nikto dieru do sveta neurobil. Ostatní sú skôr do počtu alebo nevierohodní, čo je napríklad u takého Oldřicha Nového až trestuhodné nevyužitie príležitosti. Myslím, že druhým dielom so seriálom končím, sledovať celých 70 minút iba kvôli pár zaujímavým momentom nemá zmysel.

Vrah zo záhrobia (1966)

Je zaujímavé sledovať film, kde aj vedľajšie postavy sú obsadené prvotriednymi slovenskými a českými hercami. A schovať milenca klasicky do skrine, to sa dnes už len tak nevidí. Vo filme je plno zaujímavých momentov, bitka ako na divokom západe, charizmatický krstný otec, ktorý má pod palcom celý podnik, že by mohol aj Kmotr závidieť, a ešte aj tie fúziky má. Nerozumiem tunajšiemu hodnoteniu, u mňa sú to silné štyri hviezdy a pri dramatickejšom rozuzlení by to mohlo byť aj viac. –––– Kde sa človek obráti, samý podvod! –––– Vážení hostia, dôstojný pán farár, súdružky a súdruhovia... –––– V zdravom tele zdravý chrup.

Florida (2015)

Nástrahy staroby môžu byť nevyspytateľné.

Škoda lásky - Družička (2013) (epizoda)

Tak neviem. Štrnásťročná sa vydáva za šestnásťročnú, vyzerá na osemnásť a nakoniec sa správa ako úplne dospelá. Ale dajme tomu, že áno. Asi som spravil chybu, že som si prečítal obsah, v ktorom pri tomto seriáli dokážu skvelo pokaziť zážitok prezradním úplne všetkého v jednej vete.

Škoda lásky - Diamantová svatba (2013) (epizoda)

Dědek sa neoholí a neoholí, takže diamantová svadba sa (ne)vyvíja podľa predstav štábu. Ale nebola by to pohotová reportérka, keby sa riešenie nenašlo. Vytasí všetky ženské zbrane, na deda aj na babu, a možno sa reportáž podarí. Epizóda má množstvo skvelých dialógov a dve pekné pointy, takže silné štyri hviezdy. –––– ... Pod to dáme Mendelsona a je vymalováno. Jedno oko nezůstane suchý. –––– Poslední dobou mně už jenom pije krev. Posledních dvacet let.

Lemmy Forever (2010)

Dosť neortodoxný rocker a ešte odviazanejší dokument. Lemmy jazdí na tanku, obdivuje esesácke uniformy, ale tvrdi, že nie je nácek. V byte má neuveriteľný bordel, ale poriadok má vo svojej obrovskej zbierke nožov, pričom je v nej hrdý aj na slovenské exempláre. Dosť ma pobavilo, že v kapele mali problém s drogami v tom, že každý bral iné drogy a tak vznikal nesúlad, lebo bol každý na inej vlnovej dĺžke. Lemmy je stelesnením reklamy na drogy a chľast, a napriek všetkému je v pohode, jeho syn ďaleko od stromu nepadol a obaja si tak rozumejú. Tento životný štýl mi je vzdialený, ale na dokumente sa dá pobaviť, niektoré hlášky stoja za to. –––– Já jim říkal, že mám tlak dobrej. Kdykoliv se říznu, teče to fest.

Opa, ledig, jung (2015) (TV film)

Zaujímavý námet so 45-ročným dedkom, ale nedotiahnutý do poriadneho, iba do takého vlažného konca. Zamotávanie do lží prebieha dlho a objasnenie je príliš bleskové. Nečakal som od filmu viac, takže ani žiadne sklamanie sa nekonalo.

Škoda lásky - Vzpomínky (2013) (epizoda)

Skleróza má rôzne formy. Buď si človek nepamätá, čo bolo, alebo si pamätá aj to, čo nebolo. Už na začiatku som tušil, ako to je, takže žiadne prekvapenie, nápad mohol byť len v riešení tej situácie. –––– Chlap vždycky ví, co má dělat. A nic si nenechá líbit!

Nahý mezi vlky (1963)

Nie že by som bol na druhú svetovú expert, ale koncentráky vyzerali asi trochu ináč ako bežné kasárne s voľným pohybom a zdravo vyzerajúcimi väzňami v skvelej fyzickej forme. Obávam sa, či aj komunistická odbojová organizácia medzi väzňami nebola výplodom autorovho pera pod taktovkou východonemeckého vedenia strany, hoci niektoré zdroje to potvrdzujú. Potom aj to dieťa ukryté v textilnom sklade je celkom uveriteľnou udalosťou, ale skôr ho beriem ako metaforu rodiaceho sa komunizmu ešte počas vlády fašizmu. Ak si to všetko odmyslím, a budem film brať ako nejaký príbeh z nejakej bližšie neurčenej vojny, tak je to filmársky v poriadku, ale na viac ako tri hviezdy nie. –––– My ľudia sme ale zvláštni. Máme dieťa a ani nevieme, či je chlapec alebo dievča.