Generál Patton (1970)

Nepochybne ide o kvalitný film, ohromný vojnový veľkofilm, ale u mňa to bol hlavne natiahnutý a nafúknutý pridlhý film. Mám problém s tým, ak musím hodinu čakať na zaujímavý moment a potom na ďalší znovu čakať hodinu. Bojové scény nie sú pre mňa, akokoľvek dobre natočené, ale to som si asi vybral nevhodný žáner. Zaujali ma tak len niektoré dialógy a bonmoty a, samozrejme, generálova modlitba za úspešnú vojnu, to sa len tak niekde nevidí. –––– Má poklona generálovi. Řekněte mu, že si nebudu připíjet s ním, ani s jiným ruským parchantem.

Fantom Morrisvillu (1966)

Na paródie majú českí tvorcovia patent. A táto mala veľký potenciál, už len keď sa pozriem na obsadenie, nehovoriac o ďalších tvorcoch. Bohužiaľ, potenciál nebol využitý, aj keď pár dobrých hlášok sa našlo. Škoda, že som sa občas nudil, hlavne v pesničkách, a záver bol natoľko nevýrazný, že štyri hviezdy nie sú možné. –––– Je to velký zpěvák.– Ano. A ještě větší lotr.

Italské prázdniny (1961)

Oddychový dovolenkový taliansky film. Až taký oddychový, že som nevedel, či driemať alebo pozerať na dosť nudnú zápletku. Na komédiu to má priveľa minút a málo vtipu a na druhej strane dobré obsadenie a pekné kostýmy na krásnych ženách.

Afrikou na pionýru (2019)

Presne to, čo sa od filmu dalo ćakať, teda zaujímavá krajina, opravy motorky a problémy s úradmi, ale s dvoma prídavkami naviac. Prvým sú skvostné zábery kameramana, a nielen z dronu, ktorými film zabŕda až do serióznej dokumentaristiky a nie je to len komédia. Komédia to prestáva byť aj v momentoch skutočného boja o život účastníkov, keď sa kamera na pár dní aj vypne. Vďaka aj za ďalšie dve situäcie s vážnou témou, a to neskutočná bieda v slume v Nairobi a naopak, optimistická osada s postarším pánom so snom o detskom centre.

Escobar (2017)

Vo všeobecnosti som zásadne proti stavaniu akýchkoľvek pomníkov (vrátane filmových) zločincom všetkého druhu, ktorí majú na svedomí ľudské životy. Tento Pablo už má takýchto pomníkov dosť a toto je ďalším z nich. Dokonca je tu za milujúceho otca, ktorý by sa pre rodinu aj rozkrájal. Témou teda za odpad, ale filmovo za priemer, a prispela k tomu prekrásna Penélope. –––– Miluju Pabla, nenávidím Escobara. Chtěl, abych jeho příběh vyprávěla, ale neřekl mi, komu.

Duo Zemganno (1993) (TV film)

Neočakával som nič ako seriál Cirkus Humberto, ale aj tak ma film nepríjemne prekvapil. Hlavným problémom bolo, ako sa skáče zo scény na scénu bez nejakých súvislostí, udalosti sa dejú bez akejkoľvek emocionality, a to aj pri tých zásadných. Obsadenie českých hercov s následným slovenským dabingom považujem za veľké faux pas. Dojem zostal až do konca filmu slabý a ani tá ponurá atmosféra najsmutnejšiehu cirkusu na svete ma neoslovila.

Lady L (1965)

Ani známe mená nezachránili túto scenáristickú nudu. Bláznivú situačnú komiku si nepredstavujem tak, že pri tom budem zívať a čakať na uplynutie dvoch hodín.

Chci tě, jestli to dokážeš (2019)

Osud sa s nimi nemaznal, ale napriek tomu ide z filmu veľa optimizmu. Až toľko, že sa to zdá až neuveriteľné, a zdá sa, že alkohol je v tomto prípade takmer nevyhnutnou súčasťou života, inak by sa to nedalo zvládnuť. Film je spracovaný tak, ako sa to v tomto špeciálnom prípade dalo, ale niektoré scény sa mi zdali nadbytočné.

Bendžo kvintet (1978) (TV film)

Mravoučný scenár stojí za prd a rovnako aj hudba. Ale je možné, že sa takáto oldies socialistická hudba niekomu bude páčiť.

Cizinec a krásná paní (2011) (TV film)

Hlavnou postavou je veľmi milá stará pani, a tak som si sľuboval od filmu príjemné odreagovanie na nejakej vzťahovke. Dostal som však divný psycho príbeh, kde dvaja postarší ľudia stvárajú kraviny. Scenár uletel celkom mimo akejkoľvek reality, ale nie smerom k zaujímavejšiemu filmu. –––– Řekněte mi, jsem tu pořád ještě v Čechách?