Království nebeské (2005)

Dvě hvězdičky jen za tu velkolepou výpravu a Edwarda Nortona,který má tak charakteristické držení těla,gesta a skvělé herectví,že jsem ho poznala i za tou maskou ( pravda,hodně mi pomohl hlas:o). Jinak je to opravdu jedna velká a historicky nevěrohodná nuda.

Chicago (2002)

Naprosto excelentní! Přes herecké,pěvecké a taneční výkony ( mile překvapil Richard Gere) až po úžasnou hudbu! Jazz mě něják nechytá,ale v tomhle filmu byl podán tak energicky s neuvěřitelně chytlavými melodiemi,že si je pobrukuju ještě teď ( a to už jsem Chicago viděla po několikáté). Stále je to film,na který se můžu dívat zas a znovu. Pokud bych měla říct,které výstupy mě tam nejvíc zaujaly,pak to byla určitě píseň Johna C.Reylliho ,,pan celofán" ,dále loutkové divadlo a samozřejmně vězeňské tango. Jsou filmy,ve kterých není důležité o co v nich jde,ale jak je to podáno. Tohle je přesně ten druh filmu. Naprosto vás zasype flitry a vmete vám konfety do očí,takže nebudete mít čas zabývat se tady věcmi jako je kvalitní scénář nebo psychologií postav. Taky si myslím,že je úplně bezpředmětné srovnávat to s Moulin Rouge. Ikdyž jsou oba díla muzikály(což je snad jediné,co je spojuje),každý je úplně jiný-pojednávající o něčem jiném a odehrávající se v jiné době...Chicago je prostě podívaná, a to velmi kvalitní podívaná!

Loupež po italsku (2003)

Pohodová akční podívaná se skvělým obsazením,svižným tempem a šviháckým dějem. Mělo to styl,šmrnc i vtip a dostalo mě to!

Pýcha a předsudek (2005)

Film mě vtáhl hned na úvodu a nepustil ani při závěrečných titulcích. Byla jsem pohlcena magickou atmosférou 18.století,která se tvůrcům podařila tak skvěle vykouzlit. Byla jsem pohlcena hereckými výkony-především Elizabeth v podání Keiry Knightley a panem Darcym. Byla jsem pohlcena malebnými záběry krajiny a krásnou hudbou. Nečekala jsem,že by se v našem filmovém světě našel někdo,kdo by dokázal tak věrně naplnit mou představu o přenesení Pýchy a předsudku na plátno. A hle! Zázraky se dějí!

Top Gun (1986)

Toto dílko je plné kýče, hrdinství a reklamy americkému námořnímu letectvu. Ikdyž jsem často trpěla výbuchy smíchu, dalo se na to koukat. Cruisovi to sekne a když se děj nebere moc vážně, je to příejmný záitek. Na zabití jednoho nudného sobotního odpoledne úplně ideální.

Zkrocená hora (2005)

Milostné drama dvou mužů, kteří se musí ukrývat pod nepravým životem a potlačovat a skrývat své skutečné city, protože jejich okolí by je nedokázalo přijímout takové, jací doopravdy jsou. Dokonalé herecké výkony představitelů-především Jaka Gyllenhaala , Heatha Ledgera a Michelle Williams, perfektní režie ,skvělý scénář , krásná hudba a malebné ( ikdyž místy až kýčovité) záběry americké krajiny dělají z tohoto filmu opravdu zdařilé dílo. Tvůrci nechtěli homosexuální téma ukázat se zklopenýma očima a decentními scénami, ale se vší parádou a to se jim povedlo. Jak říkám-OPRAVDU zdařilé dílko...

Spiknutí (2003)

Mě se to líbilo. Ikdyž je už od začátku Kilmerova procitnutí jasné,kam bude děj směřovat,atmosféra je to skvělá a hudba naprosto dokonalá! Mě se to prostě líbilo.

Auta (2006)

Nadupaná jízda při které se budou bavit nejen děti,ale i rodiče!:)