Mistr a Markétka (2001) (divadelní záznam)

Výborné zpracování mé nejmilovanější knihy. Až překvapivě povedený výkon Antalové i všech ostatních.

Soukromé pasti (2008) (seriál)

Tohle že je na Nově? Velké překvapení a odpočinek na úrovni.

Padlé ženy (2002)

Možná spíš 3*, ale snímek na mě hodně zapůsobil - bezmoc, nesvoboda, žádné východisko... Obecně režisér skvěle pracuje se vším, co mu tenhle příběh nabídl. Ale samozřejmě - je to až příliš zaměřené, stejně jako třeba film Bez dcerky neodejdu, upozorňuje na něco pouze z jednoho úhlu pohledu. Podle mě však moc jiných pohledů neexistuje.

Temný rytíř (2008)

Ta jediná za Jokera. Jinak vaše hodnocení snad taky joke, dámy a pánové. P.S.: Až někomu z nás půjde o život, vyhodíme detonátor, co nám ho jediný může zachránit, z okna? Ať žije dobro s ušima na čepici a velmi drsným hlasem.

René (2008)

Zajímavý člověk, zajímavý osud. Konečně (narozdíl od Katky) někdo inteligentní.

Lolita (1962)

Už knížka pro mě byla zklamáním, tak jsem od filmu moc nečekala. Přesto slabší Kubrick.

Ikarův pád (1977) (TV film)

Příběh se mi zdál poněkud prázdný. Ale neuvěřitelný, opravdu neuvěřitelný herecký koncert Vladimíra Menšíka.

Magnolia (1999)

Já myslím, že pro mě tomu filmu ublížila hlavně délka. Celkově nepůsobil tak, jak by měl a jak asi působil na ostatní, přesto nemám pocit, že patří mezi nejlepší filmy všech dob. Nakonec ale hlavně kvůli závěru...

Sedm (1995)

David Fincher není někdo, koho bych měla potřebu obdivovat. Ani si to nezaslouží, protože si svou slávu získává pořád tou stejnou atraktivní manipulací. Vidíte už titulky - a víte to. Je to moderní, napínavé, dobře zahrané, skvěle natočené, má to přitažlivý nápad, provedení a je jasné, že se to většině lidí bude líbit. Opravdu nechutně prvoplánové. Ale přestože tohle všechno vím, existuje jen málo filmů, u kterých jsem nesledovala, kolik času ještě zbývá, a tenhle je jedním z nich. Tak proto plný počet.