Malý Rambo (2007)

Mimoriadne mily a vtipny film o tom, co spravi s dietatom vychovavanym v silne nabozneskej rodine, kde nemoze sledovat ani TV, zhliadnutie piratskej kopie prveho Ramba ;) Paradicka.

Sny Akiry Kurosawy (1990)

Obrazova a myslienkova meditacia Kurosawu nad zivotom, smrtou, ale predovsetkym nad vztahom cloveka k prirode. Pri sledovani som sice nijak nadseny nebol, avsak s odstupom casu na mna film akosi dolahol, takze opakovane pozretie je u mna urcite namieste.

Tombstone (1993)

Vyborna herecka zostava a kvalitne remeselne spracovanie sice nerobi z Tomstone nic zanrovo mimoriadne. Tombstone vsak prestavuje skor divacky putavy film, ktory sa v podstate na nic nehra a bavi. 3,5/5*.

Podvod (2008)

Nebyt obsadenia, film by siel rovno na DVD a nikdy by som ho nepozeral. To ze hviezda ako McGregor sa upise napriek obohranemu pribehu reziserovi ako je Woody Allen, aj ked je vysledny dojem z filmu viac menej pruser, to chapem. Nechapem vsak ako mohli McGregor s Jackmanom priklepnut obsadenie, ked scenar podla ktoreho sa akoze maju rozhodovat, je tuctovy, nicneprinasajuci a ixkrat prevareny, nehovoriac o tom, ze ide o nepredvidatelny rezijny debut. No zrejme hrali hop alebo trop. Tento krat to bol trop. 1,5/5*

Tah jezdcem (1992)

Tah jazdcom som videl uz niekolkokrat a aj posledne, hoci po niekolkorocnom odstupe, som si nebol isty, ako to dopadne, pricom som napato sledoval Lamberta v jednej z jeho najlepsich uloh. Samozrejme, ze nejde o ziadne Sedem, ale pokial mu da divak sancu, film funguje. 3,5/5*

Magnum Force (1973)

Clint je stale dost drsny, obcas sa dokonca pousmeje, avsak oproti o bod lepsiemu prvemu dielu, Magnum Force podkopava dost debilna pointa. Ale inak sa to kuka dobre.

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Nicim vynimocna, ale zaroven neskodna fantasy, ktora svojim vydarenejsim kolegom nesiaha po ziadnej stranke ani po kolena. Kratka stopaz vsak toho dost zachranuje. 2,5/5*

Kopačky (2008)

Pre mna nic viac ako priemerna limonada zasadena do krasneho prostredia. A po Superbad, dalsi Apatow s prehnanou stopazou.2,5/5*

Pocit viny (2007)

Prekvapivo kvalitna komorna drama, ktora zaujme najma svojim spracovanim a ludskou citlivostou. Kratka stopaz je plne postacujuca, film nenudi a zaver vyvola akutny pocit zamyslenia sa. 3,5/5* Btw, nepamatam, kedy oficialny plagat filmu, film tak vystihoval a pri tom vela neprezradil.

Pokoj č. 10 (2006) (seriál)

Serial so skvelou atmosferou a sice velmi jednoduchym, ale o to zaujimavejsim napadom a kvalitnym spracovanim. Celkovo som mal pocit, ze sest dielov je na takyto napad sialene malo, no ale co uz. Stalo to za to a aspon nas nemusi trapit, ze na kolko serii to tvorcovia umelo natiahnu.