Živí mrtví (2010) (seriál)

1.seria....pomaly atmosfericky uvod, niekolko super momentov, inak nic vynimocne. Zatial muka, uvidime, co bude dalej. 2. seria...velmi podobne ako ta prva, asi 2-3 diely boli naozaj vyborne, inak priemer. V polovici tretej serie sa to ako tak zacina hybat - 3,5/5*

Jako za starejch časů (2012)

Svizna krimikomedia so supergeriatrickym obsadenim. Vsetci si svoju robotu uzivali, tych 90 minut ubehne ako voda, no nic zapamataniahodne sa nedeje. Ale ako jednohubka v pracovny tyzden viac nez obstojne. 3,5/5*

Bídníci (2012)

Mam rad muzikaly, ale co je vela to je vela. Obsadenie znamych tvari zasadne nemusi znamenat uspech,pretoze ked tie zname tvare spievaju ako ja, tak je sa nad cim zamysliet. Hugh Jackman a Rusell Crowe su viac nez dobri herci, avsak mali by zostavat pri rozpravani a spievani maximalne doma v kupelni. Ostatni casting je na tom o nieco lepsie, ale zas az tak velmi nie. Tom Hooper chcel klasicku temu spracovat novym sposobom, avsak pohorel v mojich ociach katastrofalnym sposobom a nebyt fantastickej vypravy a kamery, moje hodnotenie by bolo kruto nizsie. 1,5/5*

Země bez zákona (2012)

Tato particka mohla spravit z predlozenej temy legendu. Vsetky ingrediencie maju svoju silu, niektore su sice slabsie (hudba), ine zase silnejsie (skvely slyzak Guy Pearce), avsak ako celok neposobia tak, ako by sa od nich ocakavalo. Mozno je to prave ocakavaniami, mozno treba hladat pricinu niekde uplne inde. Skoda, Lawless mali obrovsky potencial, ktory sa im zial nepodarilo naplnit. Tym nechcem ani nahodou naznacit, ze film sa mi, co i len trosku nepacil, to urcite nie. Tie dve hodiny prejdu ako voda...a ano, mozno tam je problem. Takato tema by chcela pridat na stopazi, dopracovat charaktery, dokreslit ich pozadie a proste sa s tym pohrat na vacsom priestore. Takto len 3,5/5*

Hasta la vista! (2011)

Namet je dobry, traja handikepovani chalani sa snazia ako mozu, avsak cele je to take nijake. Chce to byt vtipne, co sa filmu nie velmi dari (pousmial som sa asi len dva tri krat), chce to hrat na city, co sa filmu nedari vobec a chce to ponuknut uveritelny nahlad do zivota postihnutych ludi, co sa filmu celkom aj dari. Zaverecny dojem vsak zostava neurcity. Druhy krat urcite nemusim. A popri Klepani na nebesku branu, s ktorou si Hasta la vista uplne pyta porovnanie, prehrava belgicky film vo vsetkom.

Sinister (2012)

Hohohoooo....veeeelmi dobra atmosfera od zaciatku az do poslednej minuty, ziadne zbytocne dejove twisty, ci samoucelne prekvapenia par sekund pred koncom, vynikajuci "hudobny" podmaz a k tomu skvely Ethan Hawke...co viac si od takejto zanrovky priat.

Argo (2012)

Tak tak....toto bolo veru naozaj dobre. Affleck ako reziser nam dozrieva z filmu na film (co sa zial neda povedat o jeho hereckych kvalitach), precizne a zo subjektivneho pohladu aj dobovo verne prezentuje velmi zaujimavy pribeh, o ktorom som nemal paru, ze sa niekedy skutocne stal. Typicky hollywoodsky zaver s tlieskanim a potlapkavanim po pleciach nebol sice nevyhnutny, ale tak na druhej strane, Oscara si bolo treba niecim zasluzit ;) Ze by vsak islo o najlepsi film roku 2012? S Akademiou sa opat raz asi nezhodnem, ako tomu je uz poslednych par rokov.

30 minut po půlnoci (2012)

Metodicky a chladny, taky je v mojich ociach Zero Dark Thirty. To ho vsak nerobi zlym, skor naopak, zvoleny postup vytvara priestor na vyhybanie sa zbytocnemu patosu ci prehnanemu patriotizmu, ktory by mohol takyto material nemilo zahltit. Nastastie sa tak nestalo a ja som tento krat ovela spokojnejsi ako pri poslednom, pre mna stale z nepochopitelnych dovodov megauspesnom filme pani Bigelow.

Hitchcock (2012)

Nie zle, ale celkom nechapem preco to vlastne vzniklo...Ako jednohubka dobre, ale viac krat nemusim.