Medvědí bratři (2003)

Maximalne poucna rozpravka, najma, co sa tyka spoluzitia cicavcov...na ostatne tvory kaslat...scena medvede s lososmi je z tohto pohladu nezabudnutelna ;) 2,5/5*

Zabít tiše (2012)

Dobre napisane dialogy a slusni herci, neviem si predstavit, pre co ine pozerat tento film. Je to sice kratke, spad nie je zly, ale cele je to take, uz ani nechcem opat to slovo pisat, ale prosto musim, ...zbytocne. 2,5/5*

Lupiči paní domácí (2004)

Obdobny pripad ako O Brother, Where Art Thou? Namet zaujimavy, herci velmi slusni, ale styl rozpravania mi absolutne nesedel, chcelo by to vyrazne prestrihat, pretoze aj tych 100 minut zacne byt po urcitom case prilis vela...2,5/5* Rovnaky dojem zostava aj po druhom zhliadnuti.

Šéf (2011) (seriál)

Kontinuita, status quo a moc, cokolvek pre kontinuitu moci a pozadia, ktore ju vytvara. 3,5/5*

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Tri veci: 1. Maska J.G.L. ma strasne vytacala. 2. Bruce Willis je uz fakt stary. 3. Nechapem na co tento film vznikol, pretoze obdobne veci sme tu uz mali niekolko krat, a vydarenejsie. Reziser akoby nevedel, ci chce natocit vazne tvariacu sa dramu alebo akcny thriller a na rozdiel od takeho Spielbergovho Minority Report, proste tuto polaritu absolutne nezvlada. Looper nie je zly, len je taky nijaky.

Casa de mi Padre (2012)

Niektore sceny vychytavkove, na velke pocudovanie ziadna scena vylozene trapna...malo to ten spravny ton mexickej supervazne tvariacej sa telenovely a napodiv to vobec nevyznelo sproste, co je velmi velke prekvapenie. Will Ferrel bol vyborny a to ho nemam rad. 3* davam, lebo som sa sice pocas celeho filmu pousmievaval, ale ziadne salvy smiechu vo mne nevyvolal...preto viac nemozem.

Únos (2012)

Klasicky thriller o besneni serialoveho vraha a osobne zainteresovanom policajtovi, ktory sa ho snazi dolapit. Len skoda, ze som tu prekvapivu pointu odhalil asi tak okolo 30 minuty. Ale pozeralo sa to dobre, Johna Cusacka mam rad a je fajn vidiet Jennifer Carpenter aj niekde inde ako v Dexovi.

96 hodin: Odplata (2012)

Zle, zle, zle...presny opak vybornej jednotky, ktora mala skvely spad, hoci jednoduchy dej, ale podany putavym sposobom, bez zbytocnych logickych zadrhelov. Liam Neeson sa snazi ako sa da, ale film jednoducho nefunguje akoby mal. Skoda preskoda.

Univerzální voják 4: Odplata (2012) odpad!

Aby film s poradovym cislo styri so JCVD a Dolphom L. odkazoval na Apocalypse Now, tak to je uz fakt silna kava. Univerzalny vojak 4 je katastrofa po scenaristickej,rezijnej, kamerovej a vzhladom na to, ze Majster sa opat objavi len na par minut, aj hereckej strane. Najsmutnejsie je, ze sa to tvari uplne vazne. Polbod davam prave za JCVD, ktory je sice znudeny jak svina, ale aspon je to JCVD ;) 0,5/5*

Patrola (2012)

David Ayer a policajti, to ide k sebe ako ja a zinger. Vysledok je preto opat vynikajuci, teda presne taky, ako boli nastavene ocakavania :)