Dredd (2012)

Fajne krvavy akcnak, ktoremu zasadenie do "RAIDoveho" prostredia velmi svedci. Lena Headey je super zaporacka a Karl Urban urcite lepsi Dredd ako ten Stalloneho. A vobec by mi nevadilo pokracovanie...

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

V podstate by som sa mohol podpisat pod POMOv komentar. Je to vizualne krasne, ale akosi bez srdca. Po predchadzajucich filmoch Burtona som do Frankenweenieho vkladal velke nadeje. Zostali vsak nenaplnene a som zvedavy, ci sa este vobec niekedy podari Burtonovi ocarit ma, ako to robieval pravidelne, no naposledy sa mu to podarilo pri Corpse Bride. A to je na rezisera je kalibru veru davno. 2,5/5*

Neobyčejný život Timothyho Greena (2012)

Prirodzene mile, hrave, prijemne, hrejive, dojemne. Nerozumiem, preco sa kinodistribucie a dramaturgovia slovenskych televizii vyhybaju takymto snimkom.

Bourneův odkaz (2012)

Hoci to nie je klasicky Bourne, citit ho tam za kazdym rohom, Gilroy a spol. ma vyborne zabavili a ja som preto velmi spokojny.

Obchod za rohem (1940)

Prvy film, co som od Lubitscha videl a hned som pochopil, preco ho moj oblubeny Billy Wilder mal tak rad. Shop Around the Corner je klasicka romanticka komedia v tom najcistejsom a najlepsom zmysle, moze len zaboliet, ze v dnesnej dobe sa proste taketo filmy netocia. 4,5/5*

Šest výstřelů (2012)

Lacna balkanska produkcia je sice ocividna, avsak konecne bezchybne previazana s dejom a nebyt zbytocne premrstenej stopaze, dal by som aj viac. Az prekvapivo dobre..

Bez kalhot (2012)

Bola tam nejaka komedialna zlozka? No neviem. Ide skor o klasicku dramu o chlapikovi, ktory nieco chce a aby to dostal musi spravit nieco ine, popri tom sa stane zopar dalsich veci a na koniec zisti, ze chce vlastne nieco uplne ine. No hold. Taky je zivot, ale preco sa mam popritom pozerat takmer dve hodiny na pansky striptiz a prototypneho antiherca Tatuma? To mi nejako Soderbergh nezodpovedal.

Nemají pokoj svévolníci (2011)

Film vyzaduje od divaka vysoku mieru pozornosti, pretoze sa v dvoch paralelnych vysetrovaniach da lahko stratit. Vdakou za to je vsak paradny kriminalny zazitok s vybornym koncom. Dufam, ze ten remake, ktory udajne planuje Stallone sa konat nebude.

Divoši (2012)

Kto by povedal, ze Oliverovi Stoneovi sa v 66tich rokoch podari natocit nieco take svieze a stale politicky nekorektne. Prave ta nekorektnost Stoneovi vlastna v rokoch davno minulych, sa z jeho poslednych filmov akoby vytratila, aby sa v Divochoch vratila v plnej sile. A ano, Savages je topkovy titul vo vsetkych smeroch, ktory ma skvele zabavil, neiritoval a ponukol aj niekolko ceresniciek, za ktore si v mojich ociach (hoc mozno nie az tak jednoznacne) zasluzi najvyssie hodnotenie. Vydena director's cut verzia.