Velký Gatsby (2013)

Prvá hodina filmu bola zaujímavá, tajomná (nevedeli ste, kto Gatsby vlastne je), ale bohužiaľ len pri nej som sa nenudila. Film je podľa mňa zbytočne natiahnutý, pripadala som si, že nikdy neskončí. Keď sa ukázalo, kto je ten slávny Gatsby nejak ma to prestalo baviť, čo je škoda, pretože zo začiatku to vyzeralo fakt nádejne. Dej ma akosi nechytil, nakoľko som od tohto filmu čakala oveľa viac. Ešteže tento film zachránila tá prvá polovica, výborní herci, sem tam nejaké vtipné scénky a vizuálne spracovanie. 60%

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Nečakala som, že tento film o živote a smrti bude tak dobrý. Veľmi zaujímavý a originálny nápad, že namiesto toho aby človek časom začal starnúť, tak časom mladne. Film je hneď od začiatku pútavý a dokázal udržať moju pozornosť celé 2 aj pol hodiny, pri ktorých som sa vôbec nenudila. Síce stred filmu sa trochu vlečie, no nejak veľmi mi to neprekážalo. Dlho som váhala medzi 4 a 5 hviezdami, ale keď si spomeniem na koniec, ktorý bol veľmi dojímavý a podľa mňa najlepší z celého filmu, tak tých 5 jednoducho musím dať.

Insidious (2010)

Zaujímavý horor, ktorý sa zo začiatku nezdal nijak odlišný od ostatných, ale potom ma veľmi milo prekvapil. Bolo tam dosť desivých momentov aj lakačiek, ktoré boli dosť nepríjemné. Jediné také mínus filmu pre mňa bolo to celkové spracovanie, keď boli v tom druhom svete, ale veľké plus dávam za nečakaný koniec filmu. Takže môj celkový dojem z tohto hororu je tak na 80%.

Temné nebe (2013)

Konečne! Po dlhom čase horor po ktorom som z kina neodchádzala znechutená a sklamaná, ale prekvapená a dosť vydesená. Nečakala som takýto dej, ale podľa mňa je veľkým plus a konečne sa nejak odlišuje od ostatných hororov, ktoré sú v poslednej dobe všetky o tom istom. Od tej chvíle ako sa začali diať tie čudné veci som bola napätá a pár krát som sa dokonca aj zľakla, čo sa mi v poslednom čase pri horore nestalo. Takéto horory sú presne tie, ktorých sa bojím a aj po pozretí zostal vo mne taký nepríjemný pocit, ktorého sa dúfam čo najskôr zbavím. A ten začiatočný citát je dosť na zamyslenie.

Invaze (2007)

Nápad bol síce dobrý, ale nevyšlo to nejak podľa mojich predstáv. Bolo to také suché, žiadne napätie aspoň u mňa sa nekonalo. Ale naopak dej bol vcelku dobrý a sadli mi aj herci na ktorých sa dobre pozeralo. Taký priemerný film od ktorého som očakávala trochu viac, ale čo už nemôžu byť všetky filmy dokonalé.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Nebyť toho "prekvapivého" konca, ktorý dal filmu trošku iný spád, bol by to len obyčajný a dosť nudný film o láske medzi tínedžermi. Podľa mňa koniec trochu zachránil tento film, aj keď sa dal čakať. Celkovo ale musím priznať, že dej ma nejak extra nezaujal a miestami som sa fakt dosť nudila, takže to hodnotím ako slabší priemer.

Lesní duch (2013)

V poslednom čase sú tie horory všetky na jedno kopyto a tento nie je žiadnou výnimkou. Prijala by som konečne nejaký nový originálny nápad, lebo na ľudí posadnutých "diablom" sa už pomaly nedá ani pozerať. Všetky efekty, ktorých ste sa akože mali laknúť, vyšli podľa mňa úplne naprázdno, pretože vo filme v jednom kuse ukazovali tých znetvorených ľudí či čo to bolo, čiže ste sa v podstate ani nemali čoho laknúť. Niektoré dialógy tam boli dosť stupídne, ale aspoň som sa zasmiala. Vlastne tam bolo viac vtipných momentov ako desivých podľa mňa. Takže z "najdesivejšieho filmu všetkých čias" ako to je na plagáte sa nakoniec vyklul nechutný krvák, ktorý ma vcelku pobavil.

Zodiac (2007)

Veľmi pútavý film, ktorý je síce dosť dlhý, ale vôbec nie nudný. Práve naopak, celé dve aj pol hodiny som sa ani raz nenudila, čo som ani ja sama nečakala. Tomuto filmu nemám čo vytknúť, bola som napätá od začiatku až po koniec a je to asi najlepší krimi film, aký som doteraz videla. 100%

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Western je ten typ filmu, ktorý ja veľmi nemusím ale tento ma fakt dostal. Už len fakt, že Bale a Crowe hrajú v jednom filme ma prinútil pozrieť si to a musím povedať, že to vôbec neľutujem. Koniec filmu bol síce divný a podľa mňa nereálny, ale celkový dojem z filmu mi nepokazil.

Croodsovi (2013)

Priemerný animák s vtipnými scénkami, klasickým dejom a s kopou 3D efektami. Miestami to je síce nudné, ale tentokrát mi to nejak nevadilo. Oplatí sa to vidieť v kine, pretože tá krajina a všetky tie efekty boli fakt super. Myslím si, že keby to nepozerám v kine tak by som to možno hodnotila o niečo horšie. Dej v podstate nie je nijak zvláštny, ale od začiatku vás vtiahne a potom už len prežívate všetky dobrodružstvá spolu s postavami. Hodnotím to na silnejšie tri hviezdy, aj keď to je vcelku vydarená rozprávka, ale na štyri to podľa mňa nie je.