The Loch (2017) (seriál)

slušná britská kriminalka, určite nebude nudiť, tobuož počas koronakarantene. Kladne hodnotím zaujímavé - a nečakané rozuzlenie celého príbehu.

Adú (2020)

tri príbehy otec-ochranca slonov a jeho dcera narkomanka ... hmm to bolo niečo - akosi "mimo obliga". Colníci a strážcovia hraníce EU pred imigrantami - priznávam tie ploty by som ešte zvýšil, a pridal ešte viac hraničiarov, napokon príbeh malého chlapca ... to bolo take trocha tlačenie na pílu .... smutný tragický .. beznádejne osudový. Chválim Výborne naaranžovaný hudobný podmaz.

Dobrej policajt (2012) (seriál)

Skľučujúca bezvychodiskovosť.

V šedých tónech (2018)

silná dráma, o neľudskych podmienkach a utrpení žien vrátane detí a starcov na sibirskom gulagu. To všetko umocnené slušným hudobnym podmazom

Věčný příběh (1998)

americky zdemolovaná jedna z najpopularnejších detských rozprávok. To že dej a udalosti sa scenar snažil navliecť do historického obdobia, obohateného dokonca Leonardom da Vincim, bola sympatická snaha, no puovodná verzia je pre detského diváka určite prijatelnejšia, a to neporovnávam ani s najpopularnejšou českou verziou tejto rozprávky.

Černý den v Black Rock (1955)

dramatický príbeh z ludoprazdneho mestečka kdesi na zapade, kde jednoruky Spencer Tracy obalamutí skupinu nevraživcov, aby napokon odovzdal vojensku medailu po padnutom vojakovi zvyšným obyvatelom zaostaleho miesta.

Dopisy pro Julii (2010)

tento film svojou romantikou a sentimentom schova starú Rosamundu Pilcher do jutoveho vreca.

Všichni jsou v pohodě (2009)

Smutny film o človeku, ktorého bolí samota. Je veľmi vierohodne natočený, bez zbytočných amerických pátosov a sentimentvkladačiek. so skvelými hercami. Odporúčam mladšíím divákom, nech vidia , co ich môže čakať , keď ráz budú sami. Odporôčam aj starším divákom, samotárom, vdovcom, vdovám. Je to o nás. Tá scenka, kde otec videl Davidov obraz v sklade galerie (telefónne stlpy s vedením) by si zaslúžil aspon slzu v oku diváka a jednu hviedičku v hodnotení filmu navyše.

Cesta (2009)

dlhe unavne dramaticke postapoputovanie bez konca

Bosch - Season 5 (2019) (série)

po skvelých štyroch seriach prisla piata, menej zaživna, zaoberajúca sa až privelmi témou "křivých poldú" ," křrivé justice", politickymi machinaciami .... miestami sa nedalo v tom chaose dobre vyznať škoda.