Vzpoura ve věznici Carandiru (2003)

U mňa to bolo len dlhé predlhé filmové rozprávanie o živote väzov v Brazílii. Posplietané s niekoľkými príbehmi, okorenené akousi autentičnosťou a vzťahmi medzi väzňami. Chýbal mi tomu zvyčajný "náboj" .

Bezpečný přístav (2013)

neni sparks naahodou potomok rosamundy pilcherovej ??? Ak aj nie, v hollywoode ju totaalne nahradzuje. :) Ešte aj tie "posledné listy" čo nezhoreli v dome poliatom benzínom (mimochodom asi to už bol posledný benzín inak by vybuchli aj naadrže) su totálny sladký gombík ... bodka za podpriemerným romantickým farebným hollywoodskym nepodarkom.

O jedné dívce (2014)

Zaujímavá sonda do vnútra malej teenedžerky a jej rodiny. Ale priznám sa, že v byť jej rokoch by mi tiež nebolo jedno, keby som býval s priateľom mojej mamy, naviac mojim učiteľom biologie. :)

Angliština Engliština (2012)

Na hlavnejs stranke csfd som postrehol reklamu, vraj "Angličtina za 2 mesiace". To , že to ide aj za 4 týždne, tak o tom rozpráva tento roztomilý usmevný indický film. :)

Daleko od lidí (2014)

Aaach Alžír Alžír. Suchý, kamenistý s pálivým slnkom. V takom prostredí sa odohrával príbeh dvojice - jeden domorodec arab nábožný , ktorý si ctí tradície a dobrovoľne sa necháva viest k súdu, kde ho čakal trest smrti a jeden beloch učiteľ, ktorý ho doprevádzal, aj keď veľmi nechcel. Okrem scenérie zaujala taká melancholická prachobyčajná ľudskosť znela v celom príbehu. Áno humánnosť príbehu ... v slovách, gestách, dialógoch .... to je hlavná črta - skoro až odkaz toho filmu.

Aliance (2016)

hrozná haluz. Hodna komerčnej TV Markíza. Pche !!!

X+Y (2014)

Pekný filmový príbeh o nadanom chlapcovi, ktorý od mala mal rád vzory a vzorce. Tak trocha autista a introvert. Ktorý si nevedel matematicky vysvetliť ľudské city a cítenie. Až na konci filmu - na matematickej olympiáde. Herec Asa podal zaujímavý výkon. Naviac ku koncu bola krásna pesnička, čo dala u mňa filmu bod naviac. Jo a označenie v záhlaví filmu ako "komedia" nie je správne.

Ptáci a lidé (2014)

"keby som bol vtáčkom, letel by som za les, pozrieť sa čo robí, pozrieť sa čo robí ....." :). Zaujímavý film.

Láska s vůní čokolády (2010)

Veľmi príjemná nie bláznivá skôr jednoduchá (taká akurát) francúzska komédia, o tom ako sa dvaja plachí introverti a zároveň špecialisti na čokoládu napriek všetkým svojim nedostatkom napokon zblížia. A ja si idem dat tabuľku horkej čokolády, čo schovávam pred zvedavými deťmi. A názov ? Český názov nie je veľmi správny na čokoláde sa hodnotí skôr chuť ako vôňa, Kto neverí nech si kúpi belgickú horkú čokoládu a ochutná.

Ben X (2007)

Mooc zaujímavý pohľad do života autistu, jeho správanie, myslenie, skvelo zahrané.