Dům z karet (1993)

jeden z najslabších filmov s autistickou tematikou. Príšerná afektovaná herečka, Lee Jones , tiež nič moc, naviac po dlhom čase sa nezaskvel ani povestne dobrý český dabing. . U mňa hlboko pod priemer.

Simonův vesmír (2010)

jeden z filmov kde tematicky by mal zapadnúť k filmom o autistoch, resp. s témou Aspergerovho syndrómu. Tu však tento fakt bol až druhoradý. Vytváral podklad pre jednoduchú nenáročnú švédsku komédiu, kde brat s Aspergerom sa snaží pomôcť staršiemu bratovi, pritom sa to akosi zvrtlo a objavuje nový - nepoznaný vzťah .

Kovbojové (2015)

stret arabského (rozumej muslimkého) sveta a s tým našim - európskym. Toto tu je. Dobrý film , dobrá téma , záver vrátane hudby ohromujúco mrazivý.

Blade Runner (1982)

nestotožňujem sa príliš s takou víziou budúcnosti akú nám predviedli scenáristi v tomto filme, všade divné plyny ohne a nesmierny neporiadok, a hlavná téma filmu ??? hmmm ... nie nie ... primitívna predstava .... ale co už bolo to točene začiatkom rokov osemdesiatych ... :( zase som naletel Scotovi a najmä Fordovi. Som nepoučiteľný :)

John Wick 2 (2017)

akčnák, strieľačky, bitka , scéna v metre a potom v zrkadlovej sieni .. hm ... aukurát ma jedujú tie prechádzky mestom so zakrvavenou tvarou, ... ako to tá hluchonemá ukázala ? "brzy na shledanou" .... .. zdá sa ze bude aj trojka .. mne to však nehovorí nič, .

Loft (2008)

"Kto s čím robí, tým zbabraný býva". Napínavé na môj vkus príliš prekombinované. "Pravda napokon vyjde vždy najavo", tak aj v tomto filme na konci. Všetci herci - hlavné i vedľajšie postavy - sa ustavične pohybovali v tých istých priestoroch , kaviarniach , podujatiach ... akoby v kruhoch .... navzájom popreplietaných pripomínalo mi to olympiádu. :) A vraj sú ešte ďalšie "rímejky" .. nechápem prečo. Raz stačilo.

Šifra mistra Leonarda (2006)

niekedy nemám rád filmy podľa predlohy ktorú už poznám. Ale možnopráve preto som siahol po tomto filme. Musím povedať , že až tak "vernú filmovú adaptáciu" ako tento fim som už dávno nevidel. A že ide o výmysly ? a konšpiračné teórie ? no a čo ? Aj ked to bol dlhý film, ja som sa pobavil. Naviac páčili sa mi aj herci teda až na McKellena - na môj vkus trocha priveľa grimás. Veľmi dobrý komentár k filmu má Golfista.

Začátky (2010)

Mám úplne iné predstavy o romantizme a komédii - asi sú zastaralé. Nestotožujm sa s predstavami a spomienkami aké mal Oliver. Najzaujimavejšou postavou tam bol ten psík.

Psí poslání (2017)

pravdupovediac, čakal som toho viacej, rekvizitári aa tí čo pri natáčaní so psami pracovali mohli ukazať viacej. A ludskí herci? .... banalne príbehy .. nič moc.