Kukačky (2021) (seriál)

príjemne zahrala mladšia Vančurová !!!! dobrý dej aj scenar. Neviem prečo je film hodnoteny ako "komedianlny".

Všechny velké a malé bytosti (2020) (seriál)

velmi vydareny srial , scenar , herci, a Íri, krajina .... ako ma byť. Až aby bola dalšia seria !!!!

Admirál (2015)

Filmy bolo všetko, Už hístorie, kralovská politika, námorne bitky, krasna faarba a kamera, super herci.  Bolo sa na čo pozerať,

Bombardování (2021)

Film o vojne , jej hrúzach z pohľaduletcov, gardistov, gestapákov reholníčiek, ale predovšetkým detí. Film o to co sa stane ked bombardéri netrafia ciel, a bomby dopadnú na školu plnú detí.  Jednoducho udalosť sa nemala stať ale stala sa lebo "Bohu spadla zo stola tužka " Pri jeho sledovaní som si premietal v duchu ako to v súčasnosti vyzera v kyjeve, Ivanovrakovsku a inde, kde bomby a rakety dopadajú na civilne objekty. Vojna je hnusná vec.

To nejsi Ty (2014)

ALS je hnusná choroba. Telo pomaly odchádza, rozum to nechce prijať. Vôbec mi na filme nevadili tlaky na pílu na city a všakovaké (tu kritizované klišé). Za krásny výkon Swankovej, ale aj z osobných dôvodov dávam plné hodnotenie.

Insomnie (2002)

Al Pacino s Robinom  tu rozohrali skvelú partiu. Vidieť týchto dvoch hrať spolu je filmový zážitok.

Slon a motýl (2017)

Pani režisérka !!! Klobúk dole. Natočiť takýto film s malým 5 -ročnym dievčatkom v hlavnej úlohe, ktorá to v podstate ťahala od sameho začiatku do konca to je teda kumšt. Veľký slon a malylinkatý motýlik - krásny film o pomaly rozvíjajúcom sa vzťahu medzi otcom a jeho malou dcérou

V rytmu srdce (2021)

Sympatická dráma, o nevšednej rodine hluchonemých divákov , s úžasnými hercami (Troy Kotsura som doslova žral, a to som ešte nevedel, že ten pán herec je naozaj hluchonemý). Dej bol sympatický, s jemnými chvíľkami, slzy sa tlačia do očí, keď Ruby v noci spievala na korbe starého auta hluchému otcovi súťažnú pieseň, rovnako keď spievala na pribíjačkách na vysokú školu a spojila to so znakovou rečou pre rodičov, ktorí ju tajne sledovali ). Skrátka, milovníkom dramatických filmov (naviac s dobrým koncom) len odporúčam.